Vështirësohet situata, pas pikës së Kapshticës mbyllet dhe ajo e Kakavijës: Arrihet kuota prej 750 personash

August 16, 2020 11:23

Vështirësohet situata, pas pikës së Kapshticës mbyllet dhe ajo e Kakavijës: Arrihet kuota prej 750 personash

Pas pikës së kalimit kufitar të Kapshticës, pak minuta më parë është mbyllur edhe ajo e Kakavijës.

Mësohet se është arritur kuota e përcaktuar nga autoritete greke prej 750 personash.

Mbetet për t’u parë nëse do të ketë një negocim mes palëve për rihapjen e pikës së kalimit kufitar gjatë orëve në vijim.

Nga sot, e diel 16 gusht, kushdo që futet në pikat kufitare të Greqisë do të duhet të karantinohet për 7 ditë.

Ky është rregulli i vetëm për ditën e sotme, që shtohet plus nga pala greke, diçka e cila bëri që në pikën doganore me Shqipërinë, në Kakavijë, prej disa ditësh të krijohet një radhë kilometrike.

j.l./ dita

August 16, 2020 11:23
Komento

13 Komente

 1. Arben August 16, 11:46

  Shtrengoni dhembet, po plotesojme kushtet greke per integrimin urupian.

  rrofte allbania urupiane.

  rrofshim ne.

  Reply to this comment
  • Fatos August 16, 18:58

   Ka rregulla UE o trap
   Po ska si ta kuptosh

   Reply to this comment
   • Arben August 17, 07:15

    30,000 veta presin në kufi, t’i trajtosh si skllevër, 1 sportel dhe 1 doktor për tampone??!!!

    Ky është rregulli, o i zgjuari dynjasë???!!

    Kanë 30 vjet, bëjnë punët më të ndyra në Greqi, është puna e tyre që u ngrit Greqia dhe janë pjestar me të drejta të plota në ekonominë greke, të trajtosh këta si skllevër qënka rregulli, o lamash.

    Reply to this comment
    • Non August 17, 10:15

     O trap
     Te lexojne para se te nisen
     Te mos nisen per arsye jo te domisdoshme
     Ne kohe pandemie te thellohen
     TE LEXOJNE

     Reply to this comment
    • Non August 17, 12:14

     Nqs nuk ke hall urgjent nuk nisesh ne kohe pandemie
     Para se te nisesh lexo informohu
     Zbato rregullat
     30 vjet qe punojne por edhe 30 vjet qe shikojne degjojne duhet te kuptojne
     Trap

     Reply to this comment
     • xxx August 17, 16:37

      te lumte!

      e ke thene shqiptarce: te thellohen, te lexojne, te informohen.

      ketej ku jemi, i kushtohet rendesi komunikimit dhe populli heterogjen shqiptaro-emigrant megjithese i zgjuar, i duhet gjuhe e kuptueshme te marre mesazhin e rregullave te pandemise.

    • Non August 17, 12:26

     Skllever shquptaret trajtojne veten
     Qe mos te te trajttojne si skllever duhet te informihen si njerex e jo te udhetijne si arichinj

     Reply to this comment
 2. Lili August 16, 12:05

  Shume mire bejne greket se .miqesia, me ta gati sa I beri disa shqiptare te harrojne Tash Çamerine! Eshte mire kohe te na ri kujtojne se kush jane greket e cka ka ba dje mbi Çamerine sot mbi ju , se shqipet harrojne shpejt e kane nevoje per nje doze si kjo qe mos te harrojne kush eshte greku!
  Bile eshte mire te vazhdoje edhe nje nje a d’y muaj keshtu qe te kuptoni mire kush eshte greku e te kujtoni mire se si duhet me iu pergjegje greku neser!

  Reply to this comment
 3. Aa haa August 16, 12:48

  Vetëm Shqiprinë mos ta fajsojnë kēta që vullnetarisht i këthynë shpinën dhe hoqen shtetësinë këta janë shtetas grekë Greqia u bënë këtë trajtim atje ta zbratim mllefin nese u mbanë

  Reply to this comment
 4. Gzim Kulufi August 16, 13:55

  Men per here te tjera! Ne raste te ketilla virusesh duhet mos-levizur per qejf. Vetem per raste dokumentash mund te behen keto aventura, por dhe atehere e mira vetem me taksi dhe autobuz, qe kthimi te kete disa alternativa te kalimit te kufirit. Permjet ketyre situatave, shteti grek -dhe me te drejte ne interes te tij- arrin ta detyroje shtetin shqiptar ti perulet dhe ti ofroje dicka tjeter ne kembim. Prandaj men per here tjeter, jo shume vara-vingo ne keto lloj situatash!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim