Vendimi për protestuesit, Basha-Kryemadhi: Tani fjalën e ka populli

April 4, 2018 16:05

Vendimi për protestuesit, Basha-Kryemadhi: Tani fjalën e ka populli

 

Me dy konferenca të ndara nga selitë përkatëse, Lulzim Basha i PD dhe Monika Kryemadhi e LSI-së, kanë reaguar me tone të forta pas lënies në burg të 11 nga protestuesit për taksën në Rrugën e Kombit.

Për Bashën, ky është një regjim që burgos popullin dhe lë kriminelët të lirë.

“Shumë nga të ndaluarit u grabitën në mes të natës nga policia. Çfarë lidhje ka ku regjim që liron Orest Sotën dhe mban në burg, babain e tre fëmijëve të arrestuar në mes të natës sikur të ishte një terrorist. Ky është një shtet që shkel liritë dhe të drejtat e qytetarëve. Ky është një regjim që burgos popullin dhe lë kriminelët të lirë”, tha Basha.

Kreu i opozitës teksa theksoi se Rama ka privatizuar shtetin, gjykatat, prokurorinë si dhe policinë theksoi se ai dhe forca që ai përfaqëson do të jetë në krah të qytetarëve, duke premtuar pjesëmarrjen në protesta e qytetarëve.

“Regjimet të cilat u kundërvihen interesit publik, regjimet që përdorin dhunën dhe forcën, janë vetëm hapa para rrëzimit. Popullin shqiptar nuk e nënshtron dot, nuk e privatizon dot, ne do të jemi krah tyre, siç ishim edhe sot. Do të jemi nesër në protestat e njoftuara nga qytetarët, nga sipërmarrësit e vegjël, nga fermerët, nga njerëzit që janë larguar nga ndihma ekonomike. Një popull i bashkuar që do të rezistojë një garanci se kjo diktaturë i ka orët e numëruara. U bëj thirrje të gjithë shqiptarëve dhe të gjithë socialistëve të ndershëm, ta refuzojnë privatizimin e shtetin nga kjo bandë”, tha Basha.

Ndërsa për Monika Kryemadhin, fjala e politikës mbaroi, tani fjalën e ka populli.

Kryetarja e LSI-së tha se reforma në drejtësi instaloi përfundimisht kapjen e sistemit të drejtësisë nga politika e inkriminuar.

“Ai dhe veglat e tij në prokurori e gjykatë po sot dëshmuan se drejtësia vdiq. Jetojmë tani në një shtet policor, prokurorë e gjyqtarë janë tashmë në thundrën e policisë. Vendimi i sotëm i gjykatës tregoi hapur se reforma në drejtësi instaloi përfundimisht kapjen e sistemit të drejtësisë nga politika e inkriminuar. Në këtë shtet nuk ka më bashkëveprim civil.

Më shumë e çdo ditë po bëhet peng i oligarkëve, askush nuk mund të vendoset mbi popullin dhe vullnetin e tij, as bandat dhe as kriminelët që e rrethojnë Edi Ramën, as ata që eksporton nga jashtë. Edi Ramën nuk e shpëton më askush nga revolta e popullit

Veprimet e opozitës tashmë janë legjitime në krye të popullit që nuk do të pajtohen më me dhunën policore dhe kriminale të Edi Ramës. Ata policë që i shërbejnë pushtetit duhet të llogarisin dhe fundin e karrierës së tyre me fundin e pushtetit të Edi Ramës. Sot fjala e politikës mbaroi, tani fjalën e ka populli!”, deklaroi Monika Kryemadhi.

a.s/dita

April 4, 2018 16:05
Komento

21 Komente

 1. ??? April 4, 16:14

  Kriminelet po behen gati per rremuje, por nuk ka shans ti shpetojne burgut.

  Reply to this comment
  • N. April 4, 16:54

   Po kjo baxhella qe pinte raki e konjak, dhe e tymoste qe studente, sikur tha para ca ditesh nuk bejme protesta deri sa te merret vendimi pe negociatat per EU….?!
   Harroi, apo i merr urdherat nga Sali Katrahura?…

   Reply to this comment
  • korçari April 4, 18:06

   Ata shqiptare qe do t’i ndjekin pas keta maskarenj jane armiq te popullit te tyre,jane injorante,jane riminele,dhe me e pakta idiote pasi nuk mund te mbeshtetet hajduti Basha me 17 milion eurot e tij dhe te vjehrit,apo Monika me 13 wc dhe i shoqi me bllok ne dore apo vrasesi Saleh qe dhe ne pleqeri do t’i vere zjarrin Shqiperise …thirini mendjes o popull

   Reply to this comment
 2. Kaçi i zi April 4, 16:27

  Pushtetet jane te ndara ne demokraci injorante.
  Nuk e vendosni ju pafajasine ose jo.
  Po te flasim per gjykatat fillojme me Gerdecin, bllokune Metes, vrasjet e 21 janarit, lirimin e Fullanit vjedhjen e Bashes ne rrugen e Kombit dhe mbylljen e ceshtjes per procedure. Se kurva e Hollandes ishte me grip.
  Mos provokoni popullin per kryengritje se do ju ngule juve te paret ne hunj ky popull qe ja moret shpirtin per 25 vjet
  Race e ndyre.

  Reply to this comment
 3. Dibrani April 4, 16:32

  Flasin ne emer te popullit keta firaune. Cilin popull perfaqson ti Kryemadhe, qe fatkeqsisht po na turperon edhe Dibren. Beni opozite normale si vendet e tjera europjane dhe jo me djegje dhe shkatrime se u bete gazi i botes.

  Reply to this comment
 4. TLN April 4, 16:34

  Ptuuu baxhella te Putinit. O Rame bej drejtesi se kriminelet e pandeshkuar po i vene zjarrin Shqiperise sa here ju do qejfi.

  Reply to this comment
 5. Nunuja nga Cepani April 4, 16:45

  Ju ishit bashke,kur vrat 29 qytetare e midis tyre edhe femije qe po luanin me kukullat e tyre ne oborrin e shtepise. Jeni Ju te dy qe per tu pasuruar pranuat edhe femijet te punonin ne ate “fabriken moderrne” prej llamarinash deri sa i varroset. Jeni Ju te dy qe i dolet ne krahe Ilir Metes me ate bllokun 700 mije eurosh. Jeni Ju te dy qe vrat me 21 janar 2011 4 qytetar te pafajshem me duar ne xhepa. jeni ju te dy qe kini vila ketu ne Shqiperi dhe jashte shtetit ne Hollande dhe Londer. Jeni ju te dy qe kerkoni shtet,por nuk respektoni shtetin . PO e them shqip : Te dy ju nuk e cani bythen per populin,por per te mbrojtur vjedhjet tuaja. Sigurisht,pas jush jane vetem hajdutet e kriminelet. . Dil o kelyshi i Saliut e thuaj pse nuk shkon ne prokurori e gjukate te mbrosh akuzen e vjedhjes se 230 milion eurove, Dil ti o eshoqa e presidentit, ti o Monika Kryemadhe e fol,per akuzat e bera nga DIA per trafikim te lendeve narkotike me karrocen e femijeve sipas Pamfletit te hedhur ne YOU TUBE. Dil e mbroje vilen ne gjirin e Lalzit. Dil e thuaj TI,o Lulzim Basha , pse kerkoje qe ILIR META te largohej nga Kryetari i Parlamentit e tani puthesh me LSI-ne. Ja ju jeni ,ju qe kerkoni destabilizimin e vendit ,ndaj une therras si nje qytetar i thjeshte : MOS I DEGJONI KETA LETYRA! Keta do te jen e neser ne krye te vendit. A do kerjkojne rregule drejtesi keta? C’do te thone per drejtesine ? Kur flet drejtesia te tjeret duhet te heshtin. Valle kaq budallenje jemi ne qe t’na terheqinprej hunde keta . Le te lejone te tjret te drejtojne partite si PD e LSI dhe do te shikoni se si do te flasin. JO-JO pas hjduteve e krimineleve!

  Reply to this comment
 6. Fjala e popullit April 4, 16:58

  FJALEN E KA POPULLI , eshte e vetmja gje qe ke thene mire o mona, pasi populli do vij te te djegi ty te gjalle te paren pastaj e kane rradhen te tjeret

  Reply to this comment
 7. LORA April 4, 17:06

  Popullit shqiptar i ka ardh ora te beje sehirin dhe monitorimin e konvulsioneve tuaja transparente ,,,,moj rrugacja me nje cizme,,,,ne raport me drejtesine e re dhe Vetting-un.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic April 4, 17:08

  KETA QE PO “VDESIN” PER POPULLIN.

  Hipokrizia nuk ka fun asnjeher. Populli i mjera ka humbur torune dhe nuk din se nga te shkoj dhe c`fare te beje.! Ata u tharrasin ejan popull se ju e keni ne dore .Po per c`fare ka populli ne dore aktualishte.?
  Ate qe kerkon populli nuk eshte ceshtje qe ngeli per tu zgjidhur nga Basha Berisha dhe Kryemadhi. Jo ate qe don populli sote e zgjidh qeveria bashke me popullin e jo keta hipokrite qe popullin e derguan ne kete gjendje te mjera.Keta po i therrasin popullit per hesapet be tyre,.Po per c`fare? TE SHTYJNE EDHE CA REFORMN NE DREJTESI ME QELLIM QE TI SHPETOJN DREJTESISE.
  nE FAK PROBLEMET NE RRUGEN E kombit KETYRE U VIJN NE NDIHME SE KETA PO KERKOJN TE MARRIN persiper “zgjidhjen:” e hallev te populli. Ne fakt ketu eshte halli i tyre dhe jo i populli.
  Po ta donin me te vertet Popullin ket qe te pakte PD ka 16 vjet ne pushtet do te kishte ber dicka per ket popul;lin pore beri me te keqen e shkatrroi vendin dhe popullin e la me gishte ne goje.Ndersa Monika ne pushtet ka qen 26 vjte vetem ka mbushur xhapat e vet dhe per popullin nuk ka ber asgj.!
  Ja kjo eshte opozita hipokrite qe sote dergj lote krokodili.

  Reply to this comment
 9. Paul Tedeschini April 4, 17:11

  PS = PD = LSI = HAJDUTA

  Reply to this comment
 10. Arben April 4, 17:16

  Edrama + 100 hajdutet, do te varen ne litar

  Reply to this comment
 11. Nuk po durojme me, kur kriminelet e zgjedhur nga kriminelet, cenojne rendin kushtetues, me arrogance te tejskajshme . April 4, 18:01

  Rama; ekzekuto me gjyq kriminelet;qofshin dhe 50% -1 . Ne se nuk e bene, do t’a bejme ne, qe kemi dhene 74 deputete,me vetgjyqesi . si jakobinet vs zhirondineve, si cromuell vs rojalisteve dhe si trocki vs vrangelisteve . Ky vend s’ka pare revolucion . Te tjeret e kane pare me pare . Ne po e beme, nuk do leme skute skuthi, pa “shuar” me bezine, qofshin mula, fevzira, basha, meta, berisha, e pasonjes monstruoze te tyre, te te gjitha fushave e ngjyrave . Zbato ligjet kushtetuse, se po i zbatoi elektorati i maxhorances, me te drejten e vetgjyqesise, frymezuar nga revolta e tejskajshme, kunder krimeve te pa ndeshkuara, gjej vrime edhe ti, ku te futesh .

  Reply to this comment
 12. info analitike April 4, 18:33

  Mos e ngucni popullin e vuajtur se po iu ngref ju merr perpara Sali. Lul, Monike e Edushke bashke se tashme behet fjale per luften per mbijetese nderkohe qe ju doni te vidhni milionat. Mos u tregoni arrognate me popullin o pushtetare se po ju vuri perpara zemerata e popullit gjeni vrime ku te futeni. Le ta provoje kriepsikopati te luaje perseri ngref e shkref.

  Reply to this comment
 13. Rudi April 4, 18:50

  Politika duhet te ndahet njehere e mire nga drejtesia….keta s,’jane gjykates por vec politikan.

  Reply to this comment
 14. sopiqoti April 4, 19:02

  PO,populli e ka fjalen, t’ju marri prej bythe dhe t’iu hedhi ne koshin e plehrave se vetem nepermjet dhunes kerkoni te vini ne qeverisje.

  Reply to this comment
 15. timo April 4, 19:30

  “Ky është një shtet që shkel liritë e të drejtat e qytetarëve”! – thotë Basha. E kuptoni sa i paftyrë dhe qesharak që është? Dmth liritë e qytetarëve na qënkan, ti gjuajnë me gurë policisë të shkatërojnë me vare dhe ti vënë flakën pasurisë publike! Ata qytetarë që mbron Basha e sorollopi pas tij për këtö “të drejta” u arestuan jo se bërtitën poshtë Rama apo qeveria.

  Reply to this comment
 16. Cuku April 4, 19:49

  Popullin e pati fjalen me 25 Qershor.
  O hajduta dhe vrases po ju vjen fundi
  Boll me lot krokodili ,se ju njfin Shqiptaret,cmuter jeni,,,

  Reply to this comment
 17. DRENICA E KUQE April 5, 08:04

  Populli shqiptar duhet ta kete te qarte dhe t’ia ve gishtin kokes: Te mos shkoje kurre dhe kurrenjehere pas atyre qe tash e 20 vjete ia vene zjarrin Shqiperise sepse zjarrvenia Shqiperise dhe copetimi i saj e ka nje burim financimi serbo-rus e prishtino-titist, greko-bullgar, sllavo-maqedono-malazez…
  Mos shkoni pas atyre qe kerkojne t’I vene zjarrin shtepise e kombit!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim