VIDEO: Arratisja e pabesueshme nga burgu me helikopter

March 17, 2016 21:18

VIDEO: Arratisja e pabesueshme nga burgu me helikopter

Një video që tregon një arratisje të pabesueshme nga burgu me anë të një helikopteri po qarkullon në internet.

Video e publikuar në Euronews, tregon ikje e dy të burgosurve në Kanada, në cilët janë arratisuar nga burgu i “Quebec’s St-Jérôme” duke u ngjitur në çatti dhe më pas duke u marrë nga një helikopter.

Sipas CNN, bëhet fjalë për të arratisje spektakolare që daton në vitin 2013, por që vetëm tani është bërë publike.

Të dënuarit Benjamin Hudon-Barbeau dhe Danny Provençal arritën të kapeshin në litarin që varej nga helikopteri dhe më pas e rrëmbyen këtë të fudnit, duke e shfrytëzuar mjetin për tu arritisur.

Por plani tyre nuk rezultoi aq brilant sa nisi, sepse pas disa orëve në arrati ata u kapën nga policia.

 

March 17, 2016 21:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*