VIDEO/ Braçe: Shefi i qarkullimit në Lushnje, rrugaç. Kam 6 muaj që kërkoj shkarkimin e tij

May 31, 2015 19:17

VIDEO/ Braçe: Shefi i qarkullimit në Lushnje, rrugaç. Kam 6 muaj që kërkoj shkarkimin e tij

Në ueb është duke qarkulluar një video, nga një takim që deputeti socialist ka zhvilluar me disa banorë në Lushnje.

Ata i ankohen për shefin e qarkullimit të Lushnjës.

Braçe dëgjohet të thotë në video se nuk mund të merret me një rrugaç, duke iu referuar shefit të qarkullimit.

Më tej ai thotë se ka gjashtë muaj që ka kërkuar shkarkimin e tij, por kjo gjë nuk ka ndodhur.

 

May 31, 2015 19:17
Komento

17 Komente

 1. info May 31, 19:39

  Po si ka mundesi qe ministri Tahiri te mbroje kete rrugace pas gjithe ketyre ankesave?
  Interesat e kujt mbron ai qe neper media thote te kemi besim tek policia.

  Reply to this comment
 2. lato May 31, 19:42

  Me llafe,me gazeta ti je ne rregull Brace,por kur nuk te pyesin edhe fjalet nuk kane me vlere.

  Reply to this comment
  • Mrekullueshem May 31, 21:10

   Ka shume si ai z.Brace qe duhen larguar nga Policia e shtetit.Ka police te inkriminuar,e te korruptuar.Nuk duhet te qaheni se paskeni kaq kohe qe ky individ u dashka larguar nga rradhet e Policise.Ky palo Shef jo vetem qe duhet largurar,por nese ka prova mund ta shohe veten prapa hekurave.Mos harroni se ky popull u dha voten per te qeverisur e jo per tu qare.Shikoni se si e kane vene nje pjese e ketyre shefave pasurine,e cfare makinash posedojne.Mund te shikohen mjetet qe dalin nga ambjentet e Komisariateve,e mund te lind pyetja se me rogen qe ata kane nuk mund ti blejne.Z Tahiri duhet te reagoje si Minister i Brendshem,pasi nuk ka kohe me per te pritur.

   Reply to this comment
  • koco May 31, 21:18

   Deputeti Brace duhet ta coje ne fund kete shqetesim , aq me keq kur edhe vete e pranon se qenka rrugac , ndryshe tregon se s’ke komunikimin e duhur me ministrin e kabinetit te qeverise te kesaj maxhorance , jo normale ? dhe nuk eshte qendrim i duhur edhe shprehija juaj ta desh pazar me qytetare te ndryshem .

   Reply to this comment
 3. Zoro May 31, 20:30

  Ajo qe thote Brace eshte e vertete. Po do ti thoja Braces qe te mos ja thoshte gazetave po t’ja thoshte Ministrit te Rilindjes z.Tahiri. Drejtori i Policise Haki Cako ti hedhi ndonje sy edhe shtypit me gjithese eshte nga Lushnja dhe ja kane cuar haberin populli per te, po do kete mik te ngushte Tahirin qe se tundin.

  Reply to this comment
 4. cukunidha May 31, 20:41

  Kesaj i thone : Qeni leh dhe ujku pjerdh. Pjerdh Tahiri, pjerth edhe shefi i qarkullimit. Keshtu ndodh kur administrata eshte pjeksur soji e sorollopi, gjithe familjaret e Ps e te Lsi-se. Dhe bejne thirrje per te votuar drejtimin e duhur te tyre. Kjo perkthehet : Votonani ju te pa punetneve, te vjedhim ne sa te mundemi. Hajde , hajde . Merrni kthesen per drejtimin e duhur z. Braçe se jeni nisur per ne filaqine e mullirit. Por drejtimin do jua ndrroj populli me 21 Qershor.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 May 31, 20:47

  Bracia eshte me i rrezikshem se Blushi.Po ti mbledhesh nje nga nje vleresimet negative te Braces per qeverine e edvin vizatimorit del se Blushi eshte nje kritik i dobet.Brcia ka te drejte se eshte katandisur si Sanco Panca qe pasi mban hejbet e Don edvinit e shuan me kritika
  Kjo qeveri do hyje ne fondin e arte te kultures boterore si qeveri e makuterise,batuterise dhe hajduterise.
  Nuk kemi pare gje akoma.

  Reply to this comment
  • ik ore pirdhu June 1, 14:17

   Kris 1 : po ku e sheh rrezikshmerine e ketij llapazani qe vetem te flasi di ,nga keta deputete mos prit asgje, nuk jane te zote per veten jo me per popullin kta jane zhurmuesit e ndaresit te tapive ,,,,nuk lehin dot pa leje,,,,ndersa ate te gjorin qe ka kerkuar mbrojtje lereni se i ka hyre frika ne palce nga 1 sms,,,,imagjino te ishte njeri i thjeshte si ne te gjithe do ishte shperngullur ne hene nga frika lepuri i ministrise se mbrojtjes,,,,,!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 6. aty May 31, 20:52

  Z.Brace kerko qe ministri brendshem z.Tahiri te vij ne interpelance ne parlament vetem per kete ceshtje, dhe shiko po se hoqen ate shef rrugac sic e quan ti.Degjoni me shume masen e gjere te popullit dhe do shikoni ku u pikon catia e qeverise suaj te rilindur.

  Reply to this comment
 7. Turi May 31, 21:11

  Normal qe ska ndodhur! Kush do e heqi?edi? Qe ska lene plehre dhe hajdut te se djathtes pa lene ose futur ne pune? Me lsi dhe pdiu do beni shtet ju? Nuk keni me vota skeni bere asgje vetem sa keni zene vendet e ministrave se asnje nga premtimet skeni mbajtur.

  Reply to this comment
 8. lini June 1, 08:47

  Ore rrypa po ç’fare pune ka Tahiri ne kete mes.A eshte Shefi i qarkullimit,ç’fare kerkohet!ne demokraci nje nga kushtet kryesore eshte ti pershtatesh profilit te punes,pra ai qe merret me rruget pa tjeter duhet te jete rrugaç rrugesh!Me thoni qe kush nu ishte rrugaç keto 25 vjet demokraci ,nuk ishte Sala,Tos pianeci,Likja ?Ndaj faji eshte i deputetit te zones Braçe qe nuk i sqaron banoret qe ky eshte kriter demokratik qe te jesh ne drejtim te ketij shteti rrugaçesh pa tjeter qe duhet te jesh rrugaç.

  Reply to this comment
 9. Hasani June 1, 09:35

  Cpun ka deputeti me shefin e qarkullimit???? O popull shefin e heq komisioni i vlersimit ose cleresimi qe i ben shefi i vet. Deputeti te shkoj ne parlament dhe te merret me ligjet

  Reply to this comment
 10. miroo June 1, 09:46

  6 muaj , dhe nuk te ka pjerdh njeri, ti qofshe

  Reply to this comment
 11. Zoro June 1, 10:37

  “Hasan” djali e ke gabim se nuk i ka pjerdhur ndonjehere kush komisionet e vlersimit per heqje dhe marrje te oficerave te policise.
  Mbas shtatorit 2013 te gjithe oficerat e policise jane rikthyer me listat e deputeteve te zonave dhe ke ka dashur, Tahiri me Didin, po keshtu edhe ngritjet e emrimet jane bere me pelqime te tyre per cka kane dhene ne fushate ata apo prinderit e farefisi.
  Keto perralla tregoj ne ndonje vend tjeter dhe jo aty ku ne forum ka edhe of.pol qe i ndjekin shkrimet e komentet.

  Reply to this comment
 12. Sokrati June 1, 11:44

  Po shefi i komisariatit te Lushnjes ,c;far ben ? Po prefekti e zv/prefekti cfar ben ? Jo ,or jo ! Duhet autoriteti i kryetarit te deges brendeshme ,i cili e kishte me shume se sekretari i pare ne rreth. E kete autoritet ja jepte puna qe bente ,ja jepte ligji….. Ne ushtri nuk ka dua,s’dua. Ka urdhra ne emer te ligjit e zbatim ligji….. Nje kontroll rrugor kishte Lushnja dikur,po i binte kryq e terthor rrugeve gjith diten e nuk kishte nevoj as per polic bodigard nga prapa. Tani i shikon 2 e nga dy apo tre enga tre e shoferet thone do bejme si na do qefi ne. Ne Shqiperi,pa ne Amerike,apo vende te tjera Europjane ta tregojne se nga ke dale, Arrestohet edhe shefi i policise kur shkel ligjin….e shembuj te tille ka plot……..

  Reply to this comment
 13. Baca Sali i pjerdhur nga trute. June 1, 13:05

  Se mos vetem shefi i qarkullimit rrugor ne Lushnje eshte rrugac, policia eshte e mbushur me pjellen e keqe te prurjeve nga Adolf Beridhes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*