Vëllai i Bashës gënjen për adresën, KPK e shpall “në kërkim”

June 12, 2018 18:52

Vëllai i Bashës gënjen për adresën, KPK e shpall “në kërkim”

Erlind Basha, vëllai i kryetarit të Partisë Demokratike ka punuar si këshilltar ligjor pranë Gjykatës së Lartë, por përpara se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit të merrte në shqyrtim dosjen e tij për vlerësim profesional dhe atë të pasurisë, ai vendosi të jepte dorëheqjen.

Por edhe pse është larguar, Erlind Basha sërish kërkohet nga Vettingu, për t’iu nënshtruar shqyrtimit të dosjes.

Në vendimin me shkrim të KPK-së që Dita disponon thuhet se “nga ana e Komisionit janë bërë përpjekjet për komunikimin e vendimit të subjektit të rivlerësimit, duke e dërguar vendimin në adresën: Rruga “Demir Gashi” nr.3, Tiranë. Në kushtet kur në adresën zyrtare të këtij shtetasi nuk është bërë i mundur komunikimi i vendimit, bëhet kjo shpallje publike me efekt 20 (njëzet) ditë, me qëllim njoftimin e vendimit.”

Pra, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është detyruar të bëjë publike vendimin e tij për subjektin e rivlerësimit, Erlind Basha, pasi ky i fundit siç duket ka mashtruar për vendndodhjen e tij.

s.a/dita

 

June 12, 2018 18:52
Komento

8 Komente

 1. Luli refugjat antirefugjat June 12, 19:14

  Ka shku tek tik dhalla ose babalja strehim ne kosov ose ose tek vellai xhafes

  Reply to this comment
 2. M A R K O June 12, 19:24

  Ka shkuar me Babalen..

  Reply to this comment
 3. alphade June 12, 21:34

  Keta jane te gjithe hajna duke filluar nga kryemafiozi i
  Shqioerise dhe Ballkanit , monstra e Vicidolit. Ne burg
  te gjithe keta maskarenj,sinonim te LIGESISE e HAJNI-
  SE ..!!!!!
  Pse nuk shkon policia te banda rrugace pedeiste qe mbli-
  dhen perdite te PD-ja per sajuar ligesira. Kane pune keta
  .bribone apo perben llumin e shoqerise ?! Horrat dhe
  kriminelet policia duhet t’i coje ne burg.!!!

  Reply to this comment
 4. 2plus2 June 12, 22:40

  C’prisnit ju tju thot “ja ku jam o ba, ja dhe bandillin ku a kam o ba”
  Dersa njihet qe jan rrac hajduti institucionet te hecnin1 hap para
  Ndaj merr vesh nga marifetet Lulzimi ja mson kshilltari ligjor

  Reply to this comment
 5. info analitike June 12, 23:30

  Keta e shpallin ne kerkim kurse Rama e qeras: http://www.gazetatema.net/2018/06/12/edi-rama-nje-tjeter-qoke-per-lulzim-bashen-i-jep-te-vellait-te-kreut-te-pd-se-licencen-per-kings-kolege/
  Gezoni shoke se aleanca e 18 majit gezon shendet te plote.

  Reply to this comment
 6. Fat man June 12, 23:59

  A thua te jete me te vertete “vellaj” genetik i Lulush Bashes, ky eshte kuqo dhe gjithe quka?
  Cfare lidhje kerkojme te bejme edhe ne:
  Luli eshte femije ilegal i ngjizur ne Bibloteken e ish Bllokut kur nena e tij ka qene biblote-kare e hypesi njihet boterisht qe eshte Ilir Enver Hoxha.
  Lul Basha ngjan me Ermal Ilir Hoxhen si dy pika uje, apo sikur te jene vellezer Siameze, ndonje dite Kryecari i Shqu-pisave do t’a zevendosoj ne burg Ermalin dhe nuk do te kuptohe fare nga gardianet e burgut

  Reply to this comment
 7. Rrumbullakët Hajni June 13, 06:34

  Sa të zgjuar janë këta “kapo politikanët” tanë more?. Me vllezër motra kushërinj e më the të thashë të gjithë nëpër vendet kyçe! Hë si thoni? A nuk janë të zgjuar? Saliu i zgjoi të gjithë, i bëri si vetja vrasës nate e buzagaz dite.
  Rrumpall Hajni

  Reply to this comment
 8. Arbeni June 13, 08:32

  Basha te jape dorheqjen. Vellai i tij nuk paska tregu adresen e re. Krim shume here me i rende se ai i Agron pastaj Geron Xhafajt te denuar per trafik droge, vella i atij Fatkes qe me plenc ne koke vazhdon e mban karrigen e ministrit te brendeshem.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*