Vettingu, prokurorja Antoneta Sevdari konfirmohet në detyrë

July 17, 2018 14:18

Vettingu, prokurorja Antoneta Sevdari konfirmohet në detyrë

Prokurorja Antoneta Sevdari, e cila i është nënshtruar me përparësi procesit pasi është kandidate për KLP, ka kaluar me sukses Vettingun duke marrë kështu rikonfirmimin në detyrë.

ILDKPI raportoi në seancën e KPK-së se deklarimi i pasurisë së prokurores Sevdari është i saktë.

Hetimi ndaj Sevdarit u shtri edhe më tej, pasi KPK-ja ka kërkuar informacione edhe nga OSSHE, ZRPP, ALUIZNI dhe Drejtoria e Pastrimit të Parave.

Në përfundim, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi se prokurorja nuk ka pasuri të fshehur.

s.a/dita

July 17, 2018 14:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*