Vicente Del Bosque, jep dorëheqjen

July 1, 2016 10:57

Vicente Del Bosque, jep dorëheqjen

Spanjolli Vicente Del Bosque ka bere te ditur te enjten ne mbremje per mediat e vendit te tij se nuk do te jete me në postin e seleksionerit te “Roja”, dy here fitues i titullit, pas eliminimit ne 1/8 e finaleve te Euro-2016 nga Italia (2-0).

“Une nuk kam asnje interes qe te qendroj si seleksioner, ndaj ju duhet qe rrini te qete. Pas ndeshjeve ne Euro, une nuk kam asnje dyshim per te ardhmen time”, deklaroi Bosque per radion publike RNE, duke konfirmuar informacionet e gazetave madrilene As dhe Marca, sipas te cilave, Del Bosque i ka paraqitur te marten doreheqjen presidentit te Federates Spanjolle Angel Maria Villar, pas humbjes ne Stade de France perballe Italise.

July 1, 2016 10:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*