Vendet me namin më të keq në botë

January 16, 2018 18:04

Vendet me namin më të keq në botë

Nuk janë pak, plot 15 vende të botës kanë reputacion shumë të keq dhe kjo diskutohet gjithnjë e më shumë kur vjen puna te turizmi. Sigurisht që ka edhe turistë të guximshëm, por shumica prej tyre nuk do të guxonin të shkonin në vendet që po ju rendisim më poshtë.

Siguria shëndetësore është arsyeja kryesore që i mban njerëzit larg këtyre destinacioneve. Arsye të tjera janë ekstremiteti fetar, apo marrëdhëniet e tyre të dobëta me vendet e zhvilluara.

Lexojini të gjitha sipas renditjes:
15. Egjipti
14. Rumania
13. Kina
12. Turqia
11. Kolumbia
10. Kazakistani
9. Nicaragua
8. Angola
7. Algjeria
6. Rusia
5. Nigeria
4. Arabia Saudite
3. Paksitan
2. Irani
1. Iraku

January 16, 2018 18:04
Komento

6 Komente

 1. askushi January 16, 19:25

  rusine-turqine-rumanine-kine

  jane kane futur kot keto askushet

  …….
  zoti botues i kesaj pacavure

  ju lutem jepni burimin e ketij materiali
  se respektoni lexuesin

  ju lutem mos na ofendoni

  faleminderit per moskeqkuptimin

  Reply to this comment
 2. everest January 16, 20:47

  Te nderuar idiote qe beni keto percaktime!
  Ne se do ishte arsyeja e terrorizmit per te mos i vizituar keto vende e keni gabim dhe mashtroni njerezit!
  Mbase jeni paguar per ta bere kete!
  Po Parisin pse nuk e keni ne liste meqenese atje jane bere disa akte terroriste?
  A e dini ju se Turqia ka aq turiste ne vit sa e gjithe Europa!
  Poi me Kinen cfare keni?
  Po me Rumanine cfare keni,meqenese kam qene ne nje dasem vjet ne qytetin e Cluj-it dhe jam mrekulluar?
  Po e shisni bythen lire me keto zhgarravina !

  Reply to this comment
 3. Hamshori January 16, 20:51

  A mund te na thoni se cfare maredheniesh te dobta paska KIina me vendet e zhvilluara,kur vete Kina eshte nje nga shtetet me te fuqishme te planetit dhe te gjitha shtetet i luten Kines te bejne tregeti me ate?
  Po Rusia cfare maredheniesh te dobta paska me vendet e zhvilluara,kur vete Rusia eshte nje nga lideret e botes dhe mban gjalle Europen me gaz e nafte?
  Ky eshte shkrimi me gallate kohet e fundit!

  Reply to this comment
 4. demo January 17, 00:06

  Futja kot.Me 600 euro ne Antalia,ha e hudh,cfare te doje,raki ,vere,shampanje,wiski,Hoteli sa nje qytet.Te shkosh ne Dhermi,vetem uje tepelene te porositesh,nuk te dalin aq para.nje veze 2mije leke,nje makarona me salce 8 mije leke,nje rracion peshku 30 mije leke dhe kushtet si ne barakat e kabinave ne kohe te komunizmit,

  Reply to this comment
 5. alphade January 17, 02:59

  Shenim: fjala ” reputacion” ,zoterinj ka gjithemone kuptim
  pozitiv dhe nuk mund te thuhet : “vendet qe kane reputa-
  cion te keq” ?! Fali o zot se s’dine c’ka shkruajne e flasin
  gazetaret tane !!!

  Reply to this comment
 6. dilni nga dera e redaksis January 17, 08:51

  futja kot o gazetar.
  ne rast se nuk ke dal ndonje here nga dera e redaksis,te rekomandoj te shkosh ne Kine dhe te shikosh cfare mrekullie eshte,cfare lulzimi e gjelbrimi,cfare rrugesh e cfare qetesie e sigurie e cfare hotelesh.
  po te them edhe per rusin qe nga petersburg deri ne moske,cfare gjerash prrallore mund te vizitosh dhe hotelet me te mira qe kam fjetur sa them te dhjevsha europen e parisit apo dojcit.Me ate vler hoteli luksoz qe paguan ne Moske ne Paris e paguan per ndonje stall hotel.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim