Video/ Astronauti i NASA-s publikon pamje mbresëlënëse të Tokës

November 29, 2017 10:31

Video/ Astronauti i NASA-s publikon pamje mbresëlënëse të Tokës

Astronauti i NASA-s, Randy Bresnik, ka postuar së fundmi një video të kapur jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor, e cila ofron pamje vërtetë mahnitëse të planetit tonë.

Pasi siguron veten jashtë stacionit hapësinor, astronauti regjistron disa sekonda pamje nga Toka.

Video është filmuar rreth një muaj më parë.

Një “top” gjigant i mbuluar me retë që lundrojnë mbi oqeane dhe tokë. Një pamje me të vertëtë e jashtëzakonshme e planetit tonë.

November 29, 2017 10:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*