Vettingu nis më 6 shtator, në sitë pasuria e Prokurorit Bujar Hoti

August 31, 2018 14:29

Vettingu nis më 6 shtator, në sitë pasuria e Prokurorit Bujar Hoti

Pas shkëputjes së verës, pritet që të rinisë sërish procesi i vettingut.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të mblidhet më 6 shtator për të kaluar në sitë pasurinë e gjyqtarëve apo prokurorëve të tjerë.

Në njoftimin e shpërndarë nga KPK-ja thuhet se seanca e parë për këtë sezon do të nisë me prokurorin e Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Durrës, Bujar Hotin.

Trupi gjykues i përbërë nga Lulzim Hamitaj, Brunilda Bekteshi dhe Olsi Komici do të vlerësojnë jo vetëm të shkuarën e tij, pasurinë por edhe aftësitë profesionale.

Nga marsi i këtij viti deri në 20 korrik Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra 13 prokurorë dhe gjyqtarë.

o.j/dita

August 31, 2018 14:29
Komento

3 Komente

 1. po kush e njeh ket m..ut prokurori mor ...AMAN . August 31, 15:02

  ore, a do pushkatohet berisha dhe te varet presidenti, apo na mbani me muhabet kot .

  Reply to this comment
 2. sapa August 31, 15:05

  Kriminelet hetojne kriminelet!

  Reply to this comment
 3. Politikane qe mbajne Peng Shqiperine duhet te merren menjiher ,qe demi i Shqiperise te Kufizohet August 31, 16:07

  kapobandat e krimit politike
  berrisha – meta
  basha – deMonja e Sektit te Jales ,
  ish Ministrat e qeverrise Pd-Lsi

  kta jane ate qe krijuan nji shtet kriminelesh ,
  nji shtet ku funxioj vetem krimi -vjedhja e Shtetit ,
  korrupsioni ,
  duke e nyjere Shqiperine si shoqeri e vend ,
  nga Shinat e Njerezimit !

  Pasurite prej Sheikesh
  qe gezojne pate drejt
  familja berrisha ,
  familja meta ,
  familja basha ;
  FAMILJA e BANDAVE PD-LSI

  vetem kur te ulen kta Kriminele para bankos
  se Vetting-ut

  do filloje te marre Frym lirishte Shqiperia
  dhe shoqeria shqiptare , do gezoj kthimin ne
  Normalitet .

  Kush e Drejton Vetting-un

  Shba-te + BE – duhet te ndryshojne menjiher
  objektivin e Vetting-ut ,,duke e hequr ate nga plehrat e Kontenes Gjyqsore -mbush me hibritat e rrokullis nga mali ,
  dhe drejtuar BANDES POLITIKE te cilen dikur e krijuan
  dhe mbeshteten vete ne Shqiperi .

  Vetem me qitjen e bandes pd-lsi para Vetting-ut ,
  denimi krimineleve dhe hajnise te Shtetit Shqiptare ,
  merr kuptim Vettingu .
  Perndryshe eshte nji loje , mashtruse njelloj siedhe
  “Demokracia” qe Aletatet na prune ne pako ,
  mbas renies se sistemit diktaorial ,
  duke e zevendesuar me kte Diktature te bandave kriminale e injorances

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*