Mbyllet zyrtarisht votimi në rang vendi, sipas KQZ pjesëmarrja 46.55%

June 25, 2017 18:56

Mbyllet zyrtarisht votimi në rang vendi, sipas KQZ pjesëmarrja 46.55%

Ka përfunduar zyrtarisht orari i votimeve në të gjithë territorin e vendit.

Në orën 20:00 në të gjithë Shqipërinë janë mbyllur qendrat e votimeve.

Pavarësisht shtyrjes së orarit zyrtar të mbylljes së votimeve me 1 orë dhe thirrje të liderëve politikë drejtuar qytetarëve për të votuar, sërish pjesëmarrja në votime ka qenë e ulët.

Sipas KQZ pjesëmarrja ka qenë 46.55 për qind.

June 25, 2017 18:56
Komento

3 Komente

 1. Robi June 25, 19:25

  Ne te gjithe Europen votimet mbyllen ne oren 23.00

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine June 25, 21:08

  Me pjesmarrjen ne votime te 3.8,tashme i takon popullit qe i bojkotoje te ngreje parlamntin e Tije ku dhe te shpalle kryeministrin e ri te vendit nga disidenc dhe intelektualet e pa perlyer me te djeshmen dhe te sotmen sa kriminale aqe dhe korruptive deri me sot.USA dhe BE-ja nuke duhet ta toleroje me nje palo qeveri nga djalli me fytyre njeriu qe nuke ka te ndalur ne ligesi.Mos pjesmarrja eshte deshmi e nje pakenaqesie si dhe nje ndeshkim per politikat e dites nga ps-pd-lsi-pr e zozite e tyre.Nuke mundet qe te ulen ne poltronet e parlamenti apo te qeverise keto palo olitikane qe SOVRANI ne shumice i bojkotoje,prit se sa flete te pavlefshme do te jene brenda kutive te votimit?

  Reply to this comment
 3. Agron June 25, 22:16

  ka votuar me pak se gjysma e popullit .
  Kjo tregon se politikanet nuk perfaqsojne
  vullnetin e shumices .
  Sovrani foli qarte . te largohet kjo klase politike .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?