Veliaj takim me banorët e Zallherit: Do ndihmojmë financiarisht fermerët

May 31, 2015 10:04

Veliaj takim me banorët e Zallherit: Do ndihmojmë financiarisht fermerët

Kandidati i ASHE-­së për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me banorët e Zallherit. Gjatë takimit Veliaj premtoi se për herë të parë Bashkia do të ndihmojë me grante fermerët. Ai theksoi se do hartojë një guidë në shqip dhe anglisht për të promovuar Tiranën.

“Për herë të parë bashkia do fillojë të japi grante por për grante na duhen projekte konkrete. Ne duam të hartojmë një guidë të plotë në shqip dhe anglisht për atraksionet që ofron Tirana. Kurora e natyrës që i është shtuar Tiranës është një pajë e jashtëzakonshme. Kemi rreth 100 liqene, 13 kala. Shumica e njerëzve që jetojnë te Tirana e betonit se kanë idenë që këto ekzistojnë. Ne duam të ofrojmë iniciativa për fermat për të zhvilluar agroturizmin.

Në bashkinë e Tiranës do ketë një biletë unike. Çdo qytetar të ketë mundësi të udhëtojë, pa i ndarë njerëzit ca të fshatit ca të qytetit, ca të njerkës ca të nënës”, ­u shpreh Veliaj.

May 31, 2015 10:04
Komento

22 Komente

 1. ema May 31, 10:33

  I vleresoj si shume ambicioze te gjitha projektet e prezantuara deri me tani nga z. Veliaj. Kjo tregon nje pergatitje dinjitoze dhe ambicie per t’u investuar per kater vitet e ardhshme si krytar bashkie.

  Reply to this comment
  • Anton May 31, 10:48

   projektet me te bukura dhe me serjoze i ka vetem erjoni.nje njeri i cili flet me projekte konkrete dhe me plane te miredetajuara duke na dhene keshtu dhe vizionin e tij per tuiranen sesi mund te punohet.ky e meriton vertete bashkine.bravo erjon.

   Reply to this comment
  • aleks May 31, 10:54

   nje nga gjerat me frytdhenese deri tani e kesaj fushate eshte se erjoni po na jep nje shprese per nje bashkie me te mire dhe nje qytet me jetues sa me mire,me platforma dhe plane konkrete.na vjen mire per energjite dhe per vizioni e tij.kjo eshte fryma e duhur dhe politika e re.krenar per eerjonin qe se shpejti do e kemi krtyetar bashkie.

   Reply to this comment
  • Afrimi May 31, 10:55

   pikepamje e duhur dhe njeri serioz jo si shqupi qe ben fushate me fjale qe i merr era.bravo erjon ti kandidati perfekt per kryetar bashkie.

   Reply to this comment
  • beni May 31, 10:56

   nje nga gjerat kryesore dhe nja nga projekte me te bukuira per nje kreytar bashkie.erjoni flet me fakte dhe me projekte dhe jo si halimi qe flet me fjale qe i merr era.

   Reply to this comment
  • Kostandini May 31, 11:01

   kjo eshte ajo qe duhet te behet ne cdo qytet ndoshta dhe nga dembelat dhe kandidatet e pd.por jo ato kane ide dhe fjale qe vetem i merr era.dhe duan dhe vota keta.

   Reply to this comment
  • gonxhe May 31, 11:19

   Tirana ke nevoje imediate te shkoje ne drejtimin e duhur, mjaft me me njerez te papergjegjshem qe e vetmja gje qe i interesonte eshte si te pasurohej, vidhte te bente udhetime turistike ne Holande sikur njerezit e votuan per te shetitur

   Reply to this comment
  • mira May 31, 11:20

   po populli nuk mundte jete aq jo dasahmires per veten ,e pane qe ne kater vite askush nuk u kujdes per asgje dhe per asnje , nuk ka me te voglin dyshim qe jane me po te njejta parime dhe e vetmja gje qe u intereson eshte karrigia dhe si te rrezojen qeverine po qe do ti vijne anash se populli ehset aq i zgjuar sa te dije te vleresoje

   Reply to this comment
  • alesia May 31, 11:20

   Erion Veliaj do ti ktheje fytyren e merituar ketij qyteti te lene ne harrese , qyteti i cili deri metani ka funksionuar me maska . me po te njejta maska qe basha & co del e perrallis ne kohe fushate

   Reply to this comment
  • mujo May 31, 11:20

   I vetmi kandidat qe del e ben fushate me projekte konkrete , jep zgjidhje reale per problemet qe shqetesojne banoret e zones perkatese. per kete kane nevoje populli jo per barsaleta e per sekrete si ben kundershtari

   Reply to this comment
  • nurce May 31, 11:21

   besimplote qe veliaj do ti riaktivizoje dhe zoant e lena ne harrese, fashatrat perreth tiranes. po ne fakt problemi eshte qe ne kater vite eshte kthyer e qendra e qytetit , tirane brenda ne nje katrahure qe nuk merr vesh i pari te dytin

   Reply to this comment
  • hana May 31, 11:21

   Patjeter qe je fitues i padiskutueshem ne zallher dhe ne gjithe tiranen. tiran di=uhet te zgjoeht bol fjeti e shkaterrua per kater vite . kater vite nje tirane e keqtrajtuar , nje tirane qe lengon. basha ka qene thjesht nje lider pa vizon nje pertac qe as qe i interesonte ky qytet. e me kandidatin e rradhes Kosova , pertej te qenit i derguari i zotit ne toke e si njeri qe di te mbaje mire sekrete nuk di et bej gje tjter.

   Reply to this comment
 2. ela May 31, 10:35

  Tirana ka nevoje te ece ne kete ritem, sepse per kater vite ka qene ne gjume. Me bindje te plote se z. Veliaj jo vetem do e zgjoje, por do e rilinde kryeqytetin tone!

  Reply to this comment
 3. Lavdrim May 31, 10:36

  bravo erjonit.nje nga njerzit me profilin me te larte te punes dhe te menaxhimit.nje njeri me vizion dhe punetor.

  Reply to this comment
  • besi May 31, 10:37

   eshte i vetmi njeri qe mund ti ktheje buzqeshjene duhur te tirnes qe ka vite qe i mungon.eshte nje nga njerzit me te sukseshem te neopolitik-berjes shqiptare.politike e re dhe3 nje njeri me vizion

   Reply to this comment
  • besnik May 31, 10:39

   nje njeri me vizion dhe nje njeri puntor.nje nga njerzit me te sukseshem te politikes shqiptare.bravo erjon dhe bravo per politiken qe ben.

   Reply to this comment
 4. ela May 31, 10:38

  Tirana eshte nje vend shujme i bukur: mbart traditen dhe modernen te alternuar kendshem mes tyre. Por duhet te kete edhe nje kryetar qe i rri puneve tek koka; jo qe te jete emigrant ne vend te vete te vije per te marre rrogen… se ne fund populli i tregon rrugen!

  Reply to this comment
 5. sokoli May 31, 10:52

  Erion ! Na kthe ne radhe te pare sheshin “Skenderbe” se na hapi barkun ajo caire aty ,ne mes te TIRANES. me then te drejten monumenti I Skenderbeut aty ne mes te caires na kujron ata kaubojsit Hollandes apo amerikan qe ruanin bagetite me kuaj….Te lutemi cojeni sheshin te pakten ashtu si ishte ne kohen e Socializmit ,pasi kishte lezet kur shikoje me ata shatevanet kur kishte uje e jo ne kohen e Sales ku mitingashet lanin kepucet,pasi kujtonin se ishin lera bagtishe mbushur nga uje i shiut,. Vetem ate shatervanin te Zogu i zi mos e prish se na kujton idiotizmin e Saliut dhe te Flamur Kucit ( Keshilltarit te Berishes)me disa shoke qe qen pro prishjes se mbkalimit. Te tilla mbikalime ,apo nenkalime ka me shumice edhe ne Boston te Amerikes ,me sa kemi pare…..Po vetem mendja e peshtire demokrate e SALIUT NUK I PRANON ………

  Reply to this comment
 6. info analitike May 31, 11:25

  Erion po fol shqip o mavri. Nga anet tona i themi “udhezues” e jo “guide”. Mire se kerkon te mashtrosh por te pakten beje duke folur shqip.

  Reply to this comment
 7. yllka May 31, 12:33

  te votojme ALEANCA POPULLORE dhe kandidate te pavarur mjaft degjuam perrallat qe na premtojne cdo here

  Reply to this comment
 8. Zogu May 31, 16:18

  Ne zallherr piqen shume fiqte dhe prandaj Erioni do te fitoje. Fiku eshte celesi i fitores sot per sot. Bravo Erion,vodhe sa u dende ne keto dy vite dhe tani pa tu skuqur faqja del cem me cep te Tiranes duke mashtruar nga mengjesi e der ne darke. Ti je kandidati i duhur Erion per te tere ata qytetare qe kane vendosur ti japin fund te ardhmes se familjeve te tyre. Ik e bej fushate ne Sharre ose Tufine o Erion se vetem te vdekurit nuk kane mundesi te flasin per bemat e tua.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim