Vetëvendosje nis protestën kundër demarkacionit

September 1, 2016 11:39

Vetëvendosje nis protestën kundër demarkacionit

Ashtu sikurse ka paralajmëruar, qindra mbështetës të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur në Prishtinë për të protestuar kundër ndarjes së vijës kufitare me Malin e Zi.

Demarkacioni ishte paralajmëruar të votohej sot në Kuvendin e Kosovës, por mungesa e deputetëve të opozitës dhe atyre serbë, e bëjnë të pamundur mbajtjen e seancës për shkak të mungesës së kuorumit.

September 1, 2016 11:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim