Vettingu, Rama: Procesi vijon, opozita hidhet përpjetë pas çdo goditjeje

July 28, 2018 15:20

Vettingu, Rama: Procesi vijon, opozita hidhet përpjetë pas çdo goditjeje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në rrjetet sociale këtë të shtunë për procesin e Vettingut, duke u shprehur se procesi vazhdon dhe se opozita hidhet përpjetë pas çdo goditjeje.

Vetingu vijon të godasë me sukses në kokë oktapodhin e korrupsionit degjenerues në drejtësi. Po për fatkeqësinë e zgjedhësve të saj që e mbështesin Vetingun, njësoj si gjithë qytetarët e për turpin e saj më të madh, opozita hidhet përpjetë pas çdo goditje”, thotë Rama duke shtuar hashtagun Humbës pa Pikë Dinjiteti.

July 28, 2018 15:20
Komento

5 Komente

 1. Artemisa July 28, 16:22

  Opozita hidhet perpjete pas goditjeve.
  A mund te tregosh qofte edhe nje Goditje te vetme, se ne akoma nuk kemi pare gje.
  Ule pak ritmin e genjeshtres, manipulimit dhe propogandes se j’ua nxorre edhe ato pak tru qe kane socialisteve te shkrete.

  Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenic July 28, 18:52

  Deri me sote asnje goditje nuk kan marre. Ata vazhdojn te bej presion deri edhe ne lufte civile, jo per teatrin.Teatri eshte sebepi, pore per ta ndarprere reformn ne drejtesi.! Deri me sot ata jane ne rehatin duke fjetu mbi dysheqet e mbushura me dollar dhe Evro e per keto askush nuk i ka trazuar, Ca hulumtime qe jan ber nga disa portale ato jen si mushkonja qe te cekin pake pore nuk te bejn asgje.
  Nuk e dij ne se keshtu do te vazhdoj kjo reform ne ket menyre terhiq e mo kepute deri sa at te dalin ne “breg” the te thrrasin mirupafshim. Zaganjori 18 firma ne bordoro dhe eshte i drejte dhe i meritueshem per kryetar te gjykates se larte. Hajde hajde themeli i drejtesise qe shkatrron ter drejtesine.! Po Fullani, Po Berishe , Po Meta akoma kerkon te hamendsoni per keta. Ose terhiquni dhe le te bejn sice kan bere deri me sote ose tregojuni vendin qe meritojn.!

  Reply to this comment
 3. intelektuali July 28, 20:14

  EDVIN DROGES NUK PO I BESOJNE ME AS FANATIKET ENVERISTE TE TIJ

  Po cfare Vettingu more Kryeminister Mavria?

  Po Vettingu duhet te filloje nga ty i pari qe para do kohe deklaroje vetem 3000 eur te ardhura ne vit dhe qe OSBE-ja raportoi qe kishte ne llogarite bankare te fshehura ne dhe te huaja mbi 200 meleon dollare o Kryeminister Mavria.

  PO VILEN NE SURREL QE ESHTE MAJA E AJSBERGUT TE HAJNISE PUSHTETARE ME “MATERIALE TE VORFNA” ME CILAT LEKA E BERE O EDI RAMA?

  prandaj:

  Leri llogjet me Vettingun e shpifur se nuk te beson me kush, as fanatiket e tu dhe te Enverit te kane lene o Edvin Droga qe do te mbetesh ne histori si Kryeministri me tritol ne dore qe mbuloi Vatanin me kanabis dhe kokaine.

  LEXOJI LAJMET ME GOMONE DHE DROGE NE GAZETEN DITA QE TE MOS HEDHESH LLOGJE NE MEDIA SI KARAGJOZ GENJESHTAR I PACIPE.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi July 29, 10:56

  Zoti kryeminister, ritmi duhet te jete shume me i shpejte! Te gjithe e kuptojme se, litari po u ngushtohet, dhe reagimi i te korruptuarve do jete jo vetem i eger por dhe i cuditshem, si psh me shperthime minash, thyerje xhamash te makinave dhe cpuarje e gomave te tyre. Kjo tregon se procesi po ecen mbare, megjithese, sic e permenda ne fillim te komentit, deomos duhet pershpejtuar! Koha nuk pret me!

  Reply to this comment
 5. h July 29, 13:02

  Perse nuk propozoni ligjin e konfiskomit
  për pasuritë e vjedhura të prokurorëve dhe gjykatësve ???
  Korrupsoni luftohet me ligje jo me thashetheme
  ne facebook.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim