Rama nuk shkon në 75 vjetorin e Brigadave, reagimi i kreut të Veteranëve

March 29, 2019 16:37

Rama nuk shkon në 75 vjetorin e Brigadave, reagimi i kreut të Veteranëve

Kreu i Komitetit Kombëtar të Veteranëve të LANÇ  Rustem Peçi, bëri thirrje që në zgjedhjet e ardhshme të 30 qershorit të votojnë për Partinë Socialiste.

Peçi gjatë fjalës së tij u shpreh se “Rama ndonjëherë ja fut kot“.

Jemi në prag të fushatës për zgjedhje. Shumë baltë po i hidhet nga të gjithë. Mos harroni, jemi të majtë. Unë kam qenë i ri komunist, kam qenë anëtar i Partisë së Punës, jam anëtar i PS dhe ju bën thirrje të votojmë vetëm për PS, pavarësisht se ja fut ndonjëherë kot Edi Rama”

Gjatë aktivitetit në Patos në përkujtim të 75 vjetorit të betejës së Kalasë së Margëlliçit, ai ka shprehur pakënaqësinë e tij për kryeministrin Rama, i cili nuk merr pjesë në festimin e 75 vjetorit të 7 brigadave sulmuese.

Si juve, jam i pakënaqur nga Edi Rama që nuk ka mundur të marrë pjesë në festimin e 75-vjetorit të 7 brigadave sulmuese. Qoftë edhe ministrat dhe deputetët, me përjashtim të atyre të Fierit dhe të shokut Gramoz, që bëjnë përjashtim në të gjithë ata që kemi zgjedhur.

Lufta Antifashiste Nacional Çlirimtare është epopeja më e lavdishme, është krenaria jonë dhe ne duhet të jemi krenarë për partizanët, për heroizmin e tyre”

 

b.b/dita

March 29, 2019 16:37
Komento

59 Komente

 1. mirel March 29, 16:57

  Cfare prisni nga nje pusht muti?

  Reply to this comment
  • Burr March 29, 18:15

   Ka munguar ambasadori rus dhe ai serb ne ceremoni.

   Reply to this comment
  • Peza March 29, 18:58

   Nuk ka me PS por rilindje e prones private te Rames!
   Mos kujtoni o idiote se po votuat per PS-ne keni votuar per Luften Antifashiste!
   Ne fakt keni votuar si dele vetem per Ramen qe eshte armiku me i madh sot per sot i asaj lufte legjendare!
   ASNJE VOTE PER PARTINE E RAMES!
   Kur jeni te pa fuqishem te shporrni kete tradhetar te idealeve tuaja,mos kerkoni te lani ……mutin me shurre duke votuar per ate sharlatan!

   Reply to this comment
   • Zorro March 29, 20:52

    O veterane te shkrete,si nuk e keni kuptuar se sot Rama ua dha edhe nje here pergjigjen e prere se ai eshte ARMIK I LANC-it dhe ju perbuz juve?
    Sot ky bandit botoi foton e stadiumit kombetar duke cilesuar edhe emrin e tij te ri “ARENA KOMBETARE”!
    Pra sot heq emrin e heroit partizan,ndersa neser do heqe edhe 5 majin si feste te Deshmoreve dhe ju prap do heshtni dhe do votoni si DELE per klete armik!

    Reply to this comment
  • I tille je ,sa here qe hap gojen March 29, 20:07

   Ore ndyresire ! Si guxon te flasesh me kete gjuhe rrugacesh ndaj nje veterani te nderuar te Luftes NCL nga nazifashizmi ?! Per veteranet e luftes se II boterore , ndihen krenare te gjithe popujt qe e kane luftuar fashizmin e keshtu na kane vleresuar edhe aleatet e medhenj te kohes se luftes ! Ti , je nje idjot i vertete , nje plehre i pa shoq , je llumi i ketij populli i vene ne sherbim te armiqve te ketij vendi ! Ketu flitet per luften NCL qe shpetoi atdheun , por ti , si idjot qe je , te ka verbuar urrejtja per shqiptaret e Shqiperine ! Ne se do te ishin keshtu demokratet , apo edhe legalistet e Zogut , qe ne fakt nuk jane kaq pa tru si puna jote , populli nuk do te donte tu degjoje as emrin ! Pse more ndyresire , nazifashizmin doje e don akoma ti …? ! Yt…bajge dhe shpejton te zesh radhe i pari ,per te vielle diare nga goja ! Me siguri , qe si injorant i shkalles shtazeve te pyllit , duhet te jesh ai gomari me emrin Mark Ujku .

   Reply to this comment
  • Feniks March 29, 20:27

   Rama nuk ka per te shkuar asnjehere ne festat e Brigadave heroike partizane,sepse ai e shpalli veten hapur si ARMIK i Luftes Antifashiste!
   Kaq budallenj jeni sa te mos keni kuptuar se kush eshte ky KALI I TROJES ne PS?

   Reply to this comment
  • Komentuesi March 29, 23:28

   A nuk e di more Rustem se Edi Rama sot ishte ne festimet e 10 vjetorit te NATO-s?

   Reply to this comment
 2. Predator March 29, 16:57

  Nuk ia fut kot o i nderuar.
  E ben me vetedije.
  Ate formim ka
  Ju e votoni se perball eshte Saliu.
  E nuk keni tjeter
  E di ai sh mire
  Ndaj dhe Saliun e mban si ujt e paket kurse me ju tall menderen

  Reply to this comment
  • Tartufi March 29, 17:36

   Enver Hoxhes nje dite do ti ngritet nje monument,,, jo nga ne ,, brezi I sakrifikuar ,, por nga bijte tane qe do te vleresojne pjesen me te rendesishme te misionit te tij.

   Enver Hoxha ka qene dhe do ngelet pastrusi me I madh I klases me te degjeneruar te kesaj bote [ komunizmi ] Do te kete nderin e te gjitheve dhe nga te gjithe bindjet e majta dhe te djathta te ndershme,kush do te jete ai personalitet te pastroje kete mbeturine qe la Enver Hoxha pa e pastruar,,, si ky kalbesira e staneve te dhive te Picarit me shoke .Fatkeqesija e nje popullit ndodh ,kur ky popull I lejon ruge te hapur kalbesires se vet te japi dhe ajo kondributin ne ndertimin e lirise,,qe kjo kalbesire lirije te kthehet ne simbolin e nje plehanerije qe eshte krijesa me e shemtuar e

   demokracise,qe nuk e pranon as nje qytetar I ndershem te bashkohet me te .

   Reply to this comment
   • Granit Boni March 29, 19:33

    Ti Tartuf o spiun i shkerdhyer i birrucave qe ke marre me qafe dhjetra jete bashkevuajtesish duke I spiunuar te Sigurimi i Shtetit. Ti brez i sakrifikuar???. Ti je nje “larve burgjesh” qe nuk vdiqe se i lepije sumen gardianeve dhe shokeve te Sigurimit. Rustem Peci eshte biri atij burri qe dheu e lind nje here ne 1000 vjet dhe qe u leroi te katermbedhjetat sojit dhe serselese tuaj te shkerdhyer. Na ben edhe filizofin ti o pleh birrucash. Barku qe polli larva si ty ende nuk eshte shterpezuar.

    Reply to this comment
  • Djali March 30, 04:30

   Akoma nuk kane dale ne pension keta?

   Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu March 29, 17:12

  Z. Rustem, nuk e kupton se Ed Drogen nuk e lidh asgje me te majten, eshte fatkeqesi per PS dhe e te majtes ne Shqiperi.
  Ai ka sjellur dhe do te sjelle lloj eshtrash nga jashte (nuk dihet a jane te “origjinaleve) te tradhetareve dhe te gomereve qe kane qene kunder Luftes Na-Cl qe cliroj Shqiperine nga Fashizmi dhe bashkepunetoret e tij si Mit’hat Frasheri dhe bajga te tjere.

  Reply to this comment
 4. partizan i PS-se March 29, 17:19

  Po ia fut kot ti Rustem, jo Edvini. Do besh mire te thuash te hiqet Edvin Rama nga Partia Socialiste.

  Reply to this comment
  • Komunisti March 29, 18:23

   E mor Rustem,s’jetoje edhe njecike me gjate enveri si do kishit ikur per lesh ju te tjeret qe shpetuat,sot do ishe
   familje e persekutuar si gjithe komandantet trimat e luftes
   ncl.qe i humben varrin

   Reply to this comment
 5. demo March 29, 17:27

  Nuk behet fjale per luften tuaj kur je perballe kutise votimit.O do te votojme per Sali Berishen dhe bandat e zuzareve dhe malokeve qe e shkatrruan,vodhen,shiten Shqiprine me shume se cdo pushtues,o do te votojme PS,qe te pakten e ka ngritur nje shtet,ka probleme me korrupsionin,ka dhe mund te beje me mire.
  Por qeveria e PS eshte si dita me naten perballe bandave te PD.Ketu luhen interesat madhore te atdheut.

  Reply to this comment
  • Merre me long... March 29, 19:26

   Ketu ke fol bash si grate o demo. Nuk ka vertet rikthim ne sketerre, POR drita jeshile ne fund te tunelit s’po duket akoma ama. A nuk te duket dhe ty se rilindjotasit tane i kane kokat ndoshta dhe me te kriposura se dygishtoret?

   Reply to this comment
  • mire. March 31, 12:11

   Demo s’te lexohet gazeta, por si filoserb i thekur qe je natyrisht kur nxirren te palara reagon here majtas e here djathtas te tregon se ke zhytur duar ne dy tepsite.

   Reply to this comment
 6. veterani i luftes, jo i pasluftes March 29, 17:28

  Ik or plak matuf komunist leshi qe ke lindur pas lufte, ku i ke ato komandantet e Brigadave? Ti ka qeru Enver Hoxha pas lufte si armiq e nuk kane as varr.

  Reply to this comment
 7. FILOZOFI March 29, 17:30

  Edvin Rama nuk mund të jetë çka nuk është NË FAKT ! Edvin Rama, në fakt, është një antishqiptar …deri shum i rrezikshëm i fshehtë, e nganjëherë edhe i hapët ! Këtë që e thash shkurtas për të, Edvini e ka vërtetuar jo pak herë deri më tash ! Dhe, ai shqiptar që nuk e ka të QARTË këte çka thash, ai asgjë të rëndësishme nuk merr vesh !

  Reply to this comment
  • shqipe March 29, 18:43

   Rrofte me i madhi i shqiptarve, Edvin Rame filozofi,i vetmi, nder me te miret,i pa shembullti,i pa krahasuari… Plaçin murishtet e sali gjirizit dhe liro mender M…

   Reply to this comment
 8. Martini March 29, 17:40

  Komandant.Rustemi më mirë.që.serdhi ai që shin me votat tona e muret si gjeli i tredhur.Po të kishte ardhur aty do tu prishte qetësinë e parajsës 4.heronjve të Margellicit.

  Reply to this comment
 9. Caku March 29, 17:57

  Ç’thoshte Arben Duka për marrëveshjen kushtetuese Rama-Berisha në vitin 2008

  Sala me Edvinin do na baterdisin,
  Se kusaret tok do na qeverisin.
  Politike e re pakez e pabese,
  Dy armiq per vdekje,do bejn nje martese.
  Meqe kjo martese do jete me hile,
  Do te lindin plot,kopila e kopile.
  Nje martese me hile ku mungon morali,
  Ua ke me te futur more Ed djali.
  Ua ke me te futur,po mbulon sahanet,
  Epo ç’borxhe te kane,o mik veteranet.
  Ata qe Saliu luften ua gjizosi,
  Per t’i turperuar krejt i ç’armatosi.
  Me mua s’te ecen zanati i ngjales,
  Vota e veteraneve shkon ne Stan te Sales.
  Thone se kto kohe moral me nuk kane,
  Keq po ju nenshtrojne o shoke veterane.
  Mua do me kujtoni se ç’ju pata thene,
  Por do jete shume vone kur t’a keni ngrene.
  Kur t’a keni ngrene koqen e ullirit,
  Politike e re e Edvin qafirit.
  Politike e re e genjeshtra te renda,
  Po s’mund te jete,me Saliun brenda.
  Atehere do te degjohet,kenga e”Nuselales”,
  Politike e re ne sirtare te Sales.
  Me vjen keq vertete,kam nderim per ju,
  Se vota e KUQE do lexohet BLU.
  Si peshqesh nga Rama,kete do t’a kini,
  Po s’doli keshtu ejani me peshtyni.
  Ejani me peshtyni,mos me lini kusure,
  Po un 20 vite s’ju genjeva kurre.
  S’ju genjeva kurre dhe kurre nuk heshta,
  Asnjehere s’u futa si majmun ne rreshta.
  Ne shpatin e pjerret,te DEMOKRACISE,
  Isha dhe jam zeri i vegjelise.
  Te zeze mbi te bardhe,ne jete e mot kam shkruar,
  Ndaj s’dua t’ju shoh serish te mashtruar.
  S’dua qe te korrni çfar Rama ka mbjelle,
  Se ju Shqiperise i mbetet KESHTJELLE.
  I ngelet keshtjelle para çdo armiku,
  Rama ju genjen s’i dridhet qerpiku.
  Kur t’ju ike vota t’ju shkoje per dhjame qeni,
  Atehere do te thone,”Mire e kishte Arbeni.”
  Mire e kish Arbeni por ju se besuat,
  Per ata qe s’donit vajtet e votuat.
  Por Edvini juaj per pakez karrike,
  Shpik e nxjerr çdo dite genjeshtra Epike.

  Reply to this comment
  • HOMORA March 29, 22:41

   Varegu poetit
   metafore epiteti
   rima poetit
   hosten realiteti

   romantika tij e revoltuar
   vargun e dhimbshem ka zjguar
   ndaj o poet mos ndalo se shkruar
   pena jote popullin ka per te zgjuar.

   S’thone me kot aty ku poeti derdh lot me penen e tij
   lindin breza dhe filiza te rij.
   Kapelen Poet!!!
   Mos ju nda rruges VERTETESI.

   Reply to this comment
 10. Lisi March 29, 18:22

  Rustem !
  Rama është një qelbësirë dhe me qelbësirat s’ka kompromis , është i degjeneruar politikisht dhe moralisht .
  Kryesia e PS ka tradhëtuar popullin edhe ai që ti e thërret- shoku Gramoz .
  Këto që them dalin nga ndërgjegja ime , mirë apo keq , secili t’a gjykojë si të dojë .
  Megjithatë , ti je në krye të një organizate politike dhe t’a kërkon detyra të mbashë atë qëndrim , që per mua është i gabuar .
  Dy fjalë për vetë Rustemin !
  Disa komentues këtu , por , edhe në raste të tjera , shfryjnë ndaj Rustemit me një urrejtje kafsherore , mbase vetëm se është i biri i Shefqet Peçit .
  Dëgjoni këtu , as më njihni , as ju njoh :
  Rustemin unë e fus në komandantët liberalë , i egër në dukje , por , shumë i dashur me vartësit e disiplinuar , por edhe më i dashur me të padisiplinuar edhe me ata që kishin ndonjë kleçkë . Edhe vetë Rustemi s’ka qënë sheleg , ka qënë e ngeli çapkën . Nuk i ngacëmonte plagët e të tjereve Rustemi , siç bënin plot të tjere , për të bërë karrjerë .
  Ju kam folë sinqerisht . Rustemi në i lexon këto rreshta , nuk e di kush jam unë !

  Reply to this comment
  • Tartufi March 29, 19:11

   Kafsherija degjenerimi eshte ne ndergjegjen tende [ Leliniste ] si koka me e felliqur e manipulimit te turrmave per kryrje te terrorit kunder kundershtareve te diktatures Bolshevike o [ Rigoni Lisi ]
   Fjalet qelbesire,i degjeneruar , dhe moralisht ne fillim te komentit tend o kalbesira bolshevike I hedhur pa meshire si pleher po nga komunistet,,,, tregon kafsherine tende orgjinale te pa kondrolluar qe I ben nje pjestarit te kopese komuniste I kthyer ne Socialist
   dhe kryetarit te saj . !! Ne qofte se egersija time dallon nga kjo tendija o humbesi dhe lenguesi per deshtimin tend,,,, le ta diskutoje nje komentus jashte ekstremit tim kunder komunizmit dhe ekstremit tend kunder lirise me nastalxhine e c mendur per Lenino- bolshevezmin.

   Reply to this comment
   • HOMORA March 29, 23:13

    skerkoj te behem avokati i …
    Por s’eshte e ndereshme te flasesh ne emer te atyre qe per nje aresye manipulimi apo nje tjeter aresye shqiptarizmi te denigrohen.
    Italianet erdhen si pushtues e jo si vellezer,pra me ushtri te armatosur deri ne dhembe e qe synonin greqine,kete e verteton rruga tirane elbasan-pogradec- korçe por edhe lushnje-fier-gjirokaster,dhe kur ndeshnin rezistence pakenaqesie nga te rinjte e kohes karshi padrejtesive qe perjetonin,karabinieria s’hezitonte ti torturonte apo edhe tju vinte nje plumb ballit kur shihte rrezik real.Lexoni mbi deshmite e ushtareve italiane rober ne shqiperi qe vete populli i strehoi.
    Pra te thuash qe ne kelcyre nuk u dogj dhe u pushkatuan te pafajshem nga gjermanet,eshte sikur ti rrahesh femijen komshiut e me pas ti thyesh turinjte dhe komshiut vete sepse kerkon te mbroje femijen e tij.
    Personalisht se kam perjetuar luften por nga çfare na kane lene ata qe tashme kane shkuar lart,kemi pak a shume nje ide qe,italianet s’erdhen me arka floriri ne shqiperi por me urdherin e duçes fashist me sakte social-nacionalist fanatik,gjermani po ashtu sepse vete fjala nazizem don te thote,social-nacionalist racial,pra kur na dolen kaq bamires keto ushtri fatkeqe qe jane dhe vete turpi i kombeve qe i pollen.Sot e kesaj dite italiani ka urrejtie kundra shqipetarit,gjermani nazist akoma me i eger.Shkoni ne italine veriore qe ta merrni vesh se kush jane brigadad e zeza,shkoni ne berlin e te kptoni se kush jane SS moderne,me kopuke se vete hitleri kerma qe toka mos e pafte askurre.
    Duhet te jesh miop dhe i mpire nga truri te pretendosh qe italia erdhi si bamirese ne shqiperi,as ne etiopi qe e kishte thembren e akilit,piken e saj te dobet italia fashiste s’hezitoi te dredhte gjak te pafajshem.
    Duhet te jesh vampir i hitlerizuar te pretendosh qe gjermanet e kishin per mekat te derdhin gjak te pafajshem shqipetari.
    popujt me kopuke jane italianet kopila,sepse jane rrace e shartuar me vandale e barbare,lexoni mbi luftrat civile italiane qe ta merni vesh mire se kush eshte italia.
    gjermani popull barbar i shartuar me vizogoth dhe ostrogot plus vandale,rraca me hibride ne bote,aq sa ne mesjete per supersticion benin therrore njerezore kur shqiperia i ndaloi me hyrien e kishes katolike,pra te krishterimit ne te.
    partizanet vetem nje ULIKS i masakroi me mashtrim e ky quhet enver,sepse ju prmtoi lugen floririt partizaneve dhe i la te vdisnin as me luge druri.
    Mjere te mite qe dolen malit e u vrane per keta fare shqipetaresh.
    Ke turp te jesh shqipetar sot.
    gjithesecili poshteron tjetrin me lendimet me te egra vetem e vetem ne saje te trurit te formatuar nga urrejtia dhe injoranca.
    prehu ne paqe kushurira ime qe tu mor jeta nga nazistet ne moshen 16 vjeçare,prehuni ne paqe njerezit e mi qe,kur MEMA SHQIPERI kerkoi ta nderoni s’hezituat as edhe nje sekonde.
    ska lendim me te madh se sa kur denigrohesh nga njerez te verber mentalisht.
    E Mjera SHQIPERI!!!

    Reply to this comment
 11. Konti Sbalta March 29, 18:51

  Rustem Peci!Paske qene antar i PKSH<APPdhe tashti APS ku Edi Rama eshte kryetar dhe Kryeminister. Meqene se Edi Rama nuk e respekton organnizaten e veteraneve te luftes NacCl.atehere votoni si Babai juaj ,i lavdishmi dhe i pavdekshmi Gjeneral Shefqet Peci ,Vtoni PKSH!

  Reply to this comment
 12. Konti Sbalta March 29, 18:53

  Rustem Peci!Paske qene antar i PKSH,APPdhe tashti APS ku Edi Rama eshte kryetar dhe Kryeminister. Meqene se Edi Rama nuk e respekton organnizaten e veteraneve te luftes NacCl.atehere votoni si Babai juaj ,i lavdishmi dhe i pavdekshmi Gjeneral Shefqet Peci ,Votoni PKSH!

  Reply to this comment
 13. Mark U.K March 29, 19:08

  Prap ka ksi shurranash veteran?Kur do zhduken se na çan menermethanen.

  Reply to this comment
 14. Adih March 29, 19:13

  Kam qene me PPSH thote ky Peci e tani jam me PS dhe shan Ramen .Por e ke ti te qarte , o matuf ,se cdo te thote e majte ,,ti ske kulture je vetem nje derr ,qe na kujton te majten shqiptare . Dhe mos e shaj Ramen se Rama i jot vepron , ai ja rriti Nexhmije Hoxhes dhe Vito Kapos pensionet ,e mos e harro . Rama vepron ,mbajeni me kujdes Ramen e ta gezoni .Por mos e shaj dhe Berishen se pjella e juaj e PPSH eshte .Njelloj eshte edhe po i fitoi zgjedhjet PD ,rraca e juaj eshte ..Ne hame dhe bar ,vetem unitetin mos e percani,mbaheni te forte Partine e PPSH ??Ju qe na prute gjithe keto te ” mira” ,qe po na tall e gjithe bota ??,Hyt Race bastarte koministe .

  Reply to this comment
 15. Lani March 29, 20:11

  Rama nuk eshte i majte.Por si kryetar i qeverise duhet te merrte pjese ne ceremonine e formimit te Brigadave partizane si kryeminister e vendit packa se si njeri eshte nje bashibozuk si puna e Salih Berish kriminelit.

  Reply to this comment
 16. katarakti March 29, 20:26

  Qe te zgjidhet ky lemsh duhet ose qe te iki Rama nga kryesia e Partise Socialiste, ose te largohet Berisha dhe Basha nga PD-ja. Sikur te largohen keta dy te fundit dhe ne krye te PD-se te dale Rudina Hajdari , atehere Edi Rama behet per uje te ftohte. Nuk ka ma asgje qe e mban ne krye te Partise Socialiste apo qeverise. Ai ben palle se e di qe ka perballe dy menxyra si Berisha dhe Basha. Prandaj edhe nuk i prek. Se ata te dy e mbajne ne pushtet.

  Reply to this comment
 17. Mark U.K March 29, 20:29

  Viçidolsi digjital:Nuk po ju fyej edhe pse jemi mbi 1500 milje larg.Edhe pse meritoni te ju fyej me çfar ju permban pragu.Sepse nuk bie ne nivelin zero te nje militaruci me pages.

  Reply to this comment
 18. Tol francezi March 29, 21:11

  Edvini eshte abuziv te PSja, na e la peshqesh Nano Bixhozxhiu. Votohet PSja e Majta, jo Edvin piktor, volejbollisti. Opozita qe eshte, peggio non puoi trovare. Kujt i plasi trapi se i nderon apo jo edvini.

  Reply to this comment
 19. KOZi March 29, 22:18

  Ore vertete po cfare duan ne PS enveristet e komunistet ?Cili tha qe ne perkujtime brigade duhet te angazhohet shteti.! Ju nuk po perkujtoni udheheqesit tuaj e nuk kini vendosur as nje here te vetme nje buqete lule tek varri i Komandantit te brig.pare Mehmet Shehu as tek Komisari Tuk Jakova. Juve nuk respektoni asnjehere udheheqesit e formacioneve partizane duke filluar qe nga ceta Plake e Vlores.Edhe kur beni ndonje perkujtimore e beni si sfide ndaj borgjezise e kapitalizmit se po te ishte thjeshte perkujtim historik do kishte menyre tjeter. Epo historia e luftes nuk eshte histori e komunisteve me. Prandej lereni PS dhe Edi Ramen ne program e Statut te se majtes internacionale euro-perendimore e vazhdoni si parti komuniste. Ka parti komuniste ne cdo vend te europes , dallohen se nuk jane antare te Internacionales Socialiste….tung

  Reply to this comment
 20. Vasili March 29, 22:32

  Shoku Rustem thote qe ka qene komunist i pksh-es,gje qe i bije qe personi ne fjale sot te jete rreth 90 vjec.
  Kur te gjithe keto kohe genjejne dhe mashtrojne,perse te bej perjashtim dhe shoku Rustem.
  Fundja per ti sherbyer partise genjen.Mirpo partia e tij ka cof.
  Prandaj,jo te rroj partia,por te rroni ju shoku Rustem,si trup se mendja ehe.

  Reply to this comment
 21. Araniti March 29, 22:38

  “Shurraqi” pensionist Peçi….edhe pse Rama e peshtyu ate dhe “shurraqet” e tjere te majte, duke “lartesuar” tradhetine e Mitat “mutit”…thote se perseri do votoje Ramen.
  Jaa sesi keta “shurraqe” majtiste e nxjerrin veten…vemje pa dinjitet, moral e karakter…ee pikerisht ndaj nuk behet ky vend see keta kurre nuk u bene as kapterra,…ngelen gjithe jeten “rrula”…te paafte qe kurre nuk kuptuan ç’fare eshte : dinjiteti, morali, krenaria e Shqiptaria…

  Reply to this comment
 22. ShkoDrani March 29, 23:43

  Per cfare veterane behet fjale? Lufta ka mbaruar para 75 vitesh. Asnje pret veteranen nuk ka qene ne lufte. A nuk do te ishte me mire qe te perkujtohet dicka me e mire, me komebtare, me paqesore, me pajtuese, me njerezore?

  Reply to this comment
 23. ShkoDrani March 29, 23:46

  Rustem Peci, ne mos gabohem, ka qene rreth 12-13 vjec kur ka qene ne Shkoder me te jatin, Shefqet Pecin, fill mbas clirimit, reth 1946s. Nuk kam dyshim qe eshte patriot e burre 100 karatesh, por veteran luftet– jo, jo!

  Reply to this comment
 24. kris 1 March 30, 02:39

  Ja fut kot Ramaduci por e la Ps me barre dhe polli Mithatin

  Reply to this comment
 25. Lili March 30, 02:55

  Po pse ju komunistet nuk votoni per partine komuniste?kush po tradhton atehere ma shume ju qe thoni jemi komuniste apo Rama qe cdo here ka thane nuk jam komunist?
  Ju jeni vete tradhtaret e idealitit tuaj,jo Rama,i cili bile ne kete pike eshte konsequent me vetvetin,kurse ju jo.

  Reply to this comment
  • mirel March 30, 14:34

   Quhet evolucion Lili, besoj qe je degjuar per te.
   Kjo eshte e jeqa e kuislingeve dhe ballisteve. Nuk evolojne. Ngelen te njejtet mbeturina feudo serbo- turke tradhetare, zuzare dhe injorante historike

   Reply to this comment
   • Lili March 30, 15:24

    Nuk eshte evolucion ,eshte regresion kur mbeshteteni grabitcaret,o ish komunista qe idealin gjithemone e shitni.
    Bile kuislinget ballistet e zogistet ne kete pike kane parime e shtylle korrizore,ju jo nje here te moska,nje here te mao,nje here te socialistet ´nje here tek milioneret e prape guxoni mefol per kishe popullin? Pffff..

    Reply to this comment
 26. fteri March 30, 07:00

  Shprehë respektin më të madhë për LANÇ të popullit shqipëtar të udhëhequr nga PPSH-së dhe legjendari Enver Hoxha në L2B .

  Turp neveri dhe përbuzje shprehë për gjithë klasën e re politike të demokratoshkërdhatësisë që ja nxinëë faqen shqipërisë.Politikan pa moral ,pa identitet ,vetëm hadute e tradhëtar xhepash që e ka mendjen vetëm te degjenerimi,maska e kuleta e tyre e qelbur.

  Lufta nacional çlirimtare është një nga ngjarjet më heroike e të lavdishme të popullit tonë.aty janë shpalosur traditat patëriotike e revulicionare masive të popullit,kjo histori ngelet si guri brilant i shqiptarve që ndriçon në botë

  Ajo luftë përbën traditën tonë më të shkëlqyer ,është burim i pa shtershëm frymzimi për brezat e shkuara dhe të ardhëshëm në shërbim të atdheut dhe të popullit.

  Në shembullin e heroizmave të pa numurta të luftës nac-çlirimtare do edukohen masat e gjëra të popullit tonë ,veçanrisht brezi i të rijve me ndjenjat më të larta patëriotikme e luftarake ,duhet të rriten me ndjenjën e dashurisë dhe vetëmohimit për çeshtjen e madhe të atëdheut e kombit.. Është ky ideal i lartë që ëdrronin herojtë dhe dëshmorët e luftës që shtynë e dhanë jetën në lule të rinisë.

  Kujtimi i këtyre ngjarjeve më rezervojnë respektin më të madhë për Rustem Peçin dhe veteran që kujton epopenë e 7 brigadave të luftës nac-çlirimtare. të tjerë që i kujtojnë këto ngjarje të 75 VJETORIT .

  Neveri për politikanët që nuk morën pjesë ,paçin faqen e zezë si boja që ju hodhë ministrisë brendëshme nga horrat e Sali Berishë,kan nxi gjithë shqipërinë ,por ky siklet është për çdo parti .
  Me dy vargje dua ti shkatrroi.

  S’kemi kryetar qeverie ,
  sot nuk kemi as zot shëpie.
  Mbollëm lule e korrëm ferra.
  Këtë brez nuk mund ta shkundim ,
  jemi të vjetër dhe na mundin.!

  Reply to this comment
 27. fteri March 30, 07:00

  Shprehë respektin më të madhë për LANÇ të popullit shqipëtar të udhëhequr nga PPSH-së dhe legjendari Enver Hoxha në L2B .

  …..Turp neveri dhe përbuzje shprehë për gjithë klasën e re politike të demokratoshkërdhatësisë që ja nxinëë faqen shqipërisë.Politikan pa moral ,pa identitet ,vetëm hadute e tradhëtar xhepash që e ka mendjen vetëm te degjenerimi,maska e kuleta e tyre e qelbur.

  Lufta nacional çlirimtare është një nga ngjarjet më heroike e të lavdishme të popullit tonë.aty janë shpalosur traditat patëriotike e revulicionare masive të popullit,kjo histori ngelet si guri brilant i shqiptarve që ndriçon në botë

  Ajo luftë përbën traditën tonë më të shkëlqyer ,është burim i pa shtershëm frymzimi për brezat e shkuara dhe të ardhëshëm në shërbim të atdheut dhe të popullit.

  Në shembullin e heroizmave të pa numurta të luftës nac-çlirimtare do edukohen masat e gjëra të popullit tonë ,veçanrisht brezi i të rijve me ndjenjat më të larta patëriotikme e luftarake ,duhet të rriten me ndjenjën e dashurisë dhe vetëmohimit për çeshtjen e madhe të atëdheut e kombit.. Është ky ideal i lartë që ëdrronin herojtë dhe dëshmorët e luftës që shtynë e dhanë jetën në lule të rinisë.

  Kujtimi i këtyre ngjarjeve më rezervojnë respektin më të madhë për Rustem Peçin dhe veteran që kujton epopenë e 7 brigadave të luftës nac-çlirimtare. të tjerë që i kujtojnë këto ngjarje të 75 VJETORIT .

  Neveri për politikanët që nuk morën pjesë ,paçin faqen e zezë si boja që ju hodhë ministrisë brendëshme nga horrat e Sali Berishë,kan nxi gjithë shqipërinë ,por ky siklet është për çdo parti .
  Me dy vargje dua ti shkatrroi.

  S’kemi kryetar qeverie ,
  sot nuk kemi as zot shëpie.
  Mbollëm lule e korrëm ferra.
  Këtë brez nuk mund ta shkundim ,
  jemi të vjetër dhe na mundin.!

  Reply to this comment
 28. intelektuali March 30, 08:10

  Shefqet Peci vdiq ne burg si qen sepse ishte kriminel, killer dhe vrastar, fusha e Maliqit eshte plot me kufoma dhe kocka skeletesh qe jane viktimat e Kampit te Punes HORROR te Maliqit te Shefqet Pecit, qe ishte vegla me kriminale vrastare e Enverit qe ja kalonte edhe Mehmetit ne vrasjet sadiste te tij, pasi i groposte viktimat ne fushe u hidhte dhe persiper dhe mbilltemiser duke o zgerdhire dhe gajasur para ushtareve:

  QE TE KEMI RENDIMENTE TE LARTA NE MISER DUHET TE HEDHIM “PLEHRA” POSHTE TIJ

  Ky ishte Shfeqet Peci qe vrau dhe masakroi kosovaret ne Tivar te Malit te Zi me nje pabesi te papare antishqyptare ne histori dhe qe nipi i tij tani te dale ne media dhe te mburret me krimet e babait te tij, shikojini o gazeta DITA si hungerrinje derrat fanatike te Enverit, 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit, kur Shqypnia po kerkon gjuhejashte dhe bythenderur te antarsohet ne BE-ne Antikomunist, shikojini o gazeta DITA keta derra te Enverit, fanatike te molepsur qe nuk kane sherim nga virusi i derrit bolshevik dhe pastaj le te bejme sebashku pyetjen:

  PO PSE ME SHEFQET PECIN DO TE HYJE SHQYPNIA DHE EDI RAMA NE BE?

  Po Edi Rama e ka babane e tij si Shefqet Peci, killer dhe vrastar qe firmosi varjen ne litar te nje poeti disident antikomunist kur komunizmi kishte ngordhur perfundimisht ne Bote, por vetem Kristaqi i Edvinit dhe Ramiz Alia nuk e kishin kuptuar akoma?

  KJO SPJEGON PSE KAFSHE GJAKATARE SI RUSTEM PECI KANE GUXIMIN AKOMA TE SPEKULLOJNE DHE TE MASHTROJNE ME ANTIFASHIZMIN DHE LANC-IN KRIMINAL TE ENVERIT QE ORGANIZATA E HAGES E SHPALLI SI NJE ORGANIZATE TERRORISTE

  qe:

  I ka lene shqyptart si nje fis kanibalesh prej Afrike ZULU.

  Reply to this comment
 29. Nazif March 30, 08:11

  SHQIPÈRIA në “RREZIK” !!!!! TERRORISTAT dhe ANTISHQIPTARËT e PD dhe LSI , po i vënë ZJARRIN PYJEVE nga VERIU në JUG , pa mbaruar akoma mirë DIMRI !!!!!!!! Nuk po lënë më PYJE ULLISHTE , KULLOTA dhe PEMTARI FRUTORESH , TERRORISTAT e PDsë !!!!!!!! Selia e KRIMIT tek SHQUP është kthyer në KAZERMÈ Terroristash AntiShqiptarë , ku bëhen PLANET sesi të DIGJET SHQIPËRIA nga VERIU në JUG !!!!!

  Reply to this comment
 30. Respekt Partizaneve dhe ndihmes anglo amerikaneve March 30, 08:25

  Respekt Partizaneve dhe ndihmes anglo amerikane ne L2B se Rustemi harron anglo amerikanet !

  Reply to this comment
  • intelektuali March 30, 09:33

   Anglo-Amerikanet partizanet e Enverit i vrane dhe i masakruan me mina jugosllave ne Kanalin e Korfuzit,

   dhe:

   Enveri me pas shpalli “RREZIKUN ANGLO-AMERIKAN” si nje kercenim per Shqypnine Komuniste dhe njesoj si Edi Rama e cilesoi Presidentin e SHBA dhe Imperializmin Amerikan si fatkqesine me te madhe te botes,

   prandaj:

   KRIMINELI I SHFEQET PECIT NUK I KA HARRUAR ANGLO-AMERIKANET

   Reply to this comment
 31. KOZi March 30, 11:03

  Gjate komunizmit jane vrare, burgosur,internuar familjarisht nje numer i pafund komunistesh,udheheqes lufte, ushtarake, udheheqes formacione partizane duke filluar me Sejfulla Maleshoven e me radhe grupi i Koci Xoxes, Liri Belishoves,Bedri Spahiut, Tuk Jakoves, Abdyl Kellezi me shoke, Fadil Pacrami me shoke, Beqir Balluku me shoke pastaj te Mehmet Shehut, Kadri Hazbiut.
  Gjykatesit komuniste, hetuesit komuniste, prokuroret komuniste, toga pushkatimit komuniste, policet e burgut komuniste, policet e kampeve internimit komuniste etj komuniste ku dhe te pandehurit po komuniste.
  Tani ato udheheqes qe jetonin ne vitin 1990 jane normalisht vrasesit e shokeve e bashkeluftetarve te tyre ne keto formacione qe perkujtohen. cili ka deshire te lexoje vendimet e byrose politike per cdo rast , i kini tek arkivi i partise komuniste – punes-……ky Peci ku hyn se ka moshe te re per luften ……tung

  Reply to this comment
 32. ***** March 30, 15:13

  Kujdes ti sharlatan ordiner ,laje gojnë.

  Reply to this comment
 33. ***** March 30, 15:13

  Kujdes ti sharlatan ordiner ,laje gojnë[email protected]@@@@

  Reply to this comment
 34. fteri March 30, 16:45

  Në të vërtet gjithë puna e misionit anglo -amerikan në shqipëri gjatë luftës , katër vjeçare ka qenë vetëm një punë spiunazhi, me qëllim që të sabotohej Lufta Nacional-Çlirimtare e popullit shqipëtar 2b .
  Ndërsa misioni angleze përfajqësonte edhe shtabin aleat të mesdheut pranë shtabit të përgjithshën të Ushtrisë Nacional-Çlirimtare Shqipëtare .Misioni amerikan nuk përfajqësonte asgjë veç SBS-it. Ai nuk kishte në dorë të sillte armë ose matëriale të tjera sië e kishin në dorë anglezët ,po të donin .
  Qëllimi i tyre si çe tregoi më vonë oficeri i zbulimit amerikan Lari Posti ,në deponimet që bëri para gjyqit ,ishte: Të mbledhë informata për mikun dhe armikun ,të rekrutoi dhe ngrejë një rrjet të gjërë informativ ,duke rekrutuar një numur sa më të madhë agjentësh duke synuar sidomos njerzit me vende drejtuese në lëvizjen nacional-çlirimtare të popullit shqipëtar dhe udhëheqjes ushtrisë .Këtu filloi edhe rekrutimi i atyre që gjoja sipas delirantve E.Hoxha i pushkatoi kot së koti.

  Gjenerali Dejvis erdhi në shqipëri si kryetar i misionit englez pranë shtabit të përgjithshëm të ushtrisë nac-çlirimtare në tetor v.1943 .Ishte një burrë i shkuar në moshë ,më shumë ushtar se diplomat ,njeri që i pëlqenin deklaratat për “miqësitë” ,premtonte shumë ,por nuk jepta asgjë ,me një fjalë një dhelpër plakë.

  Tani ti intelektual mavria ,përse mashtron e gënjen lexuesit po bëni propogandë të zezë .A’ je ose ke qënë agjent intelelixhent servisit që gjatë luftës dhe vazhdon edhe tani më mbrapa me shpifje bajate.Ti nuk je në gjendje të kuptoshë ,të interpretosh dhe të komentosh situatën reale të ndërhyrjes anglo-amerikane në shqipëri,veçse bagazhin e një ushtari mediokër besnik të kapitalizmit gjakatar.Si ti edhe disa konspiratorësh injorant ,lavdërojnë ballin kombëtar e legalitetin ,bajrektar e zagar që i shërbyen me zellë pushtuesit gjerman me armë në dorë kundër partizanve.

  A e di ti zagar se pas fashistve italian ,pas englezve dhe pas nazistëve gjerman ,amerikanët qenë padroni i katërt i Ballit ballit kombëtar dhe legalitetit .

  Nazistët gjerman qenë ata që nxorën përfitimet më të mëdha nga ballistët i përdorën mish për top kundër partizanve ,por edhe anglezët e amerikanët nuk dolën pa gjë edhe këza e përdorën Ballin Kombëtar për qëllimet e tyre në luftë kundër vllezërve të tyre partizanë të Ushtrisë naç-çlirimtare..Në vitin 1943 ata arritën në përfundimin se Balli Kombëtar do tu bënte një shërbim të madhë duke vazhduar luftën kundër lëvizjes dhe ushtrisë-nacional-çlirimtare ,pikërisht se këta ishin vënë plotësisht në pozitat e bashkëpunimit të ngushtë me gjermanët.

  Tani pa pikë turpi ju mashtroni për ngjarjet e l2b , jeni bërë një agjensi shpifjesh kundër LANÇ ,kundër legjendarit Enver Hoxha dhe RPSH.Misionet anglo-amerkane nuk përfajqësonin asgje veç tradhtisë .

  Reply to this comment
 35. fteri March 30, 17:27

  Lufta antifashiste nacional-çlirimtare dha një kontribut të madhë në operacionet ushtarake të mesdheut ,Qeveria angleze dhe ameriakne nuk mund të vepronte ndryshe përpara fakteve u detyrua të njëhë shqipërinë si aleate ti japë disa ndihma ,megjithse shumë të pakta .Anglia sa për sy e faqe do vepronin gjoja si aleate me shqipërinë ,por nënë dhe do të sabotonin si armiq.të lëvizjes naconal-çlirimtare të popullit shqipëtar.Këtë rol të dyfishtë duhej ta luanin të gjithë oficerët e misionit anglez që do të dërgoheshin pranë shtabit të përgjithshëm të ushtrisë Nacional-Çlirimtare,dhe pranë reparteve partizane .

  Kurse një rol krejt të ndryshëm ,një rol të hapur armiqësor duhet të luanin oficerët e një misioni tjetër englez që do të dërgoheshin pranë Abaz Kupit.,Muharrem Bajrektarit .

  Rolin e “aleatit” do ta luante misioni i gjeneralit Dejvis,kurse në rolin e armikut të hapur u zgjodh Mklini.

  Të gjitha këto ishin “ndihma nga miqët e rremë ” të shqipërisë ,dhe E.Hoxha i ndiqte me vemendje ,ai u dha goditje në kohën dhe vendin e duhur këtyre aventurjerve anglo-amerikan -ballisto-legalisto-zogiste-markagjonve ,muharrem bajrektarve ,kaloshve dibranë ,bandave të zeza të shkodrës ,kriminelve të jugut e bashibozukve të malësisë i hodhi në koshin e plehrave të historisë,thjeshtë mbetën si jnë aventurë kriminelësh që i pinin gjakun popullit.

  Reply to this comment
 36. fteri March 30, 17:35

  INTELEKTUAL -MAVRIA ,Lufta antifashiste nacional-çlirimtare dha një kontribut të madhë në operacionet ushtarake të mesdheut ,Qeveria angleze dhe ameriakne nuk mund të vepronte ndryshe përpara fakteve u detyrua të njëhë shqipërinë si aleate ti japë disa ndihma ,megjithse shumë të pakta .

  Anglia sa për sy e faqe do vepronin gjoja si aleate me shqipërinë ,por nënë dhe do të sabotonin si armiq.të lëvizjes naconal-çlirimtare të popullit shqipëtar.Këtë rol të dyfishtë duhej ta luanin të gjithë oficerët e misionit anglez që do të dërgoheshin pranë shtabit të përgjithshëm të ushtrisë Nacional-Çlirimtare,dhe pranë reparteve partizane .

  Kurse një rol krejt të ndryshëm ,një rol të hapur armiqësor duhet të luanin oficerët e një misioni tjetër englez që do të dërgoheshin pranë Abaz Kupit.,Muharrem Bajrektarit .

  Rolin e “aleatit” do ta luante misioni i gjeneralit Dejvis,kurse në rolin e armikut të hapur u zgjodh Mklini.

  Të gjitha këto ishin “ndihma nga miqët e rremë ” të shqipërisë ,dhe E.Hoxha i ndiqte me vemendje ,ai u dha goditje në kohën dhe vendin e duhur këtyre aventurjerve anglo-amerikan -ballisto-legalisto-zogiste-markagjonve ,muharrem bajrektarve ,kaloshve dibranë ,bandave të zeza të shkodrës ,kriminelve të jugut e bashibozukve të malësisë i hodhi në koshin e plehrave të historisë,thjeshtë mbetën si jnë aventurë kriminelësh që i pinin gjakun popullit.

  Reply to this comment
 37. Dhimbia e madhe popull. April 1, 00:05

  Veteranet e vertee te Lancit jane atdhetare deri jeten dhane,,,Me te lumte Fterri komentuesi-BINJAK i TYRE .Te pacim;- thene c’duhet thene per ate luften N Cl.dhe udheheqesit apo martiret e saj.deri ne ditet qe jetojme.Nje detyre kane atdhetaret e vertete Luften Partizane sa Patizanet herronjt te mbeshtete. Mjerreshqiperia atdheu YNE per pseudoudheheqesit qe ka. ne cdo PSEUDO PARTI, qe antaret e theshte te bejne distancimin nga ata pseudo atdhetare.O sot o kurre.duhet vene PIKA mni “I”
  Dhimbia e madhe Popull

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*