VIDEO / Ana e panjohur e ish-presidentit Moisiu

December 26, 2017 18:49

VIDEO / Ana e panjohur e ish-presidentit Moisiu

Alfred Moisiu, ish-presidenti i Shqipërisë, sot 88-vjeç, së bashku me të bijën e tij Mirelën ka qenë i ftuar në studion e ‘’Pasdites në Top Channel’’.

Ai ka folur më shumë për jetën familjare, marrëdhënien me vajzat , por edhe për faktin se prej vitesh ka provuar ndjesinë e të qenit gjysh. I pyetur nga moderatorja ish-presidenti ka kujtuar edhe njohjen me bashkëshorten e ndjerë.

‘’ Ka qenë 28 nëntor i vitit 1950. Ajo ishte nxënëse në shkollën e fiskulturës. Jemi njohur në një mbrëmje vallëzimi. Unë isha 21-22 vjeç dhe ajo 15 vjeç. E mbajtëm njohjen tonë, megjithëse unë e kisha ndarë mendjen të vazhdoja Akademinë Ushtarake, ta mbaroja komplet formimin tim ushtarak.’’ – u shpreh ai.

 

December 26, 2017 18:49
Komento

2 Komente

 1. Adih December 27, 14:18

  Zoti Moisiu ,..I

  I VETMI POLITIKAN ,ME PERSONALITET ;KU NUK U PERZIE ME KETE LLUMIN KATOVICAR TE KETIJ TRANZICIONI TE PA FUND ;KU PO SHKON KEQ E ME KEQ :

  Ju urojme shendet zoti MOISIU. Rrespekte…..

  Reply to this comment
 2. Adih December 27, 15:42

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim