Vettingu/ Rama: Sistemi i ri bën pastrimin për të gjithë, për mua dhe këdo tjetër

April 28, 2018 13:03

Vettingu/ Rama: Sistemi i ri bën pastrimin për të gjithë, për mua dhe këdo tjetër

Nga Asambleja e PS, Kryeministri Edi Rama u ka kthyer një përgjigje të gjithë atyre që mendojnë se pas drejtësisë duhet vetting edhe në politikë. Rama tha se sistemi i ri i drejtësisë garanton pastrimin e të gjithëve.

Sot pallati i drejtësisë po shembet, të korruptuarit nuk kanë shpëtim. Njerëzit po e shohin si po përshkallëzohet procesi dhe po largohen ata që e kanë mbajtur peng pallatin e drejtësisë, por çfarë thonë? Si të shpëtojnë këta me kaq? Vettingu është procesi i pastrimit. Askush nga ata që ikin, nuk do lihet pa u rithirrur se ku i gjete paratë?

    Vettingu që po bëhet ka synim që të pastrojnë sistemin dhe është sistemi që e bën pastaj për të gjithë, edhe për mua edhe për këdo tjetër, atë që bën për gjykatësit dhe prokurorët. Ne duhet të jemi krenarë që PS ka treguar se është e vetmja forcë që mendon dhe vepron si forcë e së ardhmes. Në korrikun e famshëm ishim gati vetë ekzistencën e qeverisë për ta çuar përpara transformimin e drejtësisë“, tha Rama.

o.j/dita

April 28, 2018 13:03
Komento

1 Koment

  1. lalai April 28, 22:43

    Ty mezi të kanë Shqiptarët o Yll
    Ty Saliun,Metën,Bashën….shqiptarët janë gati te japin jetën,kush janë ata bira nënash qe do ju heqin juve nga Politika…..pa JU shqiptarët do bëjne harakiri kolektive se aq TRU kanë!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*