VIDEO: Çfarë ndodhi në Elbasan me Blushin

March 4, 2016 20:11

VIDEO: Çfarë ndodhi në Elbasan me Blushin

Kandidati për kryetar i PS-së, Blushi, është sulmuar në Elbasan, ku ishte i pranishëm në një takim të kryeministrit dhe kreut të PS-së, Edi Rama.

I shoqëruar nga rojet dhe truproja, Blushi është nxjerrë jashtë sallës së takimit dhe më pas, ai ka folur për median.

“Sot isha i paftuar. Sot kjo sallë u kthye në gjyq për një njeri. Më thanë se kam bërë një gabim të madh se kam bërë një libër. Këta kanë bërë gabim në 1973, kur dënuan shkrimtarët. Nuk jam ndjerë i kërcënuar për jetën. Këtu kishte njerëz që kërkojnë ti zgjedhin problemet përmes dhunës. Kjo gjë ishte e organizuar. Kjo ishte një sallë e acaruar”,– u shpreh Blushi.

“Salla kishte tension, por unë nuk jam arsyeja. E kuptoj që njerëzit janë të varfër, ka një acarim të përgjithshëm. Nëse do të ishte salla më e qetë do i shpjegoja më shumë se çfarë kërkoja. U drejtova duke u thënë se bëjnë shumë mirë që vijnë në PS. Iu drejtova personalisht Edi Ramës brenda në sallë duke i thënë shpjegoi këtyre njerëzve pse nuk do të votohesh. Njerëzit që fishkëllenin për Berishën ishin sot në sallë. Partia nuk është pronë e një njeriu të vetëm”,– u shpreh Blushi.

Blushi mori fjalën pas Ramës por disa të pranishëm kanë nisur ta fishkëllejnë atë dhe të bërtasin në kor emrin e Ramës.

Për më tepër shihni videon e siguruar nga “Report TV”, e cila shfaq momentet kur në sallë nuk kishte kamera.

March 4, 2016 20:11
Komento

55 Komente

 1. Labi Vlore June 30, 09:03

  Blushi mblidhet si gjarpri nen gur,sa here qe shikon rrezik ne ambjentin e jashtem.Jam i sigurte se do te ri-shfaqet ne momentin e radhes kur PS-ja te jete ne veshtiresi,per te derdhur helmin ndaj kryetarit te PS-se dhe ndaj c’do Socialisti te thjeshte Shqiptar.Nuk eshte momenti i duhur qe Blushi te shfaqet.PS-ja eshte ne moment force,mbas fitores spektakolare te zgjedhjeve.Blushi shfaqet ne menyre te sakte porsi nje ore Zvicerane,ne moementet kur PS-ja eshte ne veshtiresi per te sulmuar barbarisht PS-ne,qe nga kryetari e deri tek antaret e thjeshte te saj ne fshatin me te humbur te Shqiperise.”Krenaristet” fituan zgjedhjet dhe Blushi doli i derrmuar nga beteja e tij per te demtuar sa me shume Partine Socialiste nepermjet Editorialeve te tij “Pa Buke”.Nuk perjashtohet mundesia qe Blushi te ndodhet ne Vjene,per te marre instruksionet e radhes nga Bixhozxhiu Fatos Nano dhe Krimineli Berisha,per strategjine e sulmit te radhes ndaj PS-se.

  Reply to this comment
  • Pirro June 30, 13:40

   Dhe keta do bejne Shqiperine,keta qe nuk akceptojn mendimin e kundert,njesoj si ne diktature,partia shtet.
   Psikopati kolektive e ndersyer nga e keqja.
   Tragjike.Turma barbare me mentalitet komunist.
   “Rrofte Partia,vdekje armiqve”.
   Do iki Blushi,kush do mbesi,sklleverit,injorantet,debilat,
   interesexhijt.Shoqeria shqiptare ne regres.
   Nivel kulturore qe nuk i afrohet as Afrikes.
   Militante injorante me diplloma te blera.

   Reply to this comment
   • Pilo Lala June 30, 14:29

    Blushi hengri qyl ne PS, me ca batuta kafeneje. Nuk e shikon qe edhe ne foto ka dale ne Kafene?
    Blushi mund te krijoje Parti vetem me Ristanin, Paloken, dhe nje grup kamarjeresh qe marrin bakshish nga Blushi.
    Une Blushin nuk do i besoja te ruante WC para Kinema Partizanit.

    Reply to this comment
    • tomi March 5, 00:49

     ha buke misri Pilo ha

     Reply to this comment
    • Xhaketa March 5, 02:13

     Fshatare te dashur, nuk behet partia si ne kohen e xhaxhit, se ju ketej shani blushin dhe tosin e ketej ktheheni te parimet e xhaxhit.ska partia eshte e forte si trembet askujt, partia eshte dhe duhet te jete organizim komuniteti ku cdo kush ka te drejten te flasi dhe nese spelqehet nuk mbeshtet ndersa kjo qe beni dhe thoni ju qe merrni rrogen te fuga nuk qendron ne parimet e demokracis dhe as ne statutin e partis, por se mos e keni lexuar ju ndonjehere …dhe sa per blushin, ai eshte nje plere e djathte por po ashtu eshte dhe rama prandaj dhe po e shkaterrojne ps

     Reply to this comment
  • devolliu June 30, 17:46

   Shporreni mo këtë qelbësirë të stanit të prishur të Tos Kazinosë, le të shkojë pranë Kaçit të zi tek Saliu i Viçidolit !

   Reply to this comment
 2. Zef June 30, 09:04

  Mire ia kane bere rrogtarit te ambasades ruse Ben Blushi.

  Reply to this comment
  • Jimi March 4, 23:15

   Lufto Blush lufto! Te ardhmen e ke perpara, sot ja rrembeve Rames nja dy ushtar, deri ne 17 ten do te kesh edhe me shume.

   Reply to this comment
   • elio March 4, 23:16

    Bravo Blushi!!! Duhet kurajo per te folur ne nje salle te tille te indoktrinuar..aq me teper qe nuk e ben per karriere…
    Po’ ndihemi te shtypur nga pesha e nje populizmi injorant dhe arrogant…
    Na ka mbetur qe te na vijne ne shtepi dhe te na arrestojne per mendimet tona..
    Nese nuk ngrihemi, keta politikane qe kemi(qofte Saliu e qofte Rama) do ta bejne…

    Reply to this comment
    • TJ March 4, 23:16

     Z. Blushi! Lere luften personale qe ke me Ramen! Je bere me keq se Lubonja apo Bushati dhe ca lango te tjere! Mund te jete si thua ti por tani per tani lufta eshte me Berishen dhe jo midis jush! Pra , ndoshta pa dashur ndoshta me ndergjegje te plote po saboton PS! Lere betejen per tani!

     Reply to this comment
     • elio March 4, 23:16

      Ti je nga ata qe nuk e kupton qe dialogu dhe konflikti I ideve e cojne perpara nje shoqeri ne progres…ku paskeni qene o militante…E kuptoni qe edhe Rama duhet te kete frike?? Ndryshe do ta pesojme si me saliun…nejse ju jeni militante…

 3. lali June 30, 09:13

  Po tani beni vitin e 25 me nanon me gjiken e me ndonje tjeter hater mbetur do mblillen por mos te harrojne tomen se i ka do lek ne nje ane,gjithashtu kan edhe salen lulin sepse edhe keta do ti bojne nga pd e vjeter te te mlillen dhe te vejne planet si te ngordhin ne ndonje qoshe

  Reply to this comment
 4. Qytetari June 30, 09:28

  Ka ardhur ketej rjedhave të Danubit. Po han pula të pjekura

  Reply to this comment
  • goni June 30, 18:06

   Pas te ngrenes do te ta marre grun, motren, vajzen e cke per zemer e do tu fuse nga nje L…QE.

   E ke problem? Per tretje, jo per gje.
   Ropsh
   Gjithe jete spiunin keni bere

   Reply to this comment
 5. Biri i Partizanit June 30, 09:58

  Fatkeqesi e MADHE qe Edi Rama e ka kthyer PS-ne ne PARTI FASHISTE njelloj si Sali Berisha PD-ne!
  Kjo verteton ate se ne Shqiperi NUK KA ASNJE PARTI POLITIKE qe punon per shqiptaret,por te gjitha jane kthyer ne KLANE MAFIOZE!
  Mjere shqiptaret ne duart e kujt kane rene!
  Me kaq vjet u CORR MASKA DEMAGOGJIKE E KAPITALIZMIT ne Shqiperi gjoja se do ndertonte nje shtet te mireqenies per te gjithe shqiptaret me te mire se SHTETI SOCIALIST I ENVER HOXHES!
  HARROJENI O POPULL se do behemi ndonjehere me mire!
  LAVDI SHQIPERISE SOCIALISTE!
  POSHTE FASHIZMI!
  LIRI POPULLIT!

  Reply to this comment
 6. Naftetari June 30, 10:14

  Skalioni i Fatos Nanos vazhdon dhe shpreson se nje dite do te hum PS por e dine mire se PS humbet kur e tradhetojne njerez si F.Nano njeri i shtire dhe zedhensi i tije qe ca zberi qe humbisnin zgjedhjet lokale per tani jane fshehur si lepuri.

  Reply to this comment
 7. Lefi June 30, 10:23

  Blush, zbraz dhe mbush, or koqe-rrush !

  Reply to this comment
  • justice March 4, 23:03

   ja njerzit majmune qe sa me shume ti fshikullosh me kamzhik aq me shume te duan,njerz te neveritshem,Ben Blushi eshte fisnik dge BRAVO I QOFTE se si i fshikulloi me fjalen e vertete por keta jane teper injorante per ta kuptuar kaq gje

   Reply to this comment
   • maks March 4, 23:04

    bertasin nje tuf alabekesh

    Reply to this comment
    • ilirjan March 4, 23:04

     Rama dhe langonjte besnike te tij.
     Kjo qe sapo pash eshte fytyra e vertete e antinjeriut, fytyra e vertete e shpures se tij, per te bere realitet “rilindjen” e egos se Tij te semure.
     Eshte koha qe njerezit qe jane te organizuar rreth PS-se te distancohen nga antinjeriu alias njeriu hipokrit dhe te bashkohen me forte per te mos u shperbere.

     Reply to this comment
     • Kris 1 March 4, 23:04

      kjo vidio eshte e vjeter.eshte konferenca e partise se Tiranes e vitit 1956 kur Enveri shkaterroi fraksionet .

 8. TOMORRI June 30, 11:07

  qeni qe leh nuk te ha

  Reply to this comment
 9. grazi June 30, 12:00

  burre leshi, tamam beqir lulishtesh.

  Reply to this comment
 10. Jimi June 30, 12:07

  Perseri doli ne skene kjo fytyre e vrerosur!? Po lereni fakirin ne hall te vete, se ka do probleme te medha ky ruzull, e vec tij askush tjeter nuk munde ti zgjidh!
  Vazhdo Bilbilush, ti je ne autobuz!

  Reply to this comment
 11. goni June 30, 12:22

  He mo bythelepirsja filluat. Blushi nenat juve

  Reply to this comment
 12. as June 30, 12:43

  Shko tek Nano se te njejten koke ke patur e ke me te.
  Ik merru me shkrime se ne politike dhe qeveri ke qene nje thes bosh.
  .

  Reply to this comment
 13. metlaj June 30, 13:34

  EDHE GREQIA U BAZUA NE MENDIMET dheveprimet e papandreut te ri qe fitoj nga puna e bere nga pasoku disa kohe e cila qekrijoj besim te madhe por ardheja e te rrinjeve beri qe ti ktheheshin shijimet e jetes ne te gjitha drejtimet pa kufi dhe pasuri prallore gje qe ben sot dhe kupola e rames ne poull mos drejtimn e mir e mbullojne kredite qe gropsin shtete ndagal dhe ne aparenc duket si zhvillim E keqja mbillet me diktatur por me eshpejte eshte kur drejtohet me kultin e individit njiorant si rama

  Reply to this comment
 14. dada June 30, 13:36

  Pse I jepni kaq rendesi Blushit . eshte vemje

  Reply to this comment
 15. Selma June 30, 13:41

  Idiot,kapardiset si kaposhi maje plehut.

  Reply to this comment
 16. Lena June 30, 15:09

  Nje m…. me pak

  Reply to this comment
 17. skifteri June 30, 15:15

  *****O’Blushi ti ke more pamjen e Judes je ( jude ne P.S)qe sulmoi jezukrishtin ,por nga ai arkivol doli jeta ringjallja e rilindjes vete jezukrishti ,shpetuesi I njerzimit.~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 18. majmuni i lumtur June 30, 16:17

  Beni qe rrezohet kur don te eci vete , ahere ece me mend mor Beni dhe shkruaj libra qe i lecon vetem ti ,se per te qeverisur duhen kellqe dhe punera te medha qe nuk jane per Benin qe nuk din te eci vete as duke pare te tjeret .

  Reply to this comment
 19. juri June 30, 17:02

  Me mos varje denohet më shume ky b..lushi!!

  Reply to this comment
 20. ulrich June 30, 17:28

  Shume mire ia ka bere Blushi qe shkoi ne ate maskarade te turpshme.
  Se keshtu i8 nxorri kallajin “PS-se demokratike te Rames”.
  Nje turme te verberish si turmat e Saliut

  Reply to this comment
 21. Tomorri June 30, 17:55

  Po prit o Blushi te pakten edhe dy vjete dhe pastaj nga syte kembet ,se sa ka PS si ti per ti hedhur me lopate.

  Reply to this comment
 22. mesila June 30, 18:05

  bulshit

  Reply to this comment
 23. Ardenica June 30, 19:26

  BLUSHI I RI-BASHKE ME TE ATIN- U FUTEN NE POLITIKE SI KUSHURIN TE FATOS NANOS DHE VAZHDOJNE TE MOS PAJTOHEN ME FAKTIN QE KUSHUA I TYRE ESHTE NJE KURVAR E PIJETAR SHEMBULLOR QE S’CANTE KOKEN AS PER SHQIPERI AS PER SHQIPTARE,

  KUJTONI SHITJEN E RINASIT AUSTRIAKUT NGA NANO ETJ-ETJ

  Reply to this comment
 24. Kopaçe June 30, 22:43

  Kujt i plasi bytha se u fishkelly nga ca katundar Elbasani Blushi Karabushi?

  Reply to this comment
 25. Noli June 30, 22:50

  Blushi ka ardhur vone ne PS ne vitin 1998

  Reply to this comment
 26. . June 30, 23:44

  Turp per PS-ne ky lincim i nje kritiku, cilido qofte ai

  Reply to this comment
 27. Andi July 1, 08:05

  O Blushi…..

  O Injorant qe vjen er te keqe.

  Ne 2017 dy gjera do ndodhin.

  E para, per te siguruar nje tjeter

  4 vjeçar ne parlamenti 17-21,

  Ju do filloni ti lepini bythen Rames…

  Dhe e dyta dhe me inyersante eshte, Rama ska per ta jedhur mo ty

  se ti je nji budall, faqe petull e buz varur e cmir-zez.

  Ti ne 2017 do jesh nji idiot, pa parti, pa privilegje, pa miq e shok, e mbi te gjitha, dhe me e forta

  eshte se ju do jeni dhe pa pune.

  Kapni noi shkoll te Larte e jepini mesim Gjymnazistve.

  P.S Te Larte & Gjymnazist………. Nuk eshte e njejta gje.

  Spurdhjak.

  Reply to this comment
  • " BEN BERISHA" March 4, 23:59

   Blushi duket si veze me te cilen qellojne kryeministrin “adashet”e Saliut. Te pakten taktiket parputhen aq sa duken si pjese e se njejtes strategji..!

   Reply to this comment
  • info analitike March 5, 07:53

   Andi po cfare shkruan o i gjore se nuk eshte Blushi ai qe ishte katandisur me thonj te paprere e i palare dhe duke ngrene makarona me duar me keq se njerezit primitive.

   Reply to this comment
 28. kico Blushi March 5, 02:01

  BOLL MO E SHATE BLUSHIN, NUK E SHIKONI QE AI ESHTE I SEMURE SI DOKTOR BERISHA ME HALUCINACIONE??

  NDAJ DHE JANE ORTAKE. EDHE RROGEN ATJE E MER TE SHQUPI…

  Reply to this comment
 29. info analitike March 5, 07:15

  Ja cfare ndodh kur PS-ja eshte mbushur me kriminele. Keta “trimat” e paskan kercenuar Blushin me jete. Tashme ketu nuk behet me fjale per demokraci te brendshme por cili eshte grupi kriminel me i forte. Pas gjithe kesaj Tao Tao, prototipi i idotit servil, pa pike turpi e quan Blushin “berishist”. Me sa duket zgjedhjet ne vitin 2017 do te zhvillohen nen vezhgimin “demokratik” te bandave te armatosura. Une e kam paralajmeruar ne komentet e mia qe para se te zgjidhej qe Rama eshte edhe me i keq se Berisha por mesa duket ka syresh qe nuk kane pare gje akoma por ka nga ata qe edhe nuk duan te shohin fare.

  Reply to this comment
 30. info analitike March 5, 07:50

  Ja kush ishin “trimat rebele” qe jo vetem kundershtuan Blushin por jane perpjekur ta dhunojne. Nje lukuni qensh qe per nje cope mish qe u kane hedhur me nje vend pune jane gati te shqyejne kedo me urdherin e Tao Tao-s dhe te psikopatit te gjate qe nuk i duron dot kritikat.
  http://sot.com.al/politike/ja-grupi-q%C3%AB-k%C3%ABrc%C3%ABnoi-me-vdekje-ben-blushin-garda-shp%C3%ABton-jet%C3%ABn-e-deputetit-orkestrim-dhune

  Turp edhe per ju te Dites qe jeni bere pale me keta maskarenj. Po helbete nuk eshte se djemte e Artes jane dalluar per njerez paqesore.

  Reply to this comment
 31. lato March 5, 08:58

  Te lumte Blush,u pagezove!Ti je bir i vertete i partise socialiste,Rama te gjeje se nga erdhi dhe kush e pruri,Na kane drejtuar intruzet,qe kane marre peng partite,si Berisha,.Tani i doli boja ehe Rames.Berishes dhe bandes se tij nuk i preku dot nje qime,por vazhdon te grebise popullin me koncessione.E vetmja pune qe di te beje.Bandat e Qazim Sejdinin qe po terrorizojne Elbasanin,ty nuk ta dredhin qerpikun,sepse ti Blush je gur themeli ne lagjen Kala Elbasan,kurse Qazim lala ka zbritur si hyzmeqar nga Cermenika zeze,.I biri Likes,qe qepte opinga tek pazari vjeter,deri dje ty nuk do guxonte te ngrinte koken te shihte ne sy,jo te verviste ty ata dhendrat kriminele,qe i nxjer si sejmenet e Verlacit te vrasin miletiin.Por ketu do jemi se kane shkel ne vend te keq dhe do ta paguajne me gjithe Qazim.

  Reply to this comment
 32. Kujtimi March 5, 09:17

  Ne se vlereson dikush me shume katunarin librazhdas Taulant Ballen se qytetarin Ben Blushi, atehere PS te quhet parti katunaresh me nje kryetar kooperative si kryetar partie. Blushi te libri Kandidati fshikullon tamam se Dritero Agolli dikur me shokun Zylo. Rama ka kthyer kohen e Zylove si Qazim Sejdin gerneta.

  Reply to this comment
 33. dhembacja March 5, 11:23

  Blushi meriton respect maksimal. Te flasesh para nje turme te urdheruar dhe te mirepergatitur nuk eshte e lehte. BRAVO BLUSH. Dje realisht fitove mbi Edi Ramen, qe ishte nen OMBRELLEN E TURKAXHINJVE ELBASANA, QAZIM BEJ EFENI, BUKUROSH ( BUKRIi SALES) STAFA& co… Elbasani ,nje vend qe drejtohet nga FAMILJE, mafioze, rrugace dhe cfare te doni

  Reply to this comment
 34. Nepi March 5, 11:28

  BRAVO BLUSH! DJE REALISHT FITOVE MBI EDI RAMEN., I CILI KA RENE PENG I LEKEVE TE PAGUARA NGA LAL QAZIMI, DHE PER RRJEDHOJE ESHTE PENG DHE I FAMILJES MAFIOZE SEJDINI…DHENDRRAVE KRIMINELE DHE ANALFABETE TE KETIJ BYTHRREMUARI TE ELBASANIT. ME LAL QZIM, ME BUKUROSH ( BUKRI) STAF , ELBASANI ESHTE KTHYER NE TURQINI. KETA MAFIOZE VETEM TE VJEDHIN DHE TE PUNESOJNE FISIN E TYRE DINE.

  Reply to this comment
 35. Nepi March 5, 11:33

  BRAVO BLUSH! DJE REALISHT FITOVE MBI EDI RAMEN DHE BANDEN E QAZIM SEJDINIT , BUKUROSH STAFES DHE ARBEN KAMAMIT, KETYRE FYTYRAVE DALE BOJESH QE E KANE KTHYER QYTETIN NE TURQINI. FITOVE MBI RRUGACERINE, KRIMINELET DHENDURE TE QAZIM SEJDINIT TE CILET BREDHIN DHE KERRCENOJNE ME KOBURE NE BREZ…KETA DHENDURE ANALFABETE, KRIMINELE POR QE JANE BASHKESHORTE TE VAJZAVE AKADEMIKE (NULE DHE FSHATARESKE DERI NE LIMIT) POR QE FUQIA E PARASE DHE PUSHTETIT TE LALES I BERI SI ME SHKOP MAGJIK AKAAAAAAAAADEMIIIIIKE. TURP ME TE MADH NUK KA. KETA DUHET TE PAGUAJNE PER CFARE PO I BEJNE KETIJ MILETI

  Reply to this comment
 36. intelektuali March 5, 12:02

  Kujt i plas per teatron enveriste te Taulant Balles,

  KUR VAMPIRET ENVERISTE I HANE KOKEN NJERI-TJETRIT, NJESOJ SI NE KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES?

  Nga njera ane qendron Edvini qe dekoron me medalje trimerie kriminelen Nexhmije Hoxha dhe xhelatet e Enverit qe mbushen lumenj me gjak njeriu ne Shqypni, por edhe qe u leshon pensione shtese ketyre xhelateve gjakatare pa e vrare mendjen qe po behet REZILI i Shqypnise ne syte e Botes Demokratike, aq shume sa edhe ambasadori gjerman nuk u permbajt dot, aq shume sa edhe SHBA dhe gjithe Bota Demokratike nuk po i perfill fare as Edi Ramen dhe as Like Floririn e tij, por i ka lene si VEMJE te shemtuara te regjimit hoxhist duke tentuar here pas here ta perdore Shqypnine si nje DEPO mbeturinash per Armet Kimike te sovjetikut ne Siri apo per talebanet terroriste te Bota e Trete duke i perkedhelur pushtetaret mafioze me fjalet si ato te Kerry-it dhe Mogherinit:

  JU JENI NE RRUGEN E DUHUR!

  Nga ana tjeter qendron opozitari i Rilindjes Socialiste, Ben Blushi, pinjoll i familjes Shuteriqi, spiune te Sigurimit te Shtetit denbabaden, pseudoshkrimtare qe dine vetem te bejne homazhe me shallin e kuq ne qafe dhe me grushtin bolshevik lart mbi koke qe kerkon te ktheje ne Shqypni Kohen e Qepes te Partise se Punes

  prandaj:

  edhe ne pinjollet e intelektualeve properendimore shqyptare qe u vrane dhe u masakruan nga regjimi katil dhe sadist i Enver Hoxhes kemi te drejten te pyesim:

  KU QENDRON DALLIMI MIDIS EDVINIT TE KOLEKES DHE BLUSHIT TE SHUTERIQIT?

  sepse llogjika e thjeshte thote:

  Kujt i plas per teatron enveriste te Taulant Balles,

  KUR VAMPIRET ENVERISTE I HANE KOKEN NJERI-TJETRIT, NJESOJ SI NE KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES?

  Reply to this comment
 37. qytetari B March 5, 12:08

  Armiq ka pasur , ka dhe do te kete, bile sot ka aq shume armiq sa dhe ajrin ta bllokojne. Kot akuzojne diktaturen per armiq se ajo me mire se ne çdo kohe e pastronte ambjentin. A eshte Blushi armik? Po mik eshte? Jo. E, po nuk je mik, paske qene armik! Kur thua se une theme te verteten, ne fak nuk thua te verteten. Ate gjithmone dhe sidomos ne publik duhet te ta miratoje ai qe te ngelet ashtu si thua ti. E verteta dhe drejtesia nuk jane asnjehere absolute. Pikerisht ketu e genjen mendja Blushin shkrimtar. Ben Blushi nuk eshte as i pari dhe as i fundit qe sillet me veten e tij kaq keq. Dhe meqense dikush hedh gurin dhe fsheh doren, mendoj se Blushi mund te jete dhe viktime, ndryshe deliri qe e ka mberthuer tregon mengesine mendore per ta mbajtur jeten e tij ne ekuiliber. Sot jeta nuk eshte bardhe e zi, as politika me shume qe eshte kthyer ne nje semundje se te gjithe mund te mirren me te e mund ta bejne me se miri si shprehet dhe Blushi se “une e bej me mire nga Edi Rama!. Ben Blushi po te kish dy pare mend ne politike duhej me pare te komunikonte e te bisedonte me ata qe e zgjodhen ne Elbasan, duhet te dukej kontributi tij si deputet dhe perfaqesues i tyre, duhet te kishte rezultate konkrete dhe mirekuptim me ta, jo si u shpreh ai dje se “me vinte turp te vija ne Elbasan nga ju! Po kur u kerkoi voten i erdhi turp? Perse u a kerkoi? Po per keshtu si flet i vjen turp? Disa gjera qe ka ngritur Blushi egzistojne vetem parimisht, por a zbatohen parimet ne nje vend si yni, qofte dhe ne perendim, kur ne Shqiperi nuk ka fare drejtesi per popullin? Po ku nuk ka probleme te tilla si thote Beni dhe kush eshte me e rendesishme parimet dhe statuti apo rindertimi shtetit qe kontributi i Blushit eshte perseprapethi ne mos ndertimin e tij, te pakten deri tani. Megjithese nuk eshte dhe aq budalla se ne mes te gjithe ketyre halleve , ai si ciceroni i vetes kerkon qe te desekuilibroje , ne vend qe te ndihmoje. Te pakten gjate ketyre viteve , une Ben Blushin nuk e kam pare te kete asnje kontribut pozitiv qofte ne Ps e qofte si deputet. Edhe kur flet ne parlament apo para mediave, sidomos tani, eshte nje ze jashte realitetit. Nuk eshte pergjegjesia vetem e Blushit po ra ne diktature partia socialiste, apo nuk behet dhe kijameti po u shkaterrua partia socialiste, se kemi Lsi-ne, kemi Pd-ne, kemi dhe nja 100 te tjera qe kur te vije koha per votime , populli do votoje ate qe shikon si shpresen e tij. Dhe jo vetem: Le te krijoje nje parti politike Blushi ku te perfaqesoje denjesisht ato qe mendon, pastaj le ta marre pushtetin. Keshtu beri dhe Iliri e ja pa hairin. Por qellimi Blushit, si duket, eshte qitje me hedhje te larget: qe nga Fatosi qe si krimb s’rri rehat e deri tek deputeti “demokrat” Kastriot qe kalojne ylberin e behen nga meshkuj ne femra. Prandaj, ik Blush se na lodhe !

  Reply to this comment
 38. Tartufi March 5, 14:17

  Nuk ka gje me te mire o Blush,,, te durosh histerizmat dhe
  sharjet e nje turrme te mbledhur ne salle,per te te dënuar.
  Ketu fillon per ti dhe te gjithë qytetaret,te jetoshe me shpirtin e nje njeriut te lire e te sakrificës.
  Nuk ka shume rendesi,se sa ofiqe te kane dhuruar dhe rron se miza ne bythe te kalit,rendesi ka te rroshe pa ofiqe ,por si zogu i lire mbi te gjitha degët e pemës.

  Reply to this comment
 39. selim March 6, 10:54

  Te gjithe keta qe sot shajne Blushin dhe Nanon per te mbrojtur Ramen jam 1000% i sigurte se po te fitoje prap Blushi apo Nano do ti mbrojne po me te njejten menyre qe po i kritikojne sepse jane ca sahanlepires qe shkojne mbas atij qe i hedh nje kocke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*