Vëzhgim në Foto: A po respektohen distancat në Tiranë?

March 25, 2020 17:16

Vëzhgim në Foto: A po respektohen distancat në Tiranë?

Edhe pse u njoftua se urbanët në Tiranë të përdoreshin vetëm nga personeli mjekësor i cili duhet të shkojë çdo ditë në punë, fotot e realizuara nga Agjencia LSA tregojnë mbipopullim të tyre.

Dhjetëra persona, përgjithësisht me maska dhe doreza, duke mbajtur edhe autorizimet e lëvizjes në duar, shihen në foto teksa hipin në autobus, duke qëndruar shumë pranë njëri-tjetrit.

Edhe në rrugë të ndryshme në kryeqytet, gjatë orarit të lejuar për lëvizje, deri në orën 15:00, ka pasur qarkullim të madh makinash dhe njerëzish, që jo gjithmonë respektojnë distancën e rekomanduar nga autoritetet.

March 25, 2020 17:16
Komento

4 Komente

 1. mirel March 25, 17:49

  Po si do qarkullojne njerezit, do hidhen me parashute per te vendi ku do vene?

  Reply to this comment
 2. XXXL March 25, 18:10

  Mos llap ore bolja Mirela.

  Reply to this comment
 3. dritan March 25, 20:11

  Prandaj duhet qe puna ne fasoneri apo call center , duhet te pakten 2 jave te mbyllet, ndryshe karantina shkon dem

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim