Vettingu në politikë, nisma e PD shkon në Komisionin e Venecias

September 26, 2018 13:58

Vettingu në politikë, nisma e PD shkon në Komisionin e Venecias

Propozimi i opozitës për të realizuar vettingun në politikë, është dërguar në Komisionin e Venecias. Kjo është bërë me qëllim, që ekspertët të japim një vlerësim për nismën.

Po sipas opozitës, kjo nismë nuk duhet të dërgohet në Venecia, pasi Komisioni është shprehur njëherë për këtë çështje. Deputetët e PD thonë se Komisioni i Venecias ka shprehur opinionin për vettingun në drejtësi, dhe në rastin e politikës, mjafton të ndërrohen termat sipas tyre.

Nga ana tjetër, deputetët e mazhorancës thonë se nëse Komisioni do të vlerësojë si Kushtetuese kërkesën e PD atëherë ata do ta mbështesin.

o.j/dita

September 26, 2018 13:58
Komento

2 Komente

 1. Alban Dega September 26, 19:02

  LULEZIM BASHA GENJEN EDHE KUR E PYET SA ESHTE ORA ….
  Jozefina Topalli

  Vetingu politik e Lulezim Badjes fishery i fundit i Bandes se Gangstereve per te vrare Vetingun dhe Reformen ne Drejtesi ….
  Misión i pamundur nga nje Bande kryekriminelesh qe i presin prangat per krime teper te renda !

  Reply to this comment
 2. owl September 27, 02:22

  Skeni ndonje pune tjeter per te bere po mereni me guret qe hedh Luli ne lum. Mjaft u moret me budallalleqe po mbaroni pune me reformen,nuk ka shkak per ta zvaritur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim