Studentët: Sot protestë e heshtur, vetëm libra dhe fletë të bardha

December 12, 2018 08:55

Studentët: Sot protestë e heshtur, vetëm libra dhe fletë të bardha

Protesta e studentëve vijon sot në diten e saj të nëntë.

Përmes njoftimeve në rrjetet sociale, studentët janë lajmëruar se e sotmja do të jetë sërish ditë masive proteste, por këtë radhë e heshtur, vetëm me libra dhe fletë të bardha, pa parulla dhe as thirrje në kor.

Sipas organizatorëve, vendi do të jete po ai: Ministria e Arsimit, ku u grumbulluan te gjthe ne orën 10:00.

Sot ka patur dy grupe protestuesish.

Një grup u mblodh tek MAS dhe një grup tjetër më i vogël qëndron përballë Kryeministrisë.

 

l.h/ dita

December 12, 2018 08:55
Komento

2 Komente

 1. MH December 12, 15:51

  Stdent!!! Thirrini mendjes per ulje me dialog!!!

  Keni harruar edhe kalemin.Apo e keni brenda pantallonave.Ku me garanci kalemi ju drejton ma shume se koka mbi shpatulla.
  Kjo do ishte parrulla ma e pershtateshme per kokeshterpesin studentore qe nuk pranojne dialogun.

  Reply to this comment
 2. Ani December 12, 18:06

  Keta nuk jane studente, kerkesat e tyre tregojne nivel te ulet formimi, organizimi I tyre si nje grup rrebel.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim