Veliaj, takim me grupimet sportive: Bashkia abuzoi me fondet për sportin

May 2, 2015 11:11

Veliaj, takim me grupimet sportive: Bashkia abuzoi me fondet për sportin

Kandidati i PS-së për Bashkinë e Tiranës, Erjon Veliaj ka zhvilluar paraditen e së shtunës takimin e radhës me qytetarët.
“Tirana ka nevojë për një politikë tjetër, ku ai që drejton duhet të zgjohet dhe të kuptojë se cilët janë problemet dhe se çfarë duhet bërë”, ka thënë Veliaj.

Përpara përfaqësuesve të grupimeve sportive, teksa është njohur me problematikën e tyre, Veliaj ka premtuar se nëse zgjidhet do t’i kthejë sportit vëmendjen e duhur.

“Aldrin Dalipi më tha se 800 mijë dollarë kishte miratuar Këshilli Bashkiak për sportin, por 420 mijë u morën për fushatën e vitit 2013”, ka thënë Veliaj, duke shprehur dëshirën e tij për ndryshimin e situatës.

“Aktualisht, unë do të doja ta gërshetonim të gjithë bisedën me të gjithë ata që dëshirojnë ta ndryshojnë qytetin tonë, që ta bëjnë më energjik e më të shëndetshëm”, ka shtuar ai.

May 2, 2015 11:11
Komento

17 Komente

 1. Patrioti May 2, 11:18

  SK Tirana u katandis si mos me keq. Klubi arriti piken me te ulet te historise se tij ekzistuese. Kjo Bashki e ka braktisur me kohe klubin, kryeqyteti eshte i zgenjyer. Shpresojme qe z. Veliaj te beje dicka ne kete drejtim.

  Reply to this comment
  • Shoku Todi May 2, 11:19

   U premtua shume lidhur me komplekset sportive mirpo u bene kater vite e akoma nuk eshte realizuar asgje, asgje. Shpresojme qe kandidati Veliaj te drejtoje Tiranen e te punoje edhe ne kete aspekt.

   Reply to this comment
   • Buffon May 2, 11:20

    Jo vetem qe nuk eshte bere asgje lidhur me komplekset sportive por edhe ato ekzistuese jane dhene leje per pallat. Persa i perket futbollit Tirana arriti piken me te ulet te saj ne historine si klub futbolli. Besimplote se Veliaj do riktheje ne identitet sk.TIRONEN.

    Reply to this comment
  • milano May 2, 11:33

   e kemi pare se cka bere bashkia per sportin ne tirane. per vite me rradhe fondet per katese i kane perdor per fushata edhe per te mbush xhepat. kjo marrzi e bashes me shoke duhet te marre fund sa sme shpejt!

   Reply to this comment
   • lila May 2, 11:35

    Tirana ka pas tradite madhe ne sport per vite me rradhe edhe nje njeri si basha i vuri shkelmin duke e shkatruar sportin dhe duke i heq tiranes gjith ato hapsira sportive ku ne shume prej tyre dha leje per pallat!

    Reply to this comment
  • besnik May 2, 11:34

   Te gjithe e kemi pare se cfare ka bere Basha me sportin. Me sakte nuk ka bere asnje gje. Ai na premtoi se do na bente fusha sportive, por sot Dinamo nje nga skuadrat me emer te vendit tone nuk ka se ku te stervitet.

   Eshte per te ardhur keq por duhet me patjeter nje ndryshim ne kete fushe sepse jemi shume keq.

   Reply to this comment
   • aleks May 2, 11:36

    Veliaj eshte nje person me energji pozitive dhe qe kur e jep fjalen ai e mban. Kete nuk e luan topi. Ai do te beje nje pune shume te mire ne krye te bashkise dhe prandaj ne duhet ti japim nje mbeshtetje te madhe me 21 qershor.

    Veliaj eshte kandidati qe i duhet Tiranes

    Reply to this comment
 2. drini May 2, 11:24

  super eri, drejtimi i duhur per tiranen dhe do zhvilloje sportin dhe terrenet sportive en tirane

  Reply to this comment
 3. gesti May 2, 11:24

  basha e la sportin ne tirane ne mjerim dhe i duhuet nej nejri vizionar dhe energjik si erioni per ti kthyer sportin qytetiit te tiranes

  Reply to this comment
 4. Lagunari May 2, 11:25

  bashkia ?! pse nuk u mbyll keto 4 vite?! se un mesa di bashkia ska funksionuar!! thjeshte di qe ka qen nje kryetar po mesa kam kuptuar ska qen as ai ne zyre

  Reply to this comment
 5. besimi May 2, 11:25

  tirane si duhet nje projekt konkret per sportin ne tirane dhe jo lenien ne mjerim te asaj se sporti eshte sh i rendesishem per jeten e nje qytei,bravo erion qe i kushton kaq sh venmendej sportit

  Reply to this comment
 6. lorena May 2, 11:26

  sporti eshte jete edhe per 4 vjet nga bashkia nuk na eshte dhen asnje mundesi per tu ushtruar. shpresoj shume se premtimet e erionit per tna i rikthyer hapsirat publike do behen realitet. Ai e ka treguar se premtimet qe jep di ti coj deri ne fund. sic beri me qendren rinore!

  Reply to this comment
  • bledi May 2, 11:31

   duhet te marre fund fondet jane shperdoruar ne kte far feje. kto njerez si basha edhe bozdo duhet te japin llogari para prokurorise!

   Reply to this comment
 7. eltoni May 2, 11:30

  erion veliaj esht energjik
  erion veliaj esht eme vizion
  erion veliaj eshte ajo cka tiranes i mungoi pra drejtimi i duhur

  Reply to this comment
 8. superman May 2, 13:28

  kuptohet qe zogu i rames do te beje dasma pa fund me leket e sportit i cili eshte qellimi i tij i vetem. kete e ka treguar te mjaft ku bente dasma ne mes te rruges duke martuar shoket e mjaftit, ne ministri martoi veten. po ne bashki ke do te martosh Ramen?

  Reply to this comment
 9. lili May 3, 03:18

  Super super superman!-kenge alla Abba!

  Reply to this comment
 10. aqo May 3, 05:05

  ” superman” humbe thelle per sot ,por thelle ama = 15 me 1

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim