Vettingu, ambasadori i BE-së takon kryetaren e KPA

June 28, 2019 11:50

Vettingu, ambasadori i BE-së takon kryetaren e KPA

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca  është takuar ditën e sotme me kryetaren e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit Natasha Mulaj.

Mësohet se temë kryesore e diskutimeve ka qenë ngritja sa më e shpejtë e organeve të reja të drejtësisë përmes vettingut të kandidatëve për këto institucione.

Ky takim vjen një ditë pasi kreu i KLP-s Genti Ibrahimi sqaroi se faza e intervistimit dhe pikësimit të kandidatëve që kanë aplikuar për SPAK, Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit do të mbyllet brenda korrikut.

Lidhur me këtë çështje, Ambasadori i OSBE-së, Benrd Borchart ka zhvilluar një takim me Prokuroren e Krimeve të Rënda, Donika Prela.

j.l./ dita

June 28, 2019 11:50
Komento

3 Komente

  1. Oficeri OSMAN, Iskanderbeg June 28, 13:36

    Nderhyrja RUSE thone pellazget me kafka superiore.

    Reply to this comment
  2. Bobo June 28, 16:53

    Po si ka mundesi qe ta pranojne kete pacavuren te rinovoje drejtesine. Kjo ka lidhje direkte me zjarrvenesin me te madh te ketij vendi, Sali vicidolim. Kjo rrecke qe eshte aq e paafte dhe kete e dine mire ata qe kane punuar me te do beje drejtesine ne kete vend, o Zot pse lejon te ndodhin menxyra te tilla ne kete vend. A nuk i vjen ndopak turp ketyre nderkombetareve qe e mbajne kete sojseze afer? Mjere ky vend .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim