Veseli pranon humbjen pa u mbyllur numërimi: Kalojmë në opozitë

October 6, 2019 23:14

Veseli pranon humbjen pa u mbyllur numërimi: Kalojmë në opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një konferencë për mediat tha: “kemi punuar shumë për të fituar zgjedhjet, por nuk fituam”.

Ai theksoi se “PDK do të kalojë në opozitë. Qytetarët kanë dhënë verdiktin e tyre dhe ne e pranojmë”, duke shtuar se ata do të vazhdojnë të punojnë për “kombin dhe shtetin”.

Deklarata vjen në një kohë kur KQZ ka bërë publike mbi 70% të votave të numëruara, dhe PDK renditet e treta me 21,35% të votave.

Për momentin, Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 26.03%, dhe pasohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës 25.35% të votave.

e.ll./dita

October 6, 2019 23:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim