VENDIMI: Pas ikjes së Blushit, partia përjashton Mimoza Hafizin

January 20, 2018 17:58

VENDIMI: Pas ikjes së Blushit, partia përjashton Mimoza Hafizin

Partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë vendim për të përjashtuar anëtaren Mimoza Hafizi.

Sipas këtij vendimi që është botuar në faqen zyrtare të Partisë LIBRA, rezulton se znj. Mimoza Hafizi, anëtare e “Bërthamës” ka kryer veprime të cilat përbëjnë shkelje të rënda të Statutit duke cënuar seriozisht funksionimin e Organizatës Politike “Lista e Barabartë”, krijuar me vullnetin e lirë të të gjithë anëtarëve të saj.

“Kështu, znj. Hafizi, më datë 08.01.2018, në rrugë paralele dhe pa asnjë konsultim me strukturat e tjera të Partisë si dhe në mungesë të kuorumit të nevojshëm (1/3 e Bërthamës) parashikuar në nenin 11/4 të Statutit Libra, ka thirrur mbledhjen e Bërthamës. Kjo për shkak se kërkesa për mbledhje Bërthame rezulton të jetë firmosur dhe nënshkruar nga persona të cilët në këtë datë nuk kanë qënë anëtarë të Bërthamës Libra pasi ishin dorehequr me vullnetin e tyre te lire e te pa vesuar nga të qënit anëtarë Bërthame. Për rrjedhojë kërkesa e tyre është e pa mbështetur në vështrim të normave statutore në fuqi (11/4)”, shkruhet ndër të tjera në vendimin e LIBRA-s.

January 20, 2018 17:58
Komento

6 Komente

 1. Jimi January 20, 19:35

  Estrad e Ballshit!? Ju ende pa e krijuar particken tuaj, filluat nga perjashtimet!? Mire beni se njerzit kane nevoje edhe te qeshin.

  Reply to this comment
 2. Izeti January 20, 21:21

  Kjo lloj particke ja dhjeu dhe portokallise.

  Reply to this comment
 3. zot kerrema njerin sy vetem atij tjetrit kerreja te dy January 20, 23:24

  planet e vogla te B.Lushit, une vet do iki por as M.H.Fizi s’ia le partine.

  Reply to this comment
 4. MH January 20, 23:59

  Partia e librit me berthama.

  Reply to this comment
 5. alphade January 21, 02:06

  ” Delja qe ndahet nga kopeja e ha ujku ” .Kjo sentence
  e popullit i pershtatet me se miri atij qe deshi te beje
  “NAMIN” me particken qe do te krijonte dhe me shkopin
  magjik do te merrte pushtetin nga ” akshami” ,ne te “dhi-
  re” ….! Pika qe s’te bie more Beni qe ende nuk ke mesuar
  te ecesh vete….!

  Reply to this comment
 6. ar January 21, 11:17

  m

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*