Flet pa shami vajza që përloti e mbuluar Erdoganin (Foto–Video)

May 18, 2015 12:07

Flet pa shami vajza që përloti e mbuluar Erdoganin (Foto–Video)

Blendina Dibra, 16 vjeç nxënëse e medresesë së Shkodrës ndihet ende e emocionuar që e bëri të qajë kryeministrin Turk Erdogan.

Blendina 16 vjeçare qe e mbuluar me shami gjatë recitimit në xhaminë e Prezës, megjithëse ajo nuk mban një të tillë në jetën e përditshme.

Ajo recitoi një dua të poetit Naif Riat Asia të cilën vetë Erdogani e ka recituar në rastin e 100 vjetorit të fitores së turqve në betejën e luftës së parë botërore në Galipoli.

Edhe më parë kundërshtarët e tij politikë edhe shtypi e kanë kritikuar Erdoganin për përdorimin e këtij elementi të historisë për qëllime politike të ditës.

“Nuk e prisja reagimin e Erdoganit duke e krahasuar me politikanët shqiptarë që rrallë shfaqin momente dobësie”, ka thënë ajo e ekzaltuar prej faktit se u bë e famshme për një ditë, pavarësisht nga kostoja e kësaj fame.

v2v3

May 18, 2015 12:07
Komento

49 Komente

 1. ibrahim May 14, 09:16

  Kjo perlotja eshte gje e mire apo gje e keqe?

  Reply to this comment
 2. enea May 14, 09:19

  vajze shqiptare????????? ajo eshte 100% turke

  Reply to this comment
  • mirel May 19, 03:00

   ajo eshte kafshe e shemtuar, hiene, as qen as ujk
   as shqiptare, as turke
   nje debile e rrezikshme qe pervec ndotjes qe I ben ambientit shqiptar, rrezikon dhe perhapjen e semundjes ne public.

   Reply to this comment
 3. turk jo anadolli... May 14, 09:25

  Xhami dhe kala, jane objekte absolutisht te kunderta ne qellim….Kalate jane ngritur dhe perforcuar, nder te tjera edhe kunder koleres turke, …Nuk ka ne asnje vend te botes, ku ka kalu kjo kolere, qe te kete xhami ne kala, perveqse ne kete vend, ku perdhunuesit 500-vjeçar, i thirret…vella….. Kur jane pushtuar, ata mund te perdoren per çdo gje , edhe per qenef…..Ky eshte turpi jone, dhe ne jemi turpi i Europes dhe botes….

  Reply to this comment
 4. toni May 14, 09:35

  ata fshinin sklepat nga syte, se vetem lote nuk pashe

  Reply to this comment
 5. shqip May 14, 10:07

  Kjo poezia qe ka recituar kjo vajza eshte poeme qe therret per xhihad….

  Reply to this comment
 6. Drenicak May 14, 10:26

  Nje pytje per ket gazet ??
  Kjo gazet a botohet ne Stamboll apo ne Tiran apo ndoshta jemi bashku me vllaznit turq .
  A jeni more ne men po qysh vetpushtohet mediumi pse u ardh nje armik i kombit ton.

  Reply to this comment
 7. aleks May 14, 10:27

  ne shqiperi ka shume shqiptare qe kane origjine turke, mund te mos shprehen por e dine origjine e tyre te larget qe kane ture, nga anadolli apo iran, irak, jemen, etj
  lexoni sipas hamdi bushatit per origjinen e disa familjeve ne shkoder, por duket qarte ne gjithe shqiperine, ka kultura shume te ndryshme fshat me fshat, apo zone me zone,

  Per prejardhjen e familjeve qe jemi duke i pershkruar nuk kemi dokumente konkrete, perveç te dhenave tradicionale te vete pjestarve te atyre familjeve, te cilet kane degjuar nga pleqt e tyre.

  1) Te ardhur nga Turqia, Egjypti, Arabia, Dardanelet, Maroku, Tunizia, Algjeria, Siria, Dagistani, Sudani etj: Familjet e ardhura nga keto vende perbejne numrin me te madh te familjeve te ardhura ne Shkoder. Ne kete studim nuk permenden te gjitha familjet e ardhuna nga keto vende, por vetem ato familje qe jane ma te njohtunat si familja Raxhimi (imam nga Egjypti), familja Djepaxhija (tregtar nga Konje e Anadollit), familja Berdicaj (te ardhun nga Anadolli qyshe ne fillim te invazionit osman dhe te vendosun ne fshatin Berdice), familja Derguti (nga Vilajeti i Ajdinit ne Anadoll te vendosun ne lagjen Dergut), Çukejt (artilier nga Turqia), Çakejt (personalitet zyrtar nga Çanak-Kalaja-Dardanele), Kashejt (nga Spanja mbas zhgatrrimit te dinastise islame), Sheh Muhamet Magribi (imam nga Maroku), Dilaverit (ushtarak nga Turkia), Bilanet (pregatites ilaçesh nga krahina Bilan e Anadollit), Kalajajt (oficer jeniçersh te ardhun qe ne kohet e para te invazionit osman), Abdurrahmanet (oficer turk nga Egjipti), Rust (nepunes), familja Kalact, familja Shehi (shehler me origjine arabe), familja e Nelit te Molla Dautit (origjine egjiptjane), familja Dizdart (dizdar ne kalà i ardhun nga Izniku i Bruzes se Anadollit), fisi i Sheh Qazim Hoxhes (ushtarak nga qyteti i Kastamonit te Anadollit), familja Axhemi (ushtarak nga Trabzuni i Azise se Vogal), familja Boksejt (ushtarak nga Anadolli), familja Muhamet Shehu (hoxhe nga viset e Azise se Vogel), familja Jenishehri (nga qyteti i vilajetit Hudaveqindar te sanxhakut Ortugal), familja Hysejt (oficer nga Izmiri i Anadollit), familja Xhemil Tulejmani (tekstilist nga qyteti Humus i Sirise), familja Mexhidi (me prejardhje nga Degistani), familja Behrej (ushtarake qe nga fillimi i pushtimit osman), familja Allajbegve (kolonel me origjine turke), familja Hadrejt (mytevli-administrator kujdestar), familja Sala-Isuft (grek i bame musliman).
  – Zezaket e shqiptarizuar (te mbiquejtunit ” Harapet “) ne Shkoder, qe formojne nji numer te vogel, jane pergjithesisht me origjine nga Sudani egjiptian. Jane te sjellur si skllever nga tregtart, sidomos nga detaret ulqinake. Keto jane blere nder tregjet e Algjerise, te Tunizise te Sirise etj… Keto permenden veçanerisht prane vezirve Bushatllij…Familjet katolike dhe orthodhokse nuk kan mbajtur kurr harape ose harapesha… Keto kan sherbyer vetem nder familjet borgjeze e aristokrate myslimane… te cilat i kan trajtuar si bashkefamiljart e shtepise ku kane jetuar.

  Reply to this comment
 8. aleks May 14, 10:28

  2) Familjet te ardhura nga Armenia, Greqia, Austria, Italia: (nga Armenia): te debuar prej turqve nga Mustafa Qemal Ataturku, si familja Johanexhan (punonjes zorresh bagtishe), familja Hagopi (teknik dhe perpunues mendafshi), familja Muzali (mjek). (nga Greqia): familja Kacarosi (nepunes depoje duhani), familja Ronkali (rrobaqepes), familja Idromeno (arkitekt e piktor). Te ardhun (nga Austria, Vjena) familja Ingriz (kepucar dhe nji nga sindikalistat e pare ne Shkoder), (nga Italia): familja Scanietti (artist), familja Zamputti (mjek), familja Tedeschini (mjek qe nga 1760), familja Benussi (farmacist). Edhe rreth ketyre familjeve jepen te dhena te vlefshme historike. Numri i tyre nuk eshte i ndjeshem.

  3) Podgoriçajt te ardhur nga Mali i Zi: Emigrantet Podgoriçan u dynden drejt Shkodres ne 4 periudha: 1)Gjate sundimit te Bushatlinjve, 2) Mbas Kongresit te Berlinit, 3) Gjate Luftes se I Botrore, 4) Gjate Luftes se II Botrore”. Podgoriçajt jane sllav musliman nga Podgorica, Shpuza, Nikshiqi – ne pergjithesi nga Mali i Zi. Familjet podgoriçane ma te hershme, sidomos ato te dyndjes se pare, e ndjejne veten shqiptar dhe mjaft prej tyre kan bere shqiptarizimin e emrave duke hjekur mbrapashtesen sllave “iq”. Familja me e hershme dhe me e permendura ne kete studim asht familja Alivoda (Alivodoviq), prej nga rrjedh sot familja Podgorica, familja Bajri e cila dikur quhej Muxhiq, familja Mandia (Mandiq), familja Osmani (Osmanagiq), familja Haveri (Haveriq), familja Uruçi (Uruçeviq), familja Bebeziq, familja Sykaj (Sykniq), Juka (Jukniq), Llukaqi (Llukaqeviq), Halluni (Hallunoviq), familja Striniq. Familja Boshnjaku nga Bosnja etj.

  Reply to this comment
 9. Drenicak May 14, 10:31

  Rrnoft Enevr Hoxha rrnoft Gjergj Kastrioti qi sjau ka qi nanen turkut …

  Reply to this comment
 10. Has tan May 14, 10:33

  Pu pu pu çbehet! 500 vjet pushtim kan dhene frytet e veta, me shume duan Turqine se Shqiperine!

  Reply to this comment
 11. POPULLIi... May 14, 10:44

  Jemi i vetmi popull ne bote, qe nuk jemi shkeputur nga kolera turke….Pushtuesin, perdhunuesin, perqudnuesin tone, ne e quajme ….vella, …dhe i ngrejme lapidar ne mes te Tiranes….Ne kemi nje politike hale, qe e ka kthy kete vend ne qenef, dhe shqiptaret shihen me perbuzje ngado qe shkojne…..Ne quajme Europen “kurve”, kur ne jemi prostituta me e neveritshme e Europes….Me kontributin e vllaut te benevrekeve, jemi bere furnizuesi kryesor i isis ne Ballkan, duke u bere keshtu faktor destabilizues per rajonin….Kush te pranon ne Europe, kur nderkohe ben diversitet kundra saj dhe vlerave qe perfaqeson ajo, …..kush te pranon si klloun politik…paradite bojatisesh si me katolik se Papa, dhe ne …aksham ngre bythet perpjete….Diten i lepihesh Europes…naten turkut ….Vetem politika e paster dhe e qarte europiane, eshte rruga e vetme e kombit tone….çdo rruge tjeter, ne rastin me te mire eshte qorre, dhe ne rastin me te keq ,eshte ..antikombetare…..

  Reply to this comment
 12. Zjarri May 14, 11:01

  Ky eshte nje provokim shume i rende qe i behet tokes se Gjergj Kastriotit. Fundi i nje shteti te Europes!

  Reply to this comment
 13. CANI May 14, 11:18

  Erdogani eshte presidenti i tegjithe myslimanve,ju klyshet grek kqyrne qfar mesazhi ju dergoje shqiptarve ne maqedoni ky Erdogani mbane koken larte e mose u perkulni para sllavo maqedonve ,kurse liderat ne shqipri e kosove lere qe nuke guxone ta thone nje gje tetill pore sguzojne as te mendone se friksohen mose po e kupton ndokushe mendimin e tyre .

  Reply to this comment
  • Mollosi May 14, 16:35

   Duket qe je mbeturine osmane.

   Reply to this comment
  • anticensurë002 May 18, 16:02

   cani
   kur do vish ta marrësh gjerdanin??
   ta kam bo gati lali!!
   5 kg c4 ke mren!!
   me të gjitha të mirat!ndezës digjital lali,teknollogji e fundit!!
   ne jemi ke liqeni i shkodrës!!tu gjujt peshk!!asgjo skena kap!!ec e kridhu me gjerdan,futi në të ulëritme allahu akbar dhe shtyp ndezësin!!mesiguri do të dalë ndonjë peshk në sipërfaqe!!është pak e vështirë e kan gjujt shumë,por ti mos u mërzit po s’vrave gjë!!
   gjejm ndonjë trap tjetër si ti dhe e nisim për peshk!!ka shumë si ti kjo dynja!peshqit janë rralluar,për fat të keq!!

   Reply to this comment
 14. Drenicak May 14, 11:51

  O CANI nuk kam hiq kurgja te perbashkt me Grek as me serb por spo du me pas kugja as me gabel te azis oj Lopa e gjall veq lopt nuk e din kan e kane kasap si puna e jote .

  Reply to this comment
 15. Lalushi May 14, 11:55

  Une qysh sot,heq dore nga shtetesia shqiptare….

  Reply to this comment
 16. CANI May 14, 12:23

  ,,Drenicaku,, mose e keqperdore kite pseodonim Drenicaku ,nje thenje popullore kushe e ka mizen ner kapuq e ka vjedhe bleten e aje hani e hjeku kapuqin edhe u zbulue ,edhe ti e tregove vehten se kushe je masi qe reagove mendove se po tenjof ,k l m.

  Reply to this comment
 17. Claus May 14, 13:57

  Si e keni dhene kete lajm ju te redaksise “Hoxha-Shehu dhe Islami”?
  Respekte

  Reply to this comment
 18. Mark uk May 14, 14:20

  Nuk e fajsoj se ka gjet miza .utin.Turk te mire e .ute te mire nuk ka.

  Reply to this comment
 19. Darius May 18, 12:23

  500.000 greke kane shkollat e tyre ne Turkye,4 milione shqiptare jane perhapur ne te gjithe turqine me plan rregullim territori per Arnautet,te cilet skane asgje,as shkolla,as kisha etj.
  Marreveshja Turkye-Gerrqi per asimilimin e Arnauteve eshte nenshkruar qe para 150 vjeteve.

  Reply to this comment
 20. informatori tjeter May 18, 14:06

  O Mark ut , sa mire ta ka bere Cukali , pikerisht per ty , m.t i mire eshte Saliu . Perderisa thua nuk ka m.t te mire , atehere hiq dore publikisht nga Qoftelargu i Shqiperise .

  Reply to this comment
 21. kuq e zi May 18, 14:40

  Kush ndjehet ne DNA turk mund te shkoj e te jetoje ne turqi dhe ti thuri vjersha e lavdi erdoganit ,, kush ndjehet shqiptar te rrije ne shqiperi,, nuk do te thot se je musliman dhe duhet te jesh turk,, disa ketu ngaterrojne fene e tyre me origjinen e tyre,,

  Reply to this comment
 22. Mark uk May 18, 15:05

  Cukali:Une nuk jam me Berishen,po jam me pd.Si e para parti e par pluariste.Qe kur Berisha e futi vendin ne konferencen islamike,nuk due ta shikoj me sy,mbrapa diellit shkoft bashk me ata si jan si ai.

  Reply to this comment
  • Miku May 18, 18:56

   Hej Mark, PD eshte shaka e Ramiz Alise. E njejta gje per PS.

   Reply to this comment
  • Cukali May 18, 19:54

   Zgjedhje e gabuar kjo e jotja ,Mark UK :
   -Unë jam demokrat, por PIKËRISHT për shkak të komunistit hipokrit, sekretarit të organizatës-bazë të PPSH të rajonit spitalor Tiranë, diiktatorucit ,saleh berr-ishës dhe lukunisë barbare ,llavës së ujqve të egër të zbritur nga Tropoja që ua pa sherrin gjithë Shqipëria, NUK JAM ME PD .
   Vota ime do të jetë GJITHMONË për të keqen më të vogël (PS), përsa kohë të mos ketë më asnjë gjurmë apo kutërbim qelbanik nga diktatoruci komunist saleh berr-ishsi.

   Reply to this comment
 23. enter May 18, 15:08

  Mentaliteti turk na ka fundosur te gjitheve, dhe ajo qe eshte me shqetesuesja eshte fakti qe ne Turqi ata qe jane ne opozite me Erdoganin jane me te civilizuar sesa shqipot turq.

  Vazhdoni e merruni me Janullatosin o popull MOSMIRNJOHES, O POPULL HIPOKRIT, O POPULL DEMBEL, O POPULL DELE

  Reply to this comment
  • anticensurë002 May 18, 15:56

   entër gërku,
   ti nuk je kamikazz si cani?!
   duhet të jesh kamikul,gërk hesapi!!
   nuk të thonë kot gërk muti!?

   Reply to this comment
   • enter May 18, 19:59

    ska rendesi cfare jam une, sepse ajo qe jeni ju dihet tashme boterisht.

    Reply to this comment
    • mirel May 19, 03:03

     hahaha, sa debile …

     Reply to this comment
     • anticensurë002 May 20, 17:37

      mirel
      të jetë femër kjo entër??

      enter,
      po të jetë e vërtetë!?
      të më falësh moj kurvë e mutit që të kam ofendu më parë!!
      herë tjetër mos u paraqit si ortodoks shqiptar!!
      i shkruajta lefteri kleptit,për ju putanat gërke ndoshta është masturbuese pjesmarrja në blogje shqiprtarësh!!
      ne na shkakton të vjella!!
      jo nga ato që ju ëndërroni!!të kuptohemi!!

 24. Mark uk May 18, 15:08

  informatori tjeter:Nuk ja vlen te replikoj hic me ju,ashte kohe e humbur.Ju admironi ate qe i tha vlla turkut dihet ajo pune.

  Reply to this comment
  • Dibra A May 18, 18:41

   @Mark uK

   He debil Mark-uk , harrove deklaraten e Jozefina Topallit:Shqipetaret kane gjak Turku
   Shko e juaj lloto , ose laj pjatat ne Angli se aq e ke cakun.
   Me çudit fakti si nje injorant si ty lexon gazeten Dita.

   Reply to this comment
 25. enter May 18, 15:09

  Kjo vajza me mire te shkoje ti bashkohet Isis…te kendoje xhihadin atje. Mos harrojme qe Erdogani eshte nje aleat I fheshte I mbeturinave isis

  Reply to this comment
 26. esen May 18, 15:16

  Me ngadale me kete furi. Nuk duhet perzier Prendoria Ottomane me Republiken e Turqise. Jane dy realitete te ndryshme politike e historike. Ashtu sic nuk duhet ngaterruar feja ne marredheniet shteterore dhe ne aleancat politike. Ne kemi lidhje historike me Turqine e sotme cila nuk duhet ngaterruarme masakrat, me prapambetjen dhe dhunimin qe i ka bere shqiptareve. Shqiptaret nuk duhet ta mbeshtetin vllazerine ne fene myslimane, te cilen e kemi peshqesh nga Prendoria Otomane, ne jemi vellezer vetem me njeri-tjetrin, te krishtere e myslyman shqiptare. Erdogani dhe Davutoglu, perpiqen per te bdertuar nje aleance kulturore fetare neo-otomane, te ciles ne duhet ti largohemi. sepse do te sjelle vec fatekeqesi per shqiptaret e shperndare ne disa shtete kristiane ne Ballkan. Ne kemi interes te madh te kemi aleance politike (jofetare) me Turqine kunder nje aleance ortodokse qe po kristalizohet ne Ballkan, sipas paralajmerimit qe beri CIA. Nuk kemi asnje arsye te biem viktime e luftes fetare sot, kur nuk kemi rene edhe atehere kur kemi qene me te paditur dhe me te paorganizuar.

  Reply to this comment
 27. Patriote May 18, 15:49

  Ke te drejte ” esen ” cdo politikan vizionar ne bote i shfrytezon keto konjuktura politike ne dobi te vendit te vet, por duhet te jene vigjilente per ruajtjen e kultures dhe interesave kombetare , jo te krijojne ” shtet brenda shtetit” cdo lloj sekti fetar i cdo krahu , dhe pastaj kur ndiqen nga organet e drejtesise , thone : ne pranojme vec gjyqin e Allahut ( sic ishte rasti i fundit ne gjykaten e krimeve te renda )
  DEMOKRCI – VIZION – VIGJILENCE. – VETEM PER SHQIPERINE DHE KOMBIN SHQIPTAR!

  Reply to this comment
 28. ilia May 18, 18:13

  Nuk kam pse ligeshtohem per keto qe ndodhin, pasi nuk jane cudi.
  Propozim: Kush nuk pranon Gjergj Kastriotin si Hero Kombetar, t`i hiqet kombesia shqiptare,
  persa i perket kesaj adoleshentes, nuk mund te ndermerret gje sapo nuk ka mbushur 18 vjec,..,
  une per veten time nuk e konsideroj shqiptare por turke,…, kete dhe gjithe sa mendojne si ajo.. ka ardhur koha te ndahet shapi nga sheqeri

  Reply to this comment
  • Miku May 18, 18:58

   Ca shtetsie ti heqesh?? Ata qe e mohojne Skenderbeun jetojne jashte kufijve te Shqiperise por gjithsesi flasin shqip.. E cuditshme.

   Reply to this comment
 29. katarakti May 18, 20:49

  E keqja eshte se ata me “patriotet” qe shkumezojne kunder sllaveve dhe grekerve ne forumet shqiptare, kane te gjithe nje frymezim islamik. Pra jane mbetje ose pasardhes te garnizoneve 500 vjeçare turke ne Shqiperi. Une i jap pjeserisht te drejte hoxhes Irfan te Kosoves qe thote se nuk ka shqiptare autoktone sot. Se shqiptaret ne Ballkan i ka sjelle turku. Po pak me ndryshe nga hoxha i Kosoves une mendoj se te gjithe ortodoksit dhe katoliket jane shqiptare autoktone. Po ashtu edhe nje pjese e madhe e myslimaneve. Por nja 20 per qind e shqiptareve te Shqiperise dhe ndofta shume me teper ne Kosove dhe Maqedoni jane prurje apo pasardhes te drejperdrejte te pushtimit 500 vjeçar turk.Kjo pjese e popullsise nuk ka qene kurre europiane dhe aq me pak e krishtere. Pra kemi nje perqindje te rendesishme te shqiptareve, qe ndryshe nga bashkekombasit e tyre autoktone, nuk kane qene kurre ne historine e tyre te krishtere dhe europiane. Eshte kjo pjese e popullsise qe eshte nga me radikalet, nga ato qe e urrejne gjenetikisht per arsye thjesht fetare Greqine dhe Serbine, si dhe gjithe Europen. Siç e kane treguar edhe faktet ata urrejne edhe Nene Terezen, edhe Gjergj Kastriotin dhe sidomos te gjithe ortodokset shqiptare, qe i konsiderojne si grek. Por nga ana tjeter turqit i shohin si vellezerit e tyre. Dhe kane te drejte. Jane po keta qe e konsiderojne Taip Rexhep Erdoganin si prijesin e tyre. Si ajo vajza ne Preze. Dhe keta i gjen edhe ne forumet shqiptare duke na bere “atdhetarin” anti greko – sllav. Por asnje fjale nuk e thone kunder Baba Dovletit. Keta jane fatkeqesia e Shqiperise.

  Reply to this comment
 30. mirel May 19, 03:11

  problem I vemjeve antishqiptare eshte se mendojne qe me nje te keqe te kene mundesi te mbjellin te keqen tjeter.
  Shqiptaret e vertete nuk I bejne vend turkut dhe te debojne greket, dhe as anasjelltas.
  Per Shqiperine nuk ka vend asnje nga keto.
  Asnje grekomut nuk ka te drejte te prejtendoje nje te drejte prej shqiptareve kur nje turkomut ngre koken dhe kujton se ka te bere ndryshim te historise se Shqiperise.
  skenderbeu eshte thjesht shqiptar.
  greket nuk kane goje ta permendin dhe turqit nuk kane guzim ta shohin ne sy
  kjo vemja qe reciton per erdoganin nuk mund te perdoret si preteks per vemjet greke te pretendojne te ndryshojne historine e Shqiperise.
  As janullat as erdoganet nuk kane vend ketu

  Reply to this comment
 31. Mark uk May 19, 07:25

  cukali:Edhe ju si puna e asaj nuses qe tha per inat te sime vjeherr,po shkoj e flej me mullixhin.Po ju pyes ju socialisto komunistin e thekur,Gramoz Ruci a ishte sekretar i pare i komitetit te partis Tepelen.Cili ishtte rol ma i rendesishem,sekretar byroje te spitaleve te Tiranes a minister i mbrendeshem qe u be gramozi ne ppsh.Dy rrena qe perdoreshin njera ne komunizem e tjetra ne pluarizem.Ne ushtri kam ba qef,te tjert kan vuajtur.Ne pluarizem,isha demokrat po u bana me PS ish komuniste.Ksaj i thon hajt rrej Shkoder sic thuhej dikur,gjoja ne pa mundesi te rrejesh.Ka vite qe ju ndjeku komentet tuaja prej militaruci ndoshta mercenar.

  Reply to this comment
 32. Mark uk May 19, 07:34

  dibraA:Vertet e ka thene Jozefina,po kuptoje se e ka fjalen pe ju dhe ata qe jan si puna jote,po fatkeqsisht flisni shqip.Megjithse nje pjes e muslimanve shqiptar,po e gervishte pak dalin katolik.Nuk po jua them se kush e ka then,po intersohu e gjeje.Nuk po ju fyej,se nuk futem ne dhumin tan prej turku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*