Veliaj zbyth Balliun e Shehajn, prish ndërtimin e zyrtarit te PD para syve

December 4, 2018 14:52

Veliaj zbyth Balliun e Shehajn, prish ndërtimin e zyrtarit te PD para syve

 

Pavarësisht gardhit me deputetë të PD dhe simpatizantë të  kësaj force në zonën e Unazës së Madhe për të penguar prishjen e ndërtimeve pa leje, puna nuk është ndalur. Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit së Bashkisë Tiranë ka shembur godinën dy katëshe të ndërtuar pa asnjë lloj dokumenti nga Bajram Ali Nela, ish-zyrtar i administratës së qeverisë “Berisha” në Agjencinë e Kthimit të Pronave, duke i hapur rrugë në këtë mënyrë edhe vijimit të projektit  të Unazës së Madhe që i jep zgjidhje trafikut në kryeqytet.

Siç mund të shihni edhe nga këto foto, të pranishëm në këtë protestë ishin edhe Edmond Spaho, Klevis Balliu, Agron Shehaj etj, si dhe militantë të tjerë të PD.  Do të mjaftonte kjo foto ku shihet se si protestuesit ngrenë lart dy gishtat që janë simbol I PD për të kuptuar se e gjithë kjo protestë është e organizuar nga opozita duke dashur që të përfitojë politikisht dhe të mbrojë objektet e ndërtuara abuzivisht prej militantëve të saj.

Për të gjithë ata që preken nga zhvillimi i Unazës së Madhe dhe që i kanë ndërtimet pa leje, Bashkia e Tiranës ka disa programe sociale, përfshi edhe banesa sociale apo qira banese për tri vite.

l.h/ dita

December 4, 2018 14:52
Komento

2 Komente

 1. fteri December 4, 15:46

  Siç mund të shihni edhe nga këto foto, të pranishëm në këtë protestë të prishjes së këtyre llamarinave ishin edhe Deputetët të PD-së kamikaz të Lulëzim Bashës që vranë katër qytetar në bulevard pa ju dridhur dora ,me gardën vrasëse te Sali Shpellarit e Andrea Prendit, disponuesit të pistoletës tip- “Beret” 9mm ,plumbi i së cilës u gjet në kokën e protestuesit vrarë ! .
  MERCENARËT e mjerë depuleshët , Edmond Spaho,Agron Shehaj dhe Klevis Balliut sperma e FARIUT , meritonin jo zbythje e injorim, por tU futnin nga një shkop KURRIZIT dhe nga një HU në bythë,këtyre legenave hajdut që duan të pengojnë ndërtimin e rrugve të Tiranës,se për punë të mirë ,ndërtim rruge e Tirane populli nuk i njehë.

  Reply to this comment
 2. robi December 5, 10:44

  mos na e nxirrni kete monstren Klevis kerricin me ne ekran se na tremben femijet se ka pamjen e nje te cmenduri apo te semuri psicik,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim