Vendimi gjerman, Adelheid Feilcke: Politikanët shqiptarë të lobojnë

April 30, 2018 15:49

Vendimi gjerman, Adelheid Feilcke: Politikanët shqiptarë të lobojnë

 

Dojçe Vele ishte media që e ndoqi nga afër vizitën e kryeministrit Edi Rama në Berlin dhe që raportoi edhe komentet dhe deklaratat e këtij takimi.

Qëndrimi gjerman ndaj Shqipërisë është komentuar edhe nga mediat gjermane.

Adelheid Feilcke, drejtore për Departamentin e Europës në Dojçe Vele, themeluese e seksionit në gjuhën shqipe dhe një njohëse shumë e mirë e gjuhës shqipe në një prononcim për Top Channel thotë se politikanët shqiptarë duhet të lobojnë në parti të ndryshme evropiane, pasi ka mjaft politikanë evropianë që ndjekin me vëmendje çfarë po ndodh në Shqipëri.

“Jam optimiste që ata që mbështesin hapjen e negociatave të anëtarësimit vazhdojnë të jenë shumicë në Bundestagun gjerman pasi ka dhe parti të tjera, po asnjëherë nuk bëhet automatikisht.

Mendoj se është e rëndësishëm që politikanët shqiptare dhe të gjithë të bëjnë lobing në parti të ndryshme evropiane dhe shumë politikanë evropianë perëndimor ndjekin me vëmendje nëse Shqipëria i përmbahet premtimeve. Ky është një shans që nuk duhet humbur, rruga për BE është e gjatë”, tha Feilcke.

a.s/dita

April 30, 2018 15:49
Komento

5 Komente

 1. ky eshte SKANDAL !!! C'kujtojne se jane kta mashtrues te pafytyre ?! April 30, 17:01

  kjo mesiguri o partneria e Doris Pack .
  sa te squt qe jan kta mer pupupuppup

  “Shqiptaret te Lobojn thote kjo ” (qe miljonat e shqiptarever ti kalojne Deputeteve Gjerman ,si ai KrrichiBaum dhe ai miku i tij ,qe kopjon bashen krikarin e pd-se qe i financon Deputetet pedera ,qe kerkojn Denimin e Tahirit loooooooooool !
  hahaha ,
  cfar loje intersante .
  dalin ne deputetet e bundestagut e i bejne presion
  se s’ju leme ne juve me hy ne BE !(sikur e kane BE-ne pronen e babait )
  Dhe nga dera tjeter ,qisin kte bjonden simpatike ,
  qe i kerkon shqiptareve te paguajn loby-stat Gjerman hahahahahahhahahahahah bote rropsish .

  Por skan faje kto maskarrenj qe tallen me shqiptaret ,kur ske Shtet ,e ti kerkoj Qeverrise tyre ndekje penale ,per bashkpunim me bandat krimineleve te pd-se sali basha ,duke u pasuruar nme afera te korruptuara ,qe shkaterrojn jeten e nji populli ,duke i mbeshtetur kriminelet e bandeve politike pd-se etj .

  Ja pra se cilet drejtojne europen !!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 2. intelektuali April 30, 17:23

  LOBONI, FRIGONI O SHQYPTARE TE PERENDIMI
  ME LEKAT QE JEP KRET BADIAVA BABA PUTINI
  LOBONI O SHQYPTARE SE DETI ASHT BA KOS
  QE EDI RAMA KRYEMINISTRI TE MBETET BOS
  LOBONI O KATUNARE SHQYPNIE DRU ME PRE
  SE DW KUJTON SE KTU TE GJITHE JANE DEDE

  Reply to this comment
 3. intelektuali April 30, 17:23

  LOBONI, FRIGONI O SHQYPTARE TE PERENDIMI
  ME LEKAT QE JEP KREJT BADIAVA BABA PUTINI
  LOBONI O SHQYPTARE SE DETI ASHT BA KOS
  QE EDI RAMA KRYEMINISTRI TE MBETET BOS
  LOBONI O KATUNARE SHQYPNIE DRU ME PRE
  SE “DW” KUJTON SE KTU TE GJITHE JANE DEDE

  Reply to this comment
 4. Fat man April 30, 17:55

  Kjo zonje “mire” e ka, por nuk duhet te flase per lobing, por duhet te llape per ANTI-LOBING qe ben tranvestitja Lulushe dhe e perkrahin disa deputete Gjerman, qe me siguri jene mbetje sperme te ish krimineleve naziste te luftes se dyte boterore.

  Reply to this comment
 5. Dibrani April 30, 20:07

  Lobo ,…me leket e popullit te varfer Shqiptar tek arisokratet Europjan,….per te mbuluar korrupsionin e qeveris Rama.
  Se fundja lobimet vetem me lek behen ,..l

  Na mesoka mir kjo Kara-kurva e drejtoris se Europes

  Ja kush eshte Europa qe duam te antarsohemi !!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin