VIDEO: A është ky autogoli më spektakolar i historisë?

May 11, 2018 21:46

VIDEO: A është ky autogoli më spektakolar i historisë?

 

Dy skuadrat holandeze, Dordrecht dhe Sparta Rotterdam ishin duke luftuar në ndeshjen e play-off kur futbollisti Stijn Spierings shënon një autogol që do të zërë vend si një ndër autogolat më të bukur të historisë.

Vizitorët e Eredivisie-s morën kryesimin në minutën e 10-të nëpërmjet Loris Brogno, por ai është bërë i pavlefshëm nga shoku u ekipit, i cili dërgoi topin në rrjetën e tij nga një distancë 40 metra.

Portieri Roy Kotrsmit nuk ishte i sigurt nëse duhet ta kapte me duar apo jo dhe si pasojë ai u mundua ta godiste me kokë topin, por pa sukses.

Për më shumë shikoni videon:

a.s/dita

May 11, 2018 21:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?