VIDEO: Atentat në Tiranë, ortakët e një pallati në ndërtim konfliktohen me armë. Kush është biznesmeni i plagosur, e rrahën edhe para 4 ditëve

January 13, 2021 10:20

VIDEO: Atentat në Tiranë, ortakët e një pallati në ndërtim konfliktohen me armë. Kush është biznesmeni i plagosur, e rrahën edhe para 4 ditëve

Një person është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur tek “Rruga e Kavajës”, pranë ish-parkut të autobusëve.

Është plagosur me armë bizmesmeni 42-vjeçar Sino Llanaj, i cili gjatë të shtunës që lamë pas mbeti i lënduar pas një konflikti fizik me ortakun e tij, Albert Allmuça ndërsa gjatë ditës së sotme ai ka mbetur i plagosur me armë.

I plagosuri është nisur drejt spitalit ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa autori Albert Allmuça është shpallur në kërkim.

Para rreth 6 muajsh, për shkak të konflikteve që kanë patur me njëri-tjetrin dy pronarët Albert Allmuça dhe Sino Llanaj, në lidhje me mënyrën se si kanë shitur apartamentet e pallatit në fjalë kanë patur një konflikt i cili ka çuar në bllokimin e rrugës me kamionë, si edhe sherr fizik mes tyre.

Rasti më i fundit ishte në zonën e “Astirit”.

Llanaj është plagosur me një plumb në këmbë, ndërkohë që ka mbetur i lënduar dhe roja i pallatit që është bërë dhe shkak për sherrin.

Policia është nisur me urgjencë drejt vendit të ngjarjes, për të nisur hetimin mbi ngjarjen.

Më poshtë pamje nga konflikti fizik të shtunën e kaluar, ku biznesmeni shihet i mbuluar nga gjaku.

j.l./ dita

January 13, 2021 10:20

Njoftim

Njoftim