Vettingu te Gjykata e Tiranës, 6 gjyqtarët që do “skanohen”

November 14, 2017 10:58

Vettingu te Gjykata e Tiranës, 6 gjyqtarët që do “skanohen”

Hidhet shorti në Gjykatën e Tiranës ku përzgjidhen për verifikim për shkak të Vettingut gjashtë gjyqtarë.

Në lupën e Vettingut do kalojnë dosjet e gjyqtarëve Brunilda Kadi, Brunilda Kashmi, Artan Lazaj, Astrit Faqolli dhe Bledar Abdullai.

Deri më tani Komisionerët e Pavarur të Kualifikimit kanë përzgjedhur 25 dosje.

Ndërsa sot përzgjidhen 5 dosjet e gjyqtares Alma Brati.

Këta janë 6 gjyqtarët e parë nga Gjykatës së Tiranes që do kalojnë në Vetting.

November 14, 2017 10:58
Komento

1 Koment

  1. shpiragu November 14, 20:23

    Per verifikim aftesie profesionale apo rast korruptiv,do te propozoja emrin e gjykatesit te Gjykates Civile te Tiranes,Ervin Pollozhani.Duke besuar se gjykatesi i Republikes se Shqiperise betohet ne Kushtetuten e Republikes se Shqiperise,mendoj se gjykatesi Pollozhani eshte i paafte ose i korruptuar.
    Te japesh vendime kunder ligjeve te Shtetit Shqiptar perben krim apo paaftesi.
    Ne te dy rastet,ky gjykates nuk eshte i denje te perfaqesoje Drejtesine ne Shqiperi.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*