Vendimi për Dritan Dajtin, reagon edhe Presidenca: KLGJ të ndërhyjë

February 11, 2019 12:02

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon edhe Presidenca: KLGJ të ndërhyjë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar.

Meta tha se është KLGJ dhe prokuroria duhet vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar çështjen.

“Jam dakord me ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca. KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar çështjen”- tha Meta.

Reagime ka patur edhe nga ministrat Gjonaj e Lleshaj.

l.h/ dita

February 11, 2019 12:02
Komento

1 Koment

  1. Dori February 11, 20:27

    As mish as peshk, si gjithmone me dy kuptime Ilir Florir!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*