VIDEO: Ana tjetër e ndeshjes Francë-Shqipëri, humoristi që flet si nga Kuçi i Vlorës

June 16, 2016 18:42

VIDEO: Ana tjetër e ndeshjes Francë-Shqipëri, humoristi që flet si nga Kuçi i Vlorës

Gilles Bellatre, një francez plot humor dhe shumë i ndjekur për videot pikante që realizon, këtë radhë ka pasur në vëmendje shqiptarët.

Grilles ka studiuar shqiptarët dhe shprehjet me pikante.  Në videon që ka realizuar ai me një shqipe të kulluar përdor shprehjet:
Pse pagove more gomar?
-Shqiptarët e mbajnë telefonin 90 gradë me qëllim tu duket sqetulla
-Nga shtëpia si i ke, mamanë, babai, vëllezërit, hallon…
-Një pjatë makarona kushtoka këtu 10 euro, po ku të ngop barkun ajo more
-Makinën si e ke, Benz po jo me benzinë, me naftë se të këput, ku ngopet me benzinë ajo
E për të finalizuar me sharjen e famshme shqiptare, ‘Të q… nënën’.

Ne shqipen e perdorur Bellatre mundohet te imitojë banorët e Lumit të Vlorës.

June 16, 2016 18:42
Komento

3 Komente

  1. kurve e lesh June 16, 19:55

    kuciot lind,nuk behesh

    Reply to this comment
  2. Ani vlor sheshkateq June 17, 07:27

    thë best ,,he is thë best,,lol,,sa për Kuçin ,,andej jam e vet zotrote e fendi ,,Autobuzi,,duhesh i kuq,,shoferin ta qunin Flamur ,,e të shkonte përsëgjëri,we donin të gjith vendin e parē,,oooh deermaan,,kur thon nga je,,,,,,,jo për gjē a derbardh s’ta them për murje,,,p.o. jam nag Kuçi,pordh e madhe Kuçi aatttqqqiffffjaa

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim