Vidal përplaset me dy makina

June 17, 2015 14:26

Vidal përplaset me dy makina

Incident me makinë në Santiago të Kilit për Arturo Vidal. Ferrari i tij 458 është përplasur me dy vetura të tjera. Sipas mediave lokale, policia kiliane ka ndaluar dhe arrestuar mesfushorin e Juventusit, sepse kishte drejtuar makinën në gjendje të dehur. Lojtari ka mbetur i dëmtuar lehtë nga përplasja dhe është dërguar në spital për një mjekim më të specializuar. Me të në makinë ishte edhe e shoqja.

The wrecked remains of the automovile of Chilean footballer Arturo Vidal remains in the town of Buin, 50 kilometres south of Santiago, after an accident on June 16, 2015. AFP PHOTO/FELIPE FREDES/AGENCIAUNO  CHILE OUT

Vidal po kthehej nga një resort familjar në kompleksin sportiv “Huan Pinto Duran” të Santiagos, ku stërvitet kombëtarja kiliane, e cila po luan si vend organizator i Kupës së Amerikës.

The wrecked remains of the automovile of Chilean footballer Arturo Vidal remains in the town of Buin, 50 kilometres south of Santiago, after an accident on June 16, 2015. AFP PHOTO/FELIPE FREDES/AGENCIAUNO  CHILE OUT

Pasi kishte shfrytëzuar pasditen, në 01:00 të natës, futbollisti nuk ishte kthyer akoma në stërvitje, ku Kili është grumbulluar nga trajneri Horge Sampaoli.

Alarmi për incidentin është dhënë nga policia lokale. Burime spitalore kanë konfirmuar se mesfushori juventin është mjekuar për plagë të lehta në urgjencën e spitalit.

(FILES): This June 12, 2015 file photo shows Chile's national football team player Arturo Vidal attending a training session in Santiago during the Chile 2015 Copa America continental tournament. Chilean soccer star Arturo Vidal was arrested for drunk driving on June 16, 2015 following a car crash on the outskirts of Santiago, police said.   "Because he was driving under the influence of alcohol ... (Vidal) is being held," police colonel Ricardo Gonzalez told reporters outside a police station. Vidal, who also plays for Italian giants Juventus, is a star player in the Copa America, which is currently being played in Chile.   AFP PHOTO / Files / CLAUDIO REYES

Imazhet e televizioneve kanë shfaqur pastaj lojtarin ndërsa linte spitalin në sedijen e pasme të një makine policie, por nuk janë dhënë detaje të tjera mbi ngjarjen.

June 17, 2015 14:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim