Video: 37-vjeçari ekzekuton të atin biznesmen në mes të ditës

March 8, 2018 13:32

Video: 37-vjeçari ekzekuton të atin biznesmen në mes të ditës

 

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur ditën e martë në Mersin të Turqisë.

I biri 37-vjeçar Erhan Alaca qëlloi me pistoletë të atin Mahmut Alac, për motive ende të panjohura.

Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë shfaqet 37-vjeçari duke vrapuar drejt të atit biznesmen, të cilin e qëllon për vdekje dhe më pas largohet me shpejtësi..

Biznesmeni Alaca kishte dalë nga shtëpia dhe ishte duke hipur në makinë kur është qëlluar nga i biri, i cili po e priste jashtë rezidencës. Alaca ra përtokë i gjakosur, ndërsa i biri u largua me shpejtësi nga vendngjarja.

Një grua, mes dëshmitarëve okularë, pa të gjithë ngjarjen e tmerruar.

Ekipet mjekësore që mbërritën menjëherë në vendngjarje konstatuan se biznesmeni kishte ndërruar jetë.

Disa orë pas krimit, 37-vjeçari u kap së bashku me armën që kishte kryer vrasjen.

l.h/ dita

March 8, 2018 13:32
Komento

4 Komente

 1. Mark .U.K March 8, 14:04

  Pune turqish.Turk te mire e .ute te mire nuk ka.Te gjith nje lloje jane.

  Reply to this comment
 2. enverdjali March 8, 15:40

  Keta plehrat per 500 vjet mesuan shqiptaret te vrasin brenda familjes dhe po keta plehra nderruan edhe fene qe plehrat shqiptare e perqafuan.

  Reply to this comment
 3. Nasi March 8, 18:29

  PRANDAJ DHE EUROPA NUK I PRANON SE I NJEH MIRE CFARE PLEHRASH JANE MJER SHQIPERIA QE RA NE DOREN E TYRE PER 500 VJET. TE KISHTE QENE ITALIA SDO ISHIM KETA QE JEMI SOT.

  Reply to this comment
  • Niko Shpiragu March 9, 07:50

   Nasi, Italia s’mbajti dot vehten. Ajo ka qene e coptuar ne disa shtete per vehte dhe vetem 50 vjet para nesh arriti te bashkohej. Por edhe sikur te ishte ajo, prap nuk kishte fuqi te na mbante se ne e hidhnim ne det per 24 ore ose te tjeret do tia kishin marre copa copa trojet tona dhe ne do na harrohej emri fare. Turqia ishte perandori e fuqishme, na donte per vehte dhe nuk i linte te tjeret te merrnin toka nga ne se i donte per vehte. Pra, edhe pse ishte pushtuesi yne, ne saj te saj ne ngelem pa u copetuar ne shume pjese tek fqinjet. Kur ajo mbaroi per vehte dhe nuk kishte se si te na dilte zot neve, atehere per me pak se nje vit kurva Europe i dha trojet tona tek fqinjet tane dhe sot shumica e shqipetareve jane jashte kufijeve te shtetit te tyre. Behuni realiste o njerez. Turqia na pushtoi, na roberoi, na la ne prapambeteje te madhe, nuk na la te drejten te shkruajme gjuhen tone dhe shume te tjera te keqia, por nuk u copetuam si kafshate buke per te tjeret sepse ajo ishte e forte dhe na donte per vehte. Ndersa ajo Italia jote s’ishte ne gjendje per vehte, ose edhe po te ishte ne nuk na mbante dot se s’kishte kellqe. Te keshilloj te lexosh pak historine ne pergjithesi dhe te Italise ne vecanti para se te me pergjigjesh mua ne se s’je dakort me ato qe them une me lart.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*