Vetting-u “bëhet me shtëpi”, Lu: Ditë shprese për shqiptarët

October 30, 2017 11:34

Vetting-u “bëhet me shtëpi”, Lu: Ditë shprese për shqiptarët

 

“Anë e mbanë botës kemi kaq shumë lajme të këqija dhe sot është një ditë për shpresë në Shqipëri”, deklaroi ambasadori amerikan Donald Lu ndërsa mori pjesë në ceremoninë e përurimit të godinës së vetting-ut.

Ndërsa ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin tha se është e lumtur që sot është inauguruar kjo ndërtesë.

“Është një ditë e rëndësishme për të gjithë në Shqipëri dhe jemi shumë të lumtur dhe po shohim edhe një staf të dedikuar në institucionet e vetting-ut“, tha Vlahutin

Ndërkohë përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Theo Jacobs tha se procesi i vettingut është një proces i gjatë dhe sfida.

Gjatë përurimit të godinës së vettingut, Theo Jacobs tha se përkushtimi i ONM nuk do të mungojë për të bërë operacionet e nevojshme në drejtësi.

Ndërkohë përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Theo Jacobs tha se procesi i vetting-ut është një proces i gjatë dhe sfida.

Gjatë përurimit të godinës së vetting-ut, Theo Jacobs tha se përkushtimi i ONM nuk do të mungojë për të bërë operacionet e nevojshme në drejtësi.

“Në këtë mëngjes dhe në këtë ndërtesë të bukur do të fillojnë sfidat tona konkrete. Trupa duhet të jetë e përgatitur për një punë të përgjegjshme dhe të rëndësishme”, tha ai.

October 30, 2017 11:34
Komento

11 Komente

 1. Presidenti i Repub...se KokePalareve October 30, 11:38

  Theo Jacobs tha se procesi i vetting-ut është një proces i gjatë dhe sfida.
  ME KEMBE SA KOHE DUHEN PER TE ARRITUR NE FUND…PO ME MAKINE?
  Dhe a do te perfundoi ndonje here…

  Reply to this comment
 2. Orkestra kineze dhe dasma Vetting October 30, 11:46

  Cifti shpall Dasmen .
  Por s’jep asnji te dhene ,se kur do filloj .
  Asnji Date ne Kalendar .
  Nderkoh dasmoret thone ,te hipin mbo gomar .Rruga per ne Godine eshte ca e gjate , por kjo pune keshtu e pate

  Reply to this comment
 3. Orkestra kineze dhe dasma Vetting October 30, 11:47

  Cifti shpall Dasmen .
  Por s’jep asnji te dhene ,se kur do filloj .
  Asnji Date ne Kalendar .
  Nderkoh dasmoret thone ,te hipin mbi gomar .Rruga per ne Godine eshte ca e gjate , por kjo pune keshtu e pate

  Reply to this comment
 4. Vicens October 30, 11:50

  Duhet inaguruar me peshqit e medhenj te krimit , Berishen ! Nese jo , do te deshtoni !

  Reply to this comment
 5. Prokurori October 30, 11:55

  Me vjen mire qe u rehatuan edhe keta te VETINGUT se mbeten rrugeve me dieta ….

  Reply to this comment
 6. MH October 30, 13:12

  O,po futuni punes sepse ne kemi boll kohe.Kemi 27-28 vjet qe Ylli Popa po kerkon kohen e humbur e perseri jo vetem qe nuk po e gjindet por cdo dite humbim kohe.Jemi te bindur qe asht proces i gjate por popullit pelqimin e ka kthyer ne hobi per sfida.A ka mundesi te kemi sfiden e pare me peshkaqenin thatanik Berisha per shume mashtrime si dhe te birin ne te fameshmen CEZ.
  Nese fillohet me keto te dy.Vettingu do kete kemben e mbare.Si une dhe populli do t’iu urojne me pershendetjen e peshkatarve: QELLOFSHI !

  Reply to this comment
 7. Mark .U.K October 30, 13:45

  Pse gjalle eshte kjo Vlahudin.Dihet perkrahja qe ka me qeverin e Rames.Si ka mundesi qe nuk eshte ndier tash dy jave.Mesa duket ka henger nga corba e Rama Tahiri.Kje fole dicka per nje vile po u harrue ose e mbylli Rama me mafiozet e vete.

  Reply to this comment
  • Gringo October 30, 14:03

   Mark Uk-ukuja je turpi i blogut. Je pasqyra e gjalle e kuzhines se SHQUP-it. Me koketrungje si ty PeDe do asgjesohet derisa te mbetesh ti dhe Lulash Zgjyrashi.

   Reply to this comment
 8. Social Rilindasi October 30, 14:00

  Ihshallah kjo shpia e Vettingut eshte po aq e rehatshme sa shpia qe i dhuruam asaj Vllautinkes. E ka meritue qenia, hallall 1.5 milion Euro, si me qene sulltanesh Hyremi.

  Reply to this comment
 9. rebeka October 30, 15:33

  How much ut cost? More than Romana’s villa?
  Triple price?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*