Version i ri, fjalët e fundit: “Natën e mirë Malaysian”

March 31, 2014 19:56

Version i ri, fjalët e fundit: “Natën e mirë Malaysian”

Autoritetet e Malajzisë kanë lëshuar edhe një version tjetër për komunikimin e fundit që është bërë ndërmjet kontrolluesve të trafikut ajrorë dhe kabinës së pilotit në airoplanin e zhdukur MH370.

Sipas autoriteteve, fjalët e fundit ishin: “Natën e mirë Malaysian tre shtatë zero”- dhe ato nuk ishin “në rregull, natën e mirë”, siç ishte raportuar.

Ministria e transportit ka thënë se hetuesit janë duke punuar që të përcaktojnë nëse zëri ishte i ndihmës-pilotit apo i vetë pilotit.

Airoplani i Malaysia Airlines me 239 pasagjarë që po udhëtonte nga Kuala Lumpur për në Pekin është zhdukur më 8 mars.

March 31, 2014 19:56
Komento

2 Komente

 1. enea March 31, 21:01

  Pse nuk thuhet e verteta? Fakti qe mes pasagjereve gjendeshin edhe teknike te disa kompanive kyce?
  Pse nuk thuhet per ngarkesen ne avion????
  Pse nuk eshte interesuar kur disa banore ne ishuj ne zone pane nje aeroplan te fluturonte ulet???
  Pse e mbani te fshehte??????????

  Reply to this comment
 2. AP March 31, 21:41

  Në lajmet e fundit thuhet se aeroplani është ulur në një rrugë fshati në Afganistan, në kufi me Pakistanin.Një krah i avionit është thyer, njerëzit janë gjallë. Kjo ulje është vepër e spiunazhit.
  Të presim ç’do thonë nesër?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim