Vendimi i Metës mbi emërimin si kryetar të ASH, Gjinushi: Përsëri NUL

July 12, 2019 12:04

Vendimi i Metës mbi emërimin si kryetar të ASH, Gjinushi: Përsëri NUL

Skënder Gjinushi e ka mësuar lajmin se presienti Ilir Meta ka kthyer pas emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencave përmes mediave. Në një  prononcim për mediat  ai ka dhënë komentin e tij të menjëhershëm.

Sipas Gjinushit Meta po vazhdon të anulojë zgjedhjet dhe nuk ka asnjë të drejtë të refuzojë dekretimin.

“Meta vazhdon të nxjerrë dekrete nul”, tha Gjinushi duke shtuar se “Meta nëpërmjet dekreteve nul vazhdon të anulojë zgjedhje”.

Presidenti nuk është Komision Hetimor që të mos dekretojë zgjedhjen time sikryetar i ASH”, përfundoi Gjinushi.

e.t./dita

July 12, 2019 12:04
Komento

5 Komente

 1. zhdukeni nji or e me par kte sharlatan President .vendi i tij eshte Burgu jo Presidenca July 12, 12:17

  Nji funderine rugesh si ne pamje e si person me nji Xerro kulture ,

  nji xhuxh injorant arrogant rrugac ,

  qe injoron cdo institucion me pranine e tij .

  Nji njeri qe perfaqson anen me te erret e Negative te

  nji shoqerie ne zgjim e siper …

  Eshte absurde dhe qesharake ,qe nji Null ne gjithcka si

  ky FAKE President ti lejohen te marri vendime te ksaj Natyre mbi Intelektualet e Vertete .

  Boll me me kte frym idiote e maskarade qe i shkaktoj deme Apokaliptike Shqiperise ne cdo drejtim

  ku lulezuan Plehrat ne Politike .

  Eshte koha per Veprime Konkrete pastrimin e

  institucioneve Shtetrore nga Ferrat qe kan mbuluar ato

  Reply to this comment
 2. Lili July 12, 12:20

  Hajduti pi e ben presidencen si si han fshati…

  Reply to this comment
 3. fteri July 12, 14:21

  Një njeri fodull si Ilir Meta me zero kontribut shkencor ,shpreh injorancën me vendimet absurde ndaj akademikut dhe shkenctarit S.Gjinushit.Turp,ky fodull i pa aftë duhet larguar menjëher nga presidenca ,që të mos trashë zollumt..

  Reply to this comment
 4. alphade July 12, 18:33

  C’mund te presesh nga nje shtangist qe behet president
  Pirati behet Pape i Vatikanit, ndersa hajini mafioz behet
  President ne Shqiperi. Fajin e ka PS dhe mbi ye gjitha ,
  Kryeministri aktual….! “Fale o zot se s’din c’ka ben”: Bibla
  …..

  Reply to this comment
 5. Arben July 12, 21:18

  VDEKJE KGB

  VDEKJE UDB.

  GJITHE STRUKTURAVE, JO VETEM KRYETAREVE

  SI PUNA E SKENDER GJINUSHIT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim