“Vettingu po çmonton marrëveshjet korruptive të gjyqtarëve me politikën”

March 18, 2019 21:34

“Vettingu po çmonton marrëveshjet korruptive të gjyqtarëve me politikën”

Avokat Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 gradë” ka folur për sistemin e drejtësisë. Sipas tij vettingu po heq të korruptuarit.

Shtet ligjor do të thotë të kesh gjykatë, të tjerat janë broçkulla. Ky është sistem i gjykatës, të tjerët tjerrin pambuk. Ne nuk kemi pasur gjykatë. Vetingu po eliminon gjithë korrupsionin. Po çfarë kishte Shqipëria? Kishte një marrëveshje korruptive mes gjyqtarëve dhe politikës. Marrëveshja ishte që ne do vjedhim shtetin, kurse ju do shisni drejtësinë. Kjo ka qenë gjendja përpara se të ndërhynte politika amerikane, që ju mori kushtetutën me dhunë. Kjo është në favorin tonë. Gjendja është që po bëhet vetingu i gjyqtarëve, gjyqtarët po na rezultojnë të korruptuar, gjykatën e lartë, nuk ka rënë bomba, por vetingu që e drejtojnë të huajt i ka nxjerrë të korruptuar në funksion të pasurisë“, tha Ngjela.

v.l/ Dita

March 18, 2019 21:34
Komento

10 Komente

 1. j March 18, 22:45

  Flit per vendimin e gjykates amerikane mbi vrasësit e popullit
  dhe mafjozët që ju mbajnë me rroga ,duke qenë se je avokat.
  Apo është sport i rrezikshëm të përplasesh me mafjen.
  Me kollaj të flasësh teori të pergjithshme pa emra dhe per çështje
  abstrakte.

  Reply to this comment
  • Ligj & Drejtesi March 19, 00:32

   Ti zoteri me pseudonimin “j” je nje mut i madh !!!! Ti ose i perket kastes politike te djathte o te majte ose je nje ish-“gjyqtar” i korruptuar e maskara qe ke dhjedhur miliona dollare e qe pire gjakun njerezve!!! Ti dhe kasta se ciles ti mjerueshem i perket do t’i paguaje deri ne fund pislleqet qe keni bere ne kurriz te njerezve! Do ta paguani shtrenjte !!! Prit edhe pak dhe do te shohesh ti bastard e kelysh i se keqes!!!!

   Reply to this comment
 2. FORSTER March 19, 00:24

  I vetmi SHqiptar qe flet per te miren e kombit ,per te miren e popullit , per te miren e vendit ,per te ardhmen e brezit te ri ,eshte profesori SPARTAK-NJGJELA.Hallall qumeshti I nones.

  Reply to this comment
  • Sigfrid March 21, 12:30

   Nje keshille per Takun dhe te tjeret qe jane militante pa tru!
   O Taku!
   Ne se e mban veten per jurist,atehere kujto cfare deklaratash dhe intervistash ke dhene per 28 vjet dhe do shohesh se ke derdellitur gjithmone per politike dhe asnjeherte per drejtesine!
   Si nuk te degjuam te analizosh legjislacionin qe nga Kushtetuta,ligjet dhe zbatimi i tyre?
   Si nuk ke dhene qofte edhe nje mendim se pse shkoi drejtesia ne kete shkaterrim,pervec nderhyrjes politike?
   A nuk do ishte me mire qe gjyqtaret dhe prokuroret te mos emeroheshin,por te zgjidheshin me vote nga populli,kur votohen nga populli edhe keshilltaret e bashkive qe nuk kane asnje vlere e pergjegjesi per jeten e qytetareve se sa gjyqtari e prokurori?
   A nuk do ta ndjente me mire gjyqtari se sovrani i tij nuk eshte zyrtari,por populli qe ai e ka edhe klient,por qe kur te vije puna do votoje pro ose kunder tij?
   Do thuash zotrote se ajo eshte metode komuniste,por pse diellin,ujin,ajrin,malet,fushat,hidrocentralet,pallatet,njerezit etj qe linden dhe jetuan ne ate kohe pse nuk i zhdukem?
   A haaa,se keshtu i ka edhe bota!
   Jo more Taku,se bota eshte edhe ne Afrike,por eshte edhe ne Europe!
   Po hidrocentralet e Enverit pse nuk i prishet?
   Ja pra se nga Enveri mbajtet cfare ju interesoi,ndersa te tjera i rrafshuat!
   Po minierat,pyjet,bregdetin,tokat bujqesore,serat etj pse i prishet?
   Po ndryshimin e Kushtetutes,qe i jep te drejte kryetarit te partise te hartoje listen e kandidateve per deputete,kryebashkiake mos te duket normale?
   Po fakti qe Rama me “bashkeqeverisjen” e tij fantazem u ka mbyllur gojen popullit dhe ka rrenuar shtetin ligjor dhe demokracine pse nuk flet ti?
   Je karagjoz karrierist e pordhac o Taku,prandaj nuk e caktuan ty ne organet e Vetingut se je sharlatan!

   Reply to this comment
 3. Kadriu ai I riu March 19, 00:45

  Vetem ti o Taku mos na u hiq si i ndershem.
  E di i gjithe sistemi i drejtesise se kur kishe akses ne gjykaten e larte, dmth kur atje ishte kryetar nje i afermi i yti, e beje sekserin per para me peshe, se kishe brorxhe bixhozi e kurvash per te lare.
  Keshtu pra, me mire mbylle halene se nuk te beson as edhe nje shqiptar I vetem.

  Reply to this comment
 4. bart72 March 19, 10:14

  Ik ore komunist i qelbur djali Kico ngeles u bere American hyt te qifsha rrobet

  Reply to this comment
 5. Filip March 19, 12:19

  Po ti o bart72 u bere sllavo-rus.Hyt ore mut.

  Reply to this comment
 6. Adih March 19, 18:30

  Jepini gaz me shume i nderuar zoti Ngjela..
  Edhe ky presoni qe i beni ketyre zuzareve te ketij tarnzicioni post kounist ben efekt ..Habitm me ca komentues qe e perfolin negativisht avokatin.. Te keni turp more rufjane ,akoma nuk u ngopet me korrupsionin vjedhjet e dreqi me te birin ,peshqesh nga zarbot politikane te ketyre 28 viteve . Yt rrace e poshter.

  Reply to this comment
 7. Adih March 19, 18:32

  Jepini gaz me shume i nderuar zoti Ngjela..
  Edhe ky presoni qe i beni ketyre zuzareve te ketij trarnzicioni post komunist ben efekt ..Habitm me ca komentues qe e perfolin negativisht avokatin.. Te keni turp more rufjane ,akoma nuk u ngopet me korrupsionin vjedhjet e dreqi me te birin ,peshqesh nga zarbot politikane te ketyre 28 viteve . Yt rrace e poshter.

  Reply to this comment
 8. Baca March 25, 11:19

  Avokati mban gjall shpresen se ky vend i djegur nga maskarejt edhe mund te shpetoj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim