VIDEO e postuar nga Edi Rama: Ç’ka ndodhur me pyjet nga ’45 e në vijim

January 11, 2016 15:20

VIDEO e postuar nga Edi Rama: Ç’ka ndodhur me pyjet nga ’45 e në vijim

 

Qeveria ka ndërmarrë së fundi një nismë për një moratorium 10 vjeçar, i cili do të ndalojë rreptësisht prerjet e pyjeve për eksport të lëndës drusore.

Kreu i qeverisë Rama postoi një video për gjendjen e pyjeve gjatë dekadave.

Vite më parë, shumë pyje u prenë kur qeveria komuniste vendosi të hapte toka të reja buke.

Në demokraci masakrimi vazhdoi për qëllime përfitimi. /Dita/

NDALIMI I SHFRYTËZIMIT TË PYJEVE PËR 10 VJET E VETMJA RRUGË PËR RILINDJEN E TYRE

Posted by Edi Rama on 2016-01-11

January 11, 2016 15:20
Komento

2 Komente

  1. demo January 11, 16:36

    Tu ngjitemi koidrave dhe maleve,;ti bejme ato pjellore si edhe fushat.

    Reply to this comment
  2. Punetori January 11, 17:17

    Tani ja ke fut kot o gazetar per kohen e socializmit ! Ne ate kohe pyjet shfrytezoheshin me kriter dhe, per nje peme qe pritej mbilleshin dhjete , te pakten ! Mos ja fut kot ! Apo je i ri ne moshe dhe qe te jesh ´brenda´, duhet ´nxire´ ajo kohe edhe ne kete teme !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?