Surroi nderohet me çmimin “Ardian Klosi”

April 24, 2016 11:35

Surroi nderohet me çmimin “Ardian Klosi”

Veton Surroi është vlerësuar me çmimin “Ardian Klosi”, për veprën “Ambasadori i Melkizedekut”.

Çmimi që mban emrin e një prej personazheve të njohura të publicistikës shqiptare, që u nda nga jeta pak vite më parë, ndahet çdo vit, në kujtim të veprës së Ardian Klosit dhe mbështetet nga rrjeti Traduki.

Juria që dha çmimin është e përbërë nga Ardian Vehbiu, Pirro Misha, Alda Bardhyli, Besnik Mustafaj dhe Beti Njuma.

April 24, 2016 11:35
Komento

5 Komente

 1. Arben April 24, 12:47

  RROFTE UDB-JA SERBE.

  Reply to this comment
 2. Lili April 24, 13:21

  Sorosisat mundohen me i bind shqiptaret se sa te mire Jane! Po s’ka Hajt nga to per shqiptarine!

  Reply to this comment
 3. Dn April 24, 13:22

  Bytheshiturit besojne njeri prej tyre!

  Reply to this comment
 4. I'm sorry, Klosi April 24, 14:08

  Keta frymezohen dhe shperblehen per “shoqeri te hapur” or’ burre, por tere cmimet dhe tenderat i ndajne ne cikel te mbyllur!
  Veton vetmia internacionaliste e kesaj skote te pandjeshmish absolute ndaj shqetesimeve te kesaj shoqerie dhe te ketij kombi qe ende quhet shqiptar…
  Por s’kane as moral, sic i eshte shprehur Rama rivalit Mustafaj, para se ky i fundit te kembehej nga Ngjela qe ne ate kohe sapo kishte marre ne mbrojtje Saliun, se kishte privilegjuar Besnik Tropolenen ne kurriz te Jusuf Vrionit qe kishte qene shoeri e hapur para se te mbyllej ne burg pikerisht prej ketyre: surroisteve e sorroisteve qe vetem ate dine te bejne: I’m sorry por ne te tille jemi! Shoqeria e hapur eshte mbyllur…!
  Vajti e vrau veten, Klosi, per tu sherbyer kesisoj ketyre qe pohojne se edhe sot e kesaj dite veten po vrasin ne cikle te mbyllura…

  Reply to this comment
 5. Arian April 24, 19:13

  Kurv kosove

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim