Vettingu, Elsa Toska konfirmohet në detyrë

February 12, 2019 15:51

Vettingu, Elsa Toska konfirmohet në detyrë

Elsa Toska, këshilltare ligjore pranë Gjykatës Kushtetuese dhe kandidate për anëtare e Gjykatës Kushtetuese, u konfirmua sot në detyrë pasi kaloi Vettingun.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas një hetimi të dokumentacionit të saj ka vlerësuar se Këshilltarja ligjore pranë Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska plotëson tri kritere e vlerësimit atë të ligjshmërisë, të pasurisë dhe kriteret etiko-profesional.

Trupi gjykues i kryesuar nga Valbona Sanxhaktarit, me relatore Genta Tafa (Bungo) dhe anëtar Lulëzim Hamitaj, vendosën konfirmimin në detyrë të këshilltares Kushtetuese, Elsa Toska.

o.j/dita

February 12, 2019 15:51
Komento

1 Koment

  1. eva February 13, 14:59

    me te gjyku valbona sanxhaktari eshte nje turp i madh

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*