Vetting-u, prokurori Gentian Osmani ka probleme me deklarimin e pasurisë

July 31, 2018 15:55

Vetting-u, prokurori Gentian Osmani ka probleme me deklarimin e pasurisë

 

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtuar ritmin e punës sot dduke përjashtuar brenda ditës nga sistemi i drejtësisë prokurorin e Tiranës, Dritan Rreshka dhe gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Artan Broci.

KPK-ja konfirmoi si të përshtatshëm për të vijuar në detyrë, gjyqtari dhe kandidati për në Kolegjin e Lartë Gjyqësor, Medi Bici, ndërsa aktualisht ka filluar seanca dëgjimore për prokurorin e Prokurorisë së krimeve të Rënda, Gentian Osmanin.

ILDKPKI-ja kishte raportuar se Osmani kishte kryer deklarim të rregullt dhe se nuk kishte fshehje të pasurisë.

Nga ana tjetër, KPK-ja konstatoi se prokurori Osmani nuk disponon dokumente për një hua, të cilën pretendon se e ka marrë nga kushurinjtë e tij në Itali.

Gjithashtu, nga analiza financiare, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konstatuar se pamundësi për të shlyer këstet e një banese të blerë nga ana e prokurorit Osmani.

Vlen të përmendet se Drejtoria e Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara (DSIK), nëpërmjet raportit të saj, ka konfirmuar përshtatshhmërinë e Gentian Osmanit për të vijuar detyrën.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi se vendimi për konfirmimin ose jo në detyrë, të prokurorit Gentian Osmani, do të jepet më datë 2 Gusht, ora 12:15.

a.s/dita

 

July 31, 2018 15:55
Komento

9 Komente

 1. H July 31, 16:03

  Po ky nuk ka bërë asnjë dasëm këto 25 vitet e fundit ???

  Reply to this comment
 2. Nji nder institucionet me te rendesishme te vendit pushtuar nga banda e kryekriminelit te shpelles !!!!!!!!!!!!!!!! July 31, 16:07

  Mediet e nji Shteti Normale dhe nji shoqeri normale

  do kishin ndezur flake Portalet dhe Gazetat do ndizeshin
  flake ne cdo vend tjeter ,
  me kte porces
  SKANDAL TE SHEKULLIT NE DREJTESIN SHQIPTARE

  Nji institucion i tere i pushtuar nga BANDA POLITIKE
  e slih rrahman terroristit te Shqiperise !
  E pabesushme ?

  Kush ka bere emerimet e ktyre gjyqtareve duhet
  te perballet me Ligjin . Te hapen Hetimet nga Prokuroria e Pergjitheshme .

  Kjo kapje e shtetit nga kjo bande kriminelesh

  ne politiken shqiptare duhet te perballet me Drejtesine

  perpara se Shqiperia te hyje ne Europe .

  Talibanet qe kane pushtuar Drejtesine duhet
  te leshojne postet dhe perballen me Ligjin .

  Reply to this comment
 3. Si mor ZOT , nuk po shikojme nji surrat qytetari nga kta thase te fryre me mur Gjyqtari !!!!!!!!!!!!! July 31, 16:13

  eshte e tmerreshme se cfar i ka bo atij vendi
  kjo bande e organizuar
  politike gyjqtare asaj shoqerie shqiptarre dhe atij vendi

  pu puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu puu !!!!!!!!!!

  edhe 100-vjet burge sdo t’i mjaftonte ktyre ndyresirave
  qe qelben Shqiperine

  Reply to this comment
 4. Toni July 31, 16:14

  Sekuestrim te pasurise te pajustifikuar, plus interes qe nga koha qe i kane perfituar e deklaruar. Denim me burg dhe ne 1 qeli me ata te shkretet qe jane denuar per buken e gojes.

  Reply to this comment
 5. C'a bohet kshtu July 31, 18:12

  Coheni kete derr ne thertore se realizohet plani i mishit per nje muaj te furnizuar Tiranen dhe rrethianat e saj deri ne Kames e Bythore..
  Na lebetitet me keto foto, na nxirrni foto kur te plasen ne burg keta mafioze te Padrejtesise te lidhur me krimin dhe kriminelet, kane pasuri perrallore.

  Reply to this comment
 6. G.L July 31, 19:28

  Ikin keta derra te diskretituar dhe fusin derra te rinj te stervitur mire nga Sorro dhe banda e tij Nderkombetare. A te shkretet Shqiptare qe i ndersejn njeri me tjetrin i ndajne ne Mazlluma dhe Orthodos a Katolik dhe fap vijne derrat e shartuar me majmun te SORROSIT dhe ju bejne qindin.Me sa duket asnjihere sdo shofi hajer ai vend.

  Reply to this comment
 7. asd July 31, 19:33

  Shikoni cfare qafe! Si mund ta kaloje vetingun ky?!

  Reply to this comment
 8. AM July 31, 21:16

  Ce pasurie shkru ti?! Ky ka problem me surratin. E ka pa leje!!

  Reply to this comment
 9. labi July 31, 22:20

  O Gentjan o gentjan shum berxollet ti I han Llum si sala tka fut mate Stan ,ky qenka gjynaf ropqiri se paska kaluar mbipesh ktij i Ben Mir burgu dhe dopsohet dhe gjen burr cuni mamit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim