VIDEO / Betejë e ashpër me tanke, Rusia mposht 10 shtete

August 13, 2017 21:46

VIDEO / Betejë e ashpër me tanke, Rusia mposht 10 shtete

Rusia ka treguar edhe njëherë se është fuqi dominuese në fushën ushtarake, duke mposhtur 10 shtete, përfshirë Kinën.
Rusia triumfoi në Lojërat Ndërkombëtare të Ushtrisë 2017.

Në këtë lojë, ekipet duhet të kalonin me tanke pengesat dhe të godisnin objektivin në lëvizje.

Pjesë e këtyre lojërave ishin ushtri nga 28 vende të ndryshme, kryesisht, ish-Republika të Bashkimit Sovjetik, por ku nuk munguan edhe vende të fuqishme, si Kina apo India.

Kazakistani doli i dyti, ndërsa fitues i këtij viti u shpall Rusia.

August 13, 2017 21:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*