VIDEO: Policia, e përfshirë në një konflikt që tenton ngjyresa fetare?

June 18, 2017 09:57

VIDEO: Policia, e përfshirë në një konflikt që tenton ngjyresa fetare?

Biznesmeni nga Shkodra Mario Molla është dhunuar nga policia ditën e sotme.

Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, policët shihen teksa futen në banesë dhe njëri prej tyre fillon ta godasë Mollën.

Një fakt të tillë biznesmeni e ka denoncuar edhe nëpërmjet profilit të tij në Facebook, ndërsa miqtë e tij, thanë për JOQ se gjithçka ka ndodhur për shkak të biznesit të tij në liqenin e Komanit, me linjën e udhëtimeve.

Ata thonë se dhuna ka ardhur si pasojë e konkurrencës dhe se policia është paguar nga “aleatë” të tjerë të Mollës.

Policia po vepron me urdhër te atyre qe na bën shtet islamik. Haxhi Bardhi me kompani te financuar nga grupe islamike po tentojnë liqenin e Komanit. Janë po ata qe paguan banoret për prishjen e ylberit shumëngjyrësh ne ishullin e paqes vene nga kisha katolike ne vitin 2002.  Urrejtje e qarte personale dhe ndonjë bakshish i majmë” – thote Molla lidhur me ngjarjen.

Ai madje kerkon edhe mbrojtje nga kleri katolik.

Kërkoj mbeshtetjen tuaj, nuk do mbaj gojen mbyllur e as do perulem. Kam urdherin e familjes Dukagjini dhe do e mbaj dersa te jap shpirt, qofshi ne dore te zotit !”, shkruan Molla.

 

June 18, 2017 09:57
Komento

2 Komente

 1. Arben June 18, 16:47

  LITARI LITARI LITARI,

  AI BEN PUNE NE SHQIPERI

  Reply to this comment
 2. katarakti June 18, 16:48

  Asgje nuk kuptohet nga shkrimi! Konkurrenca lejohet me ligj apo jo?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*