Vendoset më në fund data: Më 21 mars gjyqi kundër Tahirit

March 15, 2019 11:58

Vendoset më në fund data: Më 21 mars gjyqi kundër Tahirit

Në 21 mars Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë seancë paraprake për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirit.

Më 28 shkurt, Prokuroria për Krime të Rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen e Saimir Tahirit në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal “Habilaj” dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

Krahas Saimir Tahirit, nën akuzë janë vendosur edhe tre ish-zyrtarë policie, që të tre prej një viti në arrati.

Seanca tek Krimet e Rëndë do drejtohet nga gjykatësja Miliana Muça.

o.j/dita

March 15, 2019 11:58
Komento

8 Komente

 1. Adih March 15, 12:57

  Tre shefa policie ne arati . Tahiri sdinte gje . I shkerti ,mos i bini ne qafe kot . Uji del i ” PASTER “nga burimi ,por qelbet rruges . Njashtu si ne Unazen e RE

  Ku Ed Rama nuk dinte gje ,qe ai djali buze qumesht 26 vjecar , centralist , pa shtepi , pa zyra e pa firme , do ndertonte Unazen e RE me 30 milone Euro . Edhe ky centralisti eshte ne arati ? njashtu si 3 policet e Tahirit .Mos i bini ” kot e pa fakte ” ne qafe Ripjelljes Te rroje rilindja ???

  Reply to this comment
 2. Prokurori Trapojan March 15, 13:10

  Ky do jete nje gjyq turpi per Prokurorine shqiptare. Akuza ndaj Tahirit u ngrit mbi bazen e gazetave italiane vetem pse ne pergjime ishte kapur emri I tij mes bisedash trafikantesh. Prokuroria e Katanias e mbylli hetimin kriminal dhe shfajesoi Tahirin pasi nuk u gjend nje prove e vetme qe ta implikonte me grupin e Habilajve. Keta myteberet e Shqiperise vazhdojne ta mbajne me shkume. Do rrezohet si flluske sapuni ne Gjykate. Njerezit nuk denohen se kusherinjte e tu jane te perfshire ne afera kriminale. Pergjegjsia eshte personale ne nje sistem demokratik.

  Reply to this comment
 3. Adih March 15, 13:35

  Prokurori Tropojan @…..
  Sa shpejt e harove shefin e poicise Zaganin ,qe ky bandilli jot e rrasi brenda ne burg , se i prishte pune ?Me thjesht e me qarte o z prokuror ,hajde te vije une min i brendeshem ,nuk ka bire nene dhe bir kurve , shanc ,te mbjelle sikur nje rrenje te vetme hashash ,ne te gjithe teritorin . Ne kohe te ketij ,u mboll i gjithe vendi o mavri , u qelb gjithe shqiperia ,nga jugu ne veri ,e lindje perendim ,,nga era e forte e hashashit ..Me me kembe ne toke te lutem o Zoti Prokuror i Tropojes ?? Ne nuk kemi gje ne dore per kete problem ,por me me karakter ore zoti Prokuror .Dhe mos e bej derrin daje o z Prokuror ,prandaj jemi mire e me te kenaqurit ne bote ne Shqiptaret ..

  Reply to this comment
  • Tarrasi March 15, 14:52

   Adih topja ministri i ri i permbrendshem i Republikes se Re. Rrofshin Zaganbolet Adih & Co.

   Reply to this comment
  • Tani March 15, 19:50

   Adih trapi per ke zagar e ke fjalen per ate qe e denoi gjykata e vet besoj .Aq I pafajshem ishte sa ia mbathi me te katra nga gjykatesit e vicidolsi.

   Reply to this comment
 4. Fidel Kastro March 15, 14:33

  Si more ka mundesi , Ministri me i suksesshem i qeverise se Ram timonit shkon ne gjyq !!!! Vajhalli te tjeret, bashke me Ramen e tepsise sa do kene vjedhur!!!!???????

  Reply to this comment
 5. Tani March 15, 19:48

  Perfundimisht do I rruajne topet me me fund tahirit se u mbeti shkuma e brisku ne dore per kaq vjet dhe ndjehen te lodhur.

  Reply to this comment
 6. Rita March 16, 09:03

  Vete arratisja e tre zyrtareve te policise ( te Tahirit minister ne ate kohe ) flet qarte per lidhjet e tij me grupin Habibaj . A kane bere perpjekje te kerkohen me interpolin keto tre ish -zyrzare te ish-ministrit ?? Qe mos te kemi nje gjygj komik ku te akuzohet vetem pse pranoi dhurata simbolike ( kostum per te e gjerdan per gruan ) nga njerez trafikante te droges ) pra si gjygji i “”kafeve ” te panteres se zeze gruas e bashkepunetores ne krimet e diktatorit gjirokastrit .!!Me drejtesine qe kemi mendoj se ky skenar do te ndiqet :Okej Tahiri merr nje denim minimal qe e ben te terhiqet nga politika e te vazhdoje nje jete private si biznesmen .Leke nuk ka ai ??? Sa te duash !!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?