Vettingu, konfirmohet në detyrë gjyqtari i Gjykatës së Lartë

July 25, 2018 10:15

Vettingu, konfirmohet në detyrë gjyqtari i Gjykatës së Lartë

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani është konfimuar këtë të mërkurë në detyrë.

Dvorani rezultoi në seancën dëgjimore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit me një deklaratë të saktë të pasurisë.

Ndërsa DSIK tha se gjyqtari i Gjykatës së Lartë ka përshtatshmëri në detyrë dhe se nuk ka asnjë dyshim për përfshirje në korrupsion.

s.a/dita

July 25, 2018 10:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*