VIDEO: Gratë demokrate ”i kthejnë kusurin” Ramës

March 2, 2016 09:38

VIDEO: Gratë demokrate ”i kthejnë kusurin” Ramës

Partia Demokratike i kërkoi Ilir Metës pezullimin e kryeministrit Rama për 10 ditë nga seancat plenare në Kuvend, pasi ky i fundit sipas tyre ofendoi gratë demokrate në seancën ku u qëllua me vezë.

Gjë që nuk u aprovua.

Dje gratë demokrate dolën dhe protestuan në shkallët e kryeministrisë kundër kryeministrit ofendues.

Por cili ishte fjalori që këto gra kishin zgjedhur për Ramën?

Ky është edhe objekt i materialit të përgatitur nga STOP.

Ndiqni videon për të kuptuar se me çfarë fjalori protestuan gratë demokrate…

March 2, 2016 09:38
Komento

5 Komente

 1. gjermani i fundit March 2, 10:52

  Jemi kthyer ne nje vend majmunesh, media qe ndjekin keto gra defiçente te perdorura nga Berisha si zagare sulmues siç e quante ambasadori kete kategori mediokre. Lane Aldo Bumçin pa pune dhe kane punesuar grate defiçente qe nga Strazimiri e deri tek e fundit. Kujt i thone liri e shprehjes, te qellosh brenda ne parlament kryeministrin me objekte, qofshin keto veze apo breke nga njerez te zgjedhur ne cilesine e deputetit?! Kush i lejon keto marrezira? Ose kush i nxit keta zagare sulmues? Ku shkoi edukata dhe etika parlamentare? Po edhe kryeministri ka fajin e tij ne kete mesele, ti beje mutin parlamentit, te mos hyje ne hale pa u pastruar haleja. Bie shume kollaj pre e provokacionit kur duhet te beje shume kujdes kur thote ato batutat qe i pa shume per zemer. Mos harroni qe populli i shkrete i paguan keta HaleKuvendare me rroga dhe dieta e shikoni se me çfare merren

  Reply to this comment
 2. cicat e shqupit March 2, 11:51

  rrofshin kurvat e laviret
  boll me shqupin se u shqirret
  asgja ju nuk po fitoni
  vetem veten po degjeneroni
  mos nigjoni salen se asht si kopil
  kur ja fillon ai korr e mos mbill
  sala t ja fillojne nga familje vete
  sa te jete gjall nuk ka marifete

  Reply to this comment
 3. dsa March 2, 13:16

  Shume keqardhje per femrat e meshkujt qe kemi deputet…me lista !!!

  Po na detyrojne te blejme ”vokabolarion” shqiptar per te mesuar fjalorin qe perdorin…pasi jo te gjithe e dime…

  Berisha eshte shume i madh,sinqerisht,pasi duke njohur mire mentalitetin ballkanas qe te vret per nje fjale goje ofenduese,u mundua t’a percaje miletin me fjalorin vulgar in ekstremis,gje e cila u pelqen te gjitheve sipas emisioneve humoristike televizive shqiptare,pasi me pare denoheshe me ligj per ‘ofendim’ kurse tani merret si ‘lavderim’ per zotesine…

  Te gjithe politikanet kane nevoje per te bere lavazh te gjuhes se tyre…

  Nuk u ndryshon asnje muskul ne fytyre (edhe nga silikoni) kur goja u shfryn si arome grope septike,por mundohen te klasifikohen si ‘anti’ duke bere zbulime te sharjeve te harruara,per te cilat ne prinderit sikletosemi ne ekstrem per te spjeguar kuptimin e tyre femijeve…

  Nuk e imagjinoj dot cfare u thone familjareve te tyre per kete llafollogji te ndyre,si ua perkthejne,si ua justifikojne,si ua mashtrojne…

  Dhe gangot e lagjes i paten harruar keto…

  Mjere neve kush na perfaqeson…

  Mjere ‘mitrat’ tona cfare zombie pjellin…

  Reply to this comment
 4. shqip March 2, 14:36

  Keto hiena po hane veten e tyre. Nuk ju mjaftojne veza dhe letrat me sure qe nxoren nga organet gjenitale ne mes te parlamentit duke injoruar jo vetem cdo femer, motr, nene, grua, por duke injoruar edhe cdo votues. Nuk ju mjaftoi demostrimi fi dhunen fizike ndaj kryeministrit TE vendit, ndaj shtetit, Brenda ne Salen e ku vendit, por vazhdojne edhe me fjalimet e palavi e groteske…
  Veprimi I tyre pa dyshim indinjone cdo njeri te ndershem qe Kane besuar ne genjeshtrat e ketyre hienave. Cdo femer qe eshte vertete femer. Cdo jeri me vlera jerezore. Cdo prind qe mendon se KA prure ne jete nje krijese njerezore dhe jo nje bishe antinjerezore…..

  Perfundimishte sjellaja e tyre, veprimi I ture, fjalori I tyre, po largoje E cdo dite e me shume njerezit e verte nga keto hiena te papara ndonjehere me pare ne historine njerezore.

  Eshte mire “nderin e vagines” se tyre te mos e kerkojne ne parlament, as me fjalime rugecesh ne rruge, as te Rama, as te populli, as te nena qe I lindi, por tek tutori I tyre fizik, shpirterore, politik, partiak dhe vrastare.

  Direkt apo I direkt, me deshire apo me pahire keto kucedra po e coj E ujin ne mullirin e Rames…

  BRAVO RAMA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim