Veliaj uron aktorin e madh me rastin e ditëlindjes: Jetë të gjatë i dashur Robert Ndrenika. Të duam shumë

January 10, 2021 13:30

Veliaj uron aktorin e madh me rastin e ditëlindjes: Jetë të gjatë i dashur Robert Ndrenika. Të duam shumë

Kryebashkiaku Erion Veliaj i ka uruar ditëlindjen ikonës së teatrit dhe të kinematografisë shqiptare Robert Ndrenika. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj i uron Ndrenikës jetë të gjatë.

“Jetë të gjatë i dashur Robert Ndrenika. ! Të duam shumë!”, shkruan Veliaj.

Robert Ndrenika lindi në Tiranë, më 10 Janar 1942. Ka qenë ndër aktorët që ka pasur ngarkesën më të madhe në teatër dhe kinematografi.

Në vitin 1979 i është akorduar titulli “Artist i Merituar” dhe në vitin 1988 titulli “Artist i Popullit”.

j.l./ dita

January 10, 2021 13:30
Komento

4 Komente

 1. 6 JANAR January 10, 17:24

  6 JANAR 1882 KA LINDUR I MADHI FAN NOLI.

  Nuk e pame Lali Erin ta kujtonte shume, apo t’i bente perkujtimin.

  Nuk pame asnje pushtetar apo politikan t’i bente perkujtimin.

  PSE ???

  Reply to this comment
 2. Poshtë rilindja hipokrite! January 10, 17:30

  FAN NOLI

  Se një zë vëngon nga lumi,
  më buçet, më zgjon nga gjumi,
  se mileti po gatitet,
  se tirani lebetitet.

  Se pëlcet, kërcet furtuna,
  fryhet vjosa, derdhet buna,
  skuqet semani dhe drini,
  dridhet beu dhe zengjini.

  Se pas vdekjes ndriti jeta
  dhe kudo gjëmon trumbeta:

  Ngrehuni dhe bjeruni,
  korrini dhe shtypini,
  katundar’ dhe punëtorë,
  Që nga Shkodra gjer në Vlorë!

  Reply to this comment
 3. Guri Naimit D.(Dh.Xh) January 10, 18:41

  Robert Ndrenika DTET NJEMIJE !

  Na ben KRENAR kur te shikojme
  ,Artist mbi artistat te kemi ,
  Mbrodhesi ;ne FAMILIE-SHOQERI!.
  Guri Naimit Ju uro.,kete vit te Ri.
  Na u mbrodhessofte ATDHUN-SHQIPERI !
  Nga tej Oqeani Ju urojme…
  Me Atdheun dje per atejetojme.

  Uron ;-Biri 85 vjecar- i Dangellise Naimjane,

  Toronto 10 Janar 2021 Guri Naimit D(Dh Xh.)

  Reply to this comment
 4. Edhe 100- Artisti jone Robert Ndrenika ... January 10, 21:11

  Ndoshta ktu lexon pak komente urimi ,
  (shqiptaret ngurojne ne gjithcka )
  por un jam i bindur se gjithe shqiptaret te Urojne
  perzemersishte Ditelindjen

  Shendet & Jete te gjate I Madhi Ndrenika …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim