Vendimet për Çakon dhe Roshin, Basha: Rama kërcënoi gjyqtarët

June 16, 2016 14:26

Vendimet për Çakon dhe Roshin, Basha: Rama kërcënoi gjyqtarët

Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se u ka bërë presion Gjykatave, duke iu referuar vendimit të sotëm të Apelit që riktheu në detyrë drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako dhe rasti i dytë i Gjykatës së Tiranës që vendosi arrest shtëpie për Elvis Rroshin.

Kjo është ditë zie për drejtësinë, tha Basha, dhe theksoi se ky është plani i tij për të kapur drejtësinë.

Kreu i demokratëve theksoi se Kryeministri i kishte vendosur Gjykatat mes dy zgjedhjeve për dy vendimet që u dhanë sot.

“Çako u kthyer në detyrë, Rroshi u kthye në shtëpi. Edi Rama i vuri Gjykatat para dy zgjedhjeve, nga njëra anë për të zbatuar ligjin por kjo me kosto të madhe për cdo gjyqtar. Edi Rama do u futej me brutalitet në familjene tyre.

Zgjedhja tjetër ishte të merrnin vendim si ky i sotmi për të qenë në rregull me Edi Ramën. Sot është ditë kritike për vendin. Nuk lejon hetimin Edi Rama sepse është vet i përfshirë duke përgjuar opozitën, parlamentarë, biznesmenë dhe përfaqësues të mediave”, u shpreh Lulzim Basha.

June 16, 2016 14:26
Komento

6 Komente

 1. TJ June 16, 14:47

  O Basha o idiot o femije o adoloshent o lulzime! A nuk e dime ne se cili ja ti! E dime ! Sa shume flet aq me shume qesharak behesh! Nje cope idiot qe e mer “babai” Berisha per dore ne kopesht! Te ka hyre edhe ty frika ne palce! Do ta gjesh edhe ti! Po presim po do te durojme gjer sa edhe Berisha te “destabilizoje” Shqiperine! Sa mendje vegjel qe jeni!

  Reply to this comment
 2. kujtesa June 16, 14:51

  Pse nuk dalin vete ata zoterinj gjyqtare dhe te denoncojne kryeministrin por del sejmeni Basha dhe flet per kercenime qe vetem ai dhe mentori i tij dine ti bejne aq mire sa sot,ne vend qe Basha te ishte ne burg bashke me gangsteret e tjere grabites te ketij vendi,dalin dhe na tregojne perralla me mbret!

  Reply to this comment
 3. Toni June 16, 15:08

  oooo ZEDHENESI i xenit-argites+plakut serb se kryetare ti ben vetem per LGBT,ti flet e leh si qen se dosjet i mbylle me RAPORTE MJEKESORE+PROCEDURA oooo dardymen…

  Reply to this comment
 4. Vezhguesi June 16, 16:05

  Zoti Basha ! lideri juaj historik per poshtersite qe i ka bere e po i bene ketij populli ka thene : ” Kur flet gjykata te tjeret duhet te heshtin” Mire ne komunistet nuk e degjojme,po edhe ju pjella e tij nuk e degjoni?
  Une personalisht jame i bindur edhe kur te shkoi ne ate boten tjeter se Ju me Saliun i sherbeni Beogradit. Ata nuk e duane Bashkimin Europjane ,por duane Rusin, , ndaj dhe ju po beni c’mos qe Shqiperia te mos futet ne bashkimin europian. PO nuk u fut Serbia, nena jua, as Shqiperia te mos futet. Dilni ,o te poshter e sqaroni se si do kapet drejtesia nga politika,kur skanimi i drejtesise do te behet nga Avokati i popullit dhe nderkombetaret,per te cilet ju nuk lini raste pa i permendur kur flasin ne interesin tuaje. Edhe miqte qe u prune ne pushtet po u kritikojne e ju nuk pranoni. POr jemi edhe te qarte se Ju dhe Saliu jeni te paret qe populli u do prapa hekurave, o te poshter, o vrases se ketij populli,o hajdut i 230 milion eurove, o spiuni i UDB ne radhet e UMNIKUT………REFORMA SA ME SHPEJTE NE REFEREND. Mos degjoni me keta kriminele te shqiperise.

  Reply to this comment
 5. SMERLAPI I SHQUPIT June 16, 20:54

  ik o bandit a po te dhemb barku ma more i poshter ku i ke raportet mjeksore kur vodhe 250 miljoin euro ku ke ftyre e surrat me fol ti mafioz lazarati ik o mut muti

  Reply to this comment
 6. Niku June 16, 21:25

  Ke kercenon ti more faqezi? Po ti nuk ke fuqi te drejtosh familjen tende e jo me te drejtosh nje parti?
  Ti je i pa fytyre dhe ti nuk je ash sholla e kepuces se Edi Rames. Ja disa te verteta rreth teje:
  – Edi Rama e la Roshin ne duart e drejtesise ndersa ti moj motra Lulzime bashke me disa pijanece te tjere i shkuat ne burg Xhelal Mziut, shkonit cdo dite e i conit ushqime, i corret neper ekrane duke mbrojtur nje kokerr hajduti dhe aresyen ti e di mire se ku fle lepuri, e di mire ti se pse duhej ti beje zhelamanit tere ato ndere. Sapo u lirua i shkove me tevabi ne shtepi per te uruar si te ishte ndonje hero.
  Ja pra sa larg Rames je ti mor piciruk.
  – arrestuat Drejtorin e Pergjithshem te Policise se Shtetit, pa asnje shkak, pa asnje te vertete, vetem me shpifje, me trillime, me kurthe qe tashme u nxorren lakuriq. Edi Rama u a dorezoj juve Cakon,
  Ndersa ti, perkundrejt nje urdheri arresti nga Prokuroria e Pergjitheshme, per vrasjet e 21 Janarit, per te arrestuar zbatuesit, vrasesit direkt te 4 njerezve dhe plagosjes se 300 te tjereve, ju i futet keta vrases ne Kryeministri, i ruajtet me roje, e shpallet Prokuroren e Pergjithshme “l…bulevardi” dhe Presidentin Topi “H…bulevardi”, ne nje kohe qe urdherin per vrasje dhe per te shtene mbi popull e ke dhene ti. Ti punove per tere naten per te fshehur serverat, per te ndryshuar tytat e snajpereve e te pistoletave, etj,etj.

  A e sheh pra se ti nuk je as sa nje cope thua i Edi Rames?

  Prandaj te urren populli, prandaj te urrejne edhe ne grupin parlamentar, prandaj po e con PD-ne drejt zeros.
  Pse je shkeles me perseritje i ligjeve te shtetit, kjo eshte arsyeja se te tmerron reforma ne drejtesi, te eshte vrare gjumi ty e te tjereve, ju dalin ne gjume te vraret, jetimet, femijet pa buken e gojes te cilet mund te jetonin sikur ti e sorollopi yt te mos kishit vjedhur e bere kerdine mbi kete popull te mjere.
  Njeri i peshtire dhe hipokrit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim